WIESŁAW S. NOWAK
Dr n. med. Wiesław S. Nowak
Dr n. med. Wiesław S. Nowak jest lekarzem od 1991 roku. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych uzyskał w 1998 r. oraz z zakresu hematologii w 2006 r. Doktor nauk medycznych od 2000 roku.
Do października 2020 roku był wykładowcą akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem 34 publikacji naukowych, 3 monografii książkowych i 5 książkowych prac zbiorowych. Okresowo pracował również jako konsultant hematolog w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Od ponad 30. lat pracuje z osobami chorującymi na „choroby wewnętrzne”, psychosomatyczne i nowotworowe wykorzystując w swojej praktyce zarówno medycynę zachodnią oraz od ponad 20 lat tradycyjną medycynę chińską, kierując się ideą medycyny zintegrowanej.
Kieruje Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie od czerwca 2013 r. prowadzi również własną praktykę (diagnostyka i konsultacje, akupunktura, chińskie ziołolecznictwo). Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i członkiem Rady Naukowej tego stowarzyszenia.
Odbył 4-letnie szkolenie w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzone przez Matthiasa Hunecke z Instytutu Avicenny (Niemcy). Wcześniej ukończył kurs teoretyczny i praktyczny w zakresie akupunktury w Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. Prof. Z. Garnuszewskiego w Warszawie pod merytorycznym nadzorem Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Akupunktury.
Odbył też dodatkowe szkolenia z zakresu:
a) chińskiej fitoterapii na kursach prowadzonych przez dr farm. lek. med. Tadeusza Błaszczyka z Hamm w Niemczech (zioła chińskie i europejskie i amerykańskie w oparciu o paradygmat TCM).
b) Diagnostyki różnicowej TCM – szkolenie TCM dla zaawansowanych prowadzone przez Claude Diolosę z Instytutu Avicenny (Francja).
c) kurs prowadzony przez Jeremy’ego Rossa (Wielka Brytania) „Łączenie ziół zachodnich a medycyna chińska”.
W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia wykłada od 2012 r., prowadząc cyklicznie kursy „Anatomia topograficzna akupunktury” oraz „Podstawy akupunktury”.