down

Wykładowcy

NASI WYKŁADOWCY TRADYCYJNEJ I KLASYCZNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ:

Wykładowcami na kursach tradycyjnej medycyny chińskiej (TMC) są wybitni specjaliści tradycyjnej i klasycznej medycyny chińskiej. Zapraszamy zagranicznych wykładowców o międzynarodowej renomie, wieloletniej praktyce medycznej i dydaktycznej, co zapewnia najwyższy poziom szkolenia w naszym Instytucie. Aktualnie wykładają u nas:

.

prof. dr Sun Peilin z Belgii (Jing Ming College of Oriental Medicine, Bruksela) prowadzi wykłady w Polsce w naszym Instytucie od stycznia 2012 roku.

prof dr. Li Jie z Holandii (TCM Classics Research Institute) prowadzi kursy w naszym Instytucie od 2012 r.

prof. dr Tianjun Wang, dyrektor Acupuncture Clinic, East London University. Wykłada u nas od kwietnia 2015 r.

prof. Elisabeth Rochat de La Vallee (Francja) wykłada u nas od 2020 roku.

prof. dr Yifan Yang (Holandia) wykłada u nas od 2020 roku.

dr Hui Zhang (Dania, Chiny) uzyskał stopień doktora medycyny chińskiej na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu. Wykłada w naszym Instytucie od 2024 r. Prowadzi kursy Akupunktura mistrza Tunga oraz Wprowadzenie do Akupunktury Taoistycznej Chu Zhen.

dr Hamid Montakab (Chiway, Szwajcaria) wykłada u nas od 2020 roku. Prowadził m.in. kursy: Akupunktura w bezsenności. sen i inne patologie snu w medycynie chińskiej oraz krótkie webinary online.

Hans van Male, Ba. Pt., Mt., Ac. (Holandia) jest doświadczonym fizjoterapeutą, terapeutą manualnym, akupunkturzystą i terapeutą suchej igły/mięśniowo-powięziowym. W latach 2015-2018 prowadził u nas kursy Leczenie bólu mięśniowo-powięziowego techniką suchej igły.

Anat Regev, Lic. Ac. (Izrael) prowadzi praktykę akupunktury i masażu Tui Na w Tel Avivie. Współpracuje z Tuvią Scottem jako jego asystentka na kursach Akupunktura brzucha oraz prowadzi własne kursy masażu Ti Na. Wykładała u nas w latach 2013-2018.

dr n. med. Wiesław Nowak z Krakowa, akupunkturzysta, hematolog, wykładowca akademicki  Collegium Medicum UJ, dyrektor medyczny Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie prowadzi kursy Anatomia topograficzna akupunktury i Podstawy akupunktury.

dr Agnieszka Krzemińska z Poznania prowadziła m.in. kursy Dietetyka profilaktyczna i lecznicza medycyny chińskiejZioła i klasyczne receptury chińskie, Gotowe receptury chińskie oraz Zdrowie Kobiety

dr Magdalena Śliwińska-Konior z Krakowa. Praktykuje TMC (akupunktura, zioła i masaż Tui Na) w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie. Prowadzi kurs Moksa i bańki w praktyce codziennej oraz Praktyka akupunktury – warsztat kliniczny.

dr Marek Kalmus, dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wykładowca akademicki (Studia Porównawcze Cywilizacji UJ oraz Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu), dyrektor medyczny Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie; prowadzi kurs Wielkie systemy medyczne Wschodu oraz Prowadzenie praktyki i relacje z pacjentem.

dr TMC Małgorzata Koszyk (Nowy Sącz), dr TMC, lic. Ac. i mgr Medycyny Orientalnej, studiowała i praktykowała TMC w USA. U nas od 2018 r. prowadzi kursy: Anatomia topograficzna akupunktury, Praktyka akupunktury – warsztat kliniczny, Akupunktura ucha, Gua Sha oraz Diagnoza z pulsu i Zaawansowana diagnoza z pulsu i palapcja meridianów.

Adam Kowalski, terap. TMC, tłumacz prac TMC mieszka w Krakowie praktykuje TMC od ponad 20. lat. Jest też tłumaczem ważnych prac i książek TMC z języka angielskiego. Prowadzi u nas od 2012 r. następujące kursy: Podstawy TMC i fizjologia Zang-Fu, Przyczyny chorób wg TMC, Różnicowanie wzorców patologii oraz Diagnoza z języka i Diagnoza z twarzy i Diagnoza z wywiadu.

Anna Kremnicka, doświadczona terapeutka TMC, prowadzi własny gabinet medycyny chińskiej i terapii holistycznych w Poznaniu. Opracowała autorską technikę Terapeutycznego Automasażu Brzucha

WYKŁADALI U NAS:

Claude Diolosa, visiting prof. Chengdy University of Traditional Chinese Medicine, aktualnie zamieszkały w Asyżu we Włoszech (założyciel Instytutu Avicenny, Niemcy, Francja, Włochy, Polska) jest nestorem szkoleń tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce – pierwszy kurs TMC prowadzony przez niego odbył się w Krakowie w 1986 roku. Prowadził u nas przez 25 lat kursy TMC dla początkujących i zaawansowanych.

prof. dr. Hu Kaming z Chin, z kliniki uniwersyteckiej Chengdu University of TCM. Wykładał u nas gościnnie raz w roku od 2013.

prof. dr Wang Weixiang z Chin i Holandii, dziekan Shenzhou University of Chinese Medicine, Amsterdam. Wykładał w naszym Instytucie w latach 2015-2017 prowadził kurs medycyny integracyjnej łączącej TMC z medycyną zachodnią, kurs Pierwsza pomoc metodami TMC oraz Moksa i bańki w praktyce klinicznej TMC.

dr Radha Thimbirajah ze Sri Lanki, zamieszkała w Wielkiej Brytanii i tam prowadząca od wielu lat praktykę akupunktury. Wykładała w naszym Instytucie w latach 2011-2016 prowadząc specjalistyczne kursy o różnej tematyce.

Donald B. Halfkenny, Lic. Ac. (Ling Shu Institute, Niemcy) jest doświadczonym akupunkturzystą o 45.letnim stażu i znanym wykładowcą zapraszanym na ważne międzynarodowe kongresy TMC. Wykładał u nas w latach 2012-2016.

Ina Diolosa (Instytut Avicenny, Włochy), prowadziła kursy dietetyki TCM w latach 1998-2002 oraz 2009-2011.

Matthias Hunecke (Instytut Avicenny, Niemcy) prowadził wg programu Instytutu Avicenny czteroletnie kursy podstawowe TMC w latach 1998-2013.

Michael Uhrhan, lic. masażysta z Niemiec (TAO Institute) jest najbardziej doświadczonym praktykiem i znanym w Europie wykładowcą Masażu Akupunkturowo-Meridianowego. 

Tuvia Scott, Lic. Ac. (UK) z Tel Aviv, to doświadczony akupunkturzysta prowadzący również najstarszą szkołę TMC w Izraelu. Wykładał u nas w latach 2013-2015.

dr farm., lek. med. Tadeusz Błaszczyk, wykładał w nas w latach 2005-2010 prowadząc kursy: Najważniejsze zioła chińskie, Akupunktura Yamamoto i Diagnoza z Pulsu.

Iwona Sitko-Urbanowicz z Katowic prowadziła w latach 2010 i 2011 kursy Dietetyka medycyny chińskiej – profilaktyka zdrowia.

lek. med. Bartosz Chmielnicki, z Katowic (Acu-Art), doświadczony akupunkturzysta. Prowadził u nas kursy Diagnoza z pulsu, a wcześniej kurs Podstawy anatomii i fizjologii dla terapeutów TMC.

lek. med. Marcin Wolfinger, z Krakowa, lek. neurolog i bardzo doświadczony akupunkturzysta stosujący również klasyczne receptury chińskie. Praktykował TMC w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie. Prowadził kurs Praktyka akupunktury – warsztat kliniczny.

Jani White, Lic. Ac. MBAcC. Kanadyjka z Londynu, doświadczona akupunkturzystka. Specjalizuje się w ginekologii i leczeniu bezpłodności. Wykładała u nas w latach 2014-2015.

Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael) praktykuje akupunkturę, ziołolecznictwo i masaż Shiatsu. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólów i problemów ortopedycznych. Wykładał u nas w latach 2015-2019 Akupunkturę kosmetyczną i Astrologię medycyny chińskiej.