down

Don Halfkenny

 

Donald Halfkenny

DONALD B. HALFKENNY jest znanym amerykańskim akupunkturzystą z 45.letnim stażem. Był asystentem takich znanych chińskich akupunkturzystów jak: dr James Tin Yau So, dr Kenneth Chang, dr Yvonne Chen. Praktykę akupunktury rozpoczął w Bostonie w 1970 roku, a od 1976 roku wykładał na różnych amerykańskich koledżach i klinikach medycyny chińskiej. W latach 1977-1980 pełnił funkcję vice-dyrektora w New England School of Acupuncture, a w latach 1975-1982 był przewodniczącym Acupunture Foundation of New England. W latach 1980-1984 pracował jako dyrektor kliniki w South End Community Health Center Acupuncture and Chinese Medical Unit Boston City Hospital.

Od 1986 roku mieszka, praktykuje i wykłada akupunkturę w Niemczech. Jest zapraszany na międzynarodowe kongresy TMC, gdzie prowadzi warsztaty i wykłady. Kieruje Ling Shu Institute w Sternberg i prowadzi praktykę akupunktury w Monachium. Wykłada też w Czechach, w szkole TMC w Pradze.

Don Halfkenny specjalizuje się m.in. w technice Ping Shen, Gua Sha, technice Jednej Igły oraz wspieraniu klasyczną akupunkturą osób terminalnie chorych.

Jest członkiem Intercultural Cancer Council (USA) oraz Arbeitgemienschaft für Klassiche Akupunktur und Traditionelle Chinesishe Medicine (AGTCM) i European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA).