down

Kursy dietetyki medycyny chińskiej

DIETETYKA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Dietetyka w tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC) odgrywa wielką rolę – zarówno profilaktyczną jak i terapeutyczną. Ponadto znajomość zasad dietetyki TMC umożliwia gotowanie w sposób smaczny a zarazem czyni pożywienie w pełni wartościowym i odżywczym. Według TMC jedzenie ma wpływ nie tylko a nasze ciało fizyczne ale również – co z punktu widzenia medycznego jest nawet ważniejsze – na stan energetyczny organizmu. Właściwe, harmonijne krążenie energii w kanałach energetycznych (meridianach) i narządach jest gwarancją zdrowia, dobrego samopoczucia i siły witalnej. Prawidłowego odżywiania nie powinno się bagatelizować.

W dawnych Chinach dobry kucharz miał zawsze rozległą wiedzę medyczną i dlatego na dworze cesarskim był uważany za jedną z ważniejszych osób.

Organizujemy kursy podstawowe Dietetyki profilaktycznej i leczniczej wg medycyny chińskiej dla osób, które nic nie wiedzą na temat zarówno dietetyki jak i medycyny chińskiej.

KursDietetyka profilaktyczna i lecznicza w medycynie chińskiej>>>zgłoszenie
autorsko prowadzony przez dr Agnieszkę Krzemińską rozpoczął się 22 września 2022.

Organizujemy także tematyczne kursy dietetyki wg medycyny chińskiej.
Dotychczas odbyły się następujące kursy:

1. Żywienie dzieci i młodzieży wg medycyny chińskiej (edycja z  2017)
2. Otyłość i kontrola wagi wg TMC – leczenie ziołami i akupunkturą  – możliwość zakupu kursu, który odbył się w formie 2-dniowego webinaru online; cena 850 zł >>> formularz zakupu
3. Alergie i nietolerancje pokarmowe wg TMC – leczenie ziołami i akupunkturą – możliwość zakupu kursu, który odbył się w formie 2-dniowego webinaru online; cena 850 zł >>> formularz zakupu

W przyszłości planujemy kursy:

Wegetarianizm według medycyny chińskiej i zachodniej
Żywienie osób starszych i rekonwalescentów

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 0502-090-301