down

Linki

Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków, ul. Warszawska 1

logo_medycyna

– Największe centrum medycyny chińskiej w Małopolsce: 6 gabinetów, kilkunastu specjalistów TMC. Pełny zakres terapii i profilaktyki wg medycyny chińskiej: diagnostyka i konsultacje, zioła, dietetyka profilaktyczna i lecznicza, akupunktura, akupresura, różne techniki masażu chińskiego i masażu Shiatsu, refleksologia. Idealna dostępność w samym centrum Krakowa. Rejestracja pacjentów za pośrednictwem strony internetowej Centrum lub telefonicznie: 884-988-887.

 

Kalmus Consulting, Kraków

– Pierwsza w Polsce firma organizująca (od 1992 r.) największą liczbę kursów tradycyjnej medycyny chińskiej dla początkujących i zaawansowanych. Jej działalność kontynuuje Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia

 

e_Chiny

Logo_echiny_W200

– Ciekawy portal internetowy zawierający wiele przydatnych informacji na temat Chin, ich kultury, tradycji, języka, stosunków społecznych, gospodarki i turystyki.

 

Akademia Herbaty, Kraków

– Kursy, wykłady i warsztaty na temat herbat, rytuałów herbacianych i wszytkiego, co związane z herbatą szlachetną oraz innymi rodzajami herbaty

 

Instytut Medycyny Wschodu, Kraków

– Kwartalnik „Zwierciadło medycyny” oraz liczne bardzo wartościowe tłumaczenia i artykuły, linki oraz inne informacje poświęcone przede wszystkim medycynie chińskiej.

 

Zioła chińskie, Brzeg

– Wielki wybór ziół chińskich oraz gotowych leków chińskich; realizacja receptur, igły do akupunktury itp. (sprzedaż wysyłkowa); + sympatyczna kawiarnia w której czasem odbywają się kursy i spotkania poświęcone medycynie chińskiej

 

Herbaty lecznicze herbaciarniatcm.pl, Wrocław

– Zioła zachodnie według tradycyjnej medycyny chińskiej, oraz chińskie suplementy diety; sprzedaż wysyłkowa

 

www.taichi.kw.pl – Tai Chi Chuan

– Gimnastyka Wschodu (praca z ciałem i umysłem, łączącą różne ćwiczenia i techniki wywodzące się głównie z tradycji Dalekiego Wschodu, rozbudowana o nowoczesne metody treningu i rozwoju), – Metoda Feldenkreisa (rozpoznawanie i poprawianie nawyków ruchowych). Treningi w Krakowie i obozy w górach.

 

Wydawnictwo Galaktyka, Łódź

lGalaktyka_ogo_1

– Liczne ważne książki poświęcone m.in. medycynie chińskiej i dietetyce, w tym tak istotne pozycje jak: „Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza”, „Diagnoza z języka. Praktyczne wskazówki do leczenia akupunkturą, ziołami i dietą”, „Odżywianie dla zdrowia”, „Terapia pożywieniem. Dietetyka według tradycyjnej medycyny chińskiej”, „Medycyna między Wschodem i Zachodem”.

 

Logonia – Taoizm

– Księga Przemian (I-cing), Księga Drogi i Cnoty (Tao-Te-King), medycyna chińska; Joga: Jogasutry Patańdżalego (tłum. L. Cyboran), Shree Ramana Maharishi; i inne klasyczne teksty orientalne; Witryna literacka. Kursy i szkolenia.

 

Specjalistyczne stoły do akupunktury i masażu

– stacjonarne i składane w dużym wyborze. Polska firma MOV

 

Mundo Hostel, Kraków

– tanie i wygodne noclegi ze śniadaniem na ul. Sarego 10 w Krakowie. Sympatyczny hostel, z którego korzystają uczestnicy kursów Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia.
UWAGA: Uczestnicy naszych szkoleń, którzy powołają się na Instytut Medycyny Chińskiej otrzymają 10% zniżkę.