down

Bartosz Chmielnicki

lek. med. Bartosz Chmielnicki

 

L1080700_Puls_listopad 2015@Bartosz Chmielnicki, ukończył Śląską Akademię Medyczną w 2002 roku. Pracował jako młodszy asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych, oraz w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii ŚlAM.

Już w trakcie studiów interesował się akupunkturą i w 2004 roku ukończył kurs akupunktury w nieistniejącym już Centrum Akupunktury i Leczenia Bólu im. prof. Garnuszewskiego w Warszawie. Niedługo potem zaczął pracę jako akupunkturzysta w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego w Tychach.

Od 2005 roku studiuje i praktykuje tradycyjną medycynę chińską, specjalizując się w leczeniu akupunkturą. Od 2013 r. zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy TMC, gdzie prezentuje prace z zakresu klasycznej akupunktury na licznych konferencjach. Opracował również i wdrożył autorski program szkolenia o akupunkturze dla studentów Podyplomowych Studiów „Medycyna Bólu” realizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W latach 2007-2009 był członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Akupunktury oraz Prezesem Oddziału Śląskiego PTA. Aktualnie jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.  W 2008 r. razem z lek. med. Michałem Richterem, utworzył COMPLEO – TERAPIE NATURALNE SC. w Katowicach.

Jest autorem książki Jakości Pulsu (wyd. w języku polskim, angielskim i niemieckim) oraz autorskiego plakatu dotyczącego jakości pulsu. Od kilku lat zaangażowany jest w projekt przedstawienia meridianów i punktów akupunkturowych w formie symbolicznych krajobrazów – rozpoczął cykl wykładów Prosto w Punkt omawiających tą tematyką. Jest też cenionym wykładowcą akupunktury, prowadząc szkolenia w Polsce, Czechach i Niemczech. Jest też zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kongresy w Niemczech (TCM Kongres Rothenburg), Izraelu (ICCM) i Wielkiej Brytanii.
Od 2008 r. jest wykładowcą w naszym Instytucie prowadząc m.in. seminaria: Wprowadzenie do anatomii i fizjologii, Diagnoza z wywiadu, Diagnoza z pulsu.