down

MAREK KALMUS

Dr Marek Kalmus z Krakowa, założyciel i dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz dyrektor zarządzający Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie
Prowadzi kurs „Wielkie systemy medyczne Wschodu” oraz blok kursów: „Prowadzenie praktyki i relacje z pacjentem”, „BHP w praktyce TMC”, „Przepisy prawne związane praktyką TMC”, „Ubezpieczenie terapeuty”, Badania Evidence-Based Medicine w TCM” oraz „Medycyna integracyjna”.

Studiuje medycynę chińską od 1986 roku. Na podstawie wykładów Claude Diolosy (z lat 80.) wydał książkę Chiny, kuchnia… tajemnice medycyny. Autor książek o Tybecie (m.in. Tybet – legenda i rzeczywistość, Świadomość zwyczajna, świadomość przebudzona).
Popularyzator medycyny chińskiej (Radio Kraków, TVP info, TVN, publikacje prasowe, wykłady publiczne)
Od 1989 roku organizuje kursy medycyny chińskiej.
Wykładowca akademicki UJ (Studia Dalekiego Wschodu, Studia Porównawcze Cywilizacji, pojedyncze wykłady w Coll. Medicum UJ, Wydz. Farmakologii). Wykładał również gościnnie w Chinach na Guanxi Chinese Medicine University w Nanningu (marzec 2019) oraz Shanghai University of Traditional Medicine Paźziernik (2018).

Trener międzykulturowy. Od 1992 roku prowadzi firmę Marek Kalmus Consulting (www.kalmus.com.pl) zajmującą się m.in. szkoleniami, doradztwem turystycznym (Azja) i doradztwem międzykulturowym (treningi, mentoring, coaching). Od 2013 jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1. Od grudnia 2017 do listopada 2022 był członkiem Komitetu Wykonawczego, a od listopada 2022 roku jest wiceprezesem World Federation of Acupuncture and Moxibution Society (WFAS) z siedzibą w Pekinie.

Kontakt: tel. kom. +48 502-090-301, email: marek@kalmus.com.pl