Aktualności

Organizacja szkoleń TMC podczas epidemii COVID-19

 

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa zawieszamy do odwołania część kursów – ale tylko te, gdzie konieczne są zajęcia praktyczne. Pozostałe kursy teoretyczne lub z niewielką liczbą pokazów technik i zabiegów, (w tym kursy z wykładowcami zagranicznymi) będą odbywać się planowanym terminie, ale na platformie internetowej Click Meeting w formie webinarów.

Przetestowaliśmy i przygotowaliśmy dla naszych kursów platformę internetową Click Meeting. Działa doskonale i dla Was jest ustawiona w języku polskim. Każdy z uczestników kursu będzie miał bezpośredni kontakt z wykładowcą i tłumaczką, można zadawać pytania ustnie i pisemnie itd. Przed każdym kursem-webinarem przez 10 minut będzie odbywać się krótkie szkolenie informujące wszystkich, jak najlepiej korzystać z platformy.
W trakcie webinarów przewidziane są 15-minutowe przerwy kawowe (w czasie ściśle określonym w komunikacie kursu) oraz 2-godzinne przerwy obiadowe. Dzięki temu udział w szkoleniu nie będzie się wiele różnić od fizycznego udziału w kursie na sali wykładowej; będzie można chwilę odpocząć i lepiej skupić się na wykładzie – żadna cześć wykładu nie będzie trwać dłużej, niż zwyczajowe 1,5 godziny.
Dostęp do platformy Click Meeting będzie przesyłany maliem każdemu uczestnikowi indywidualnie (mającemu w pełni opłacony kurs) z jego indywidualnym kodem (tokenem) ważnym tylko dla danego kursu. Osobom, które będą miały problemy z łącznością internetową (np. zerwanie połączenia internetowego) udostępnimy nagranie webinaru kursowego. Zaświadczenia udziału w kursie, zarówno MEN jak i naszego Instytutu będziemy drukować w formie papierowej jak zwykle – będą do odebrania na kolejnych kursach w Krakowie, a na życzenie możemy je wysyłać pocztą.

Z dwutygodniowym wyprzedzeniem będziemy informować mailem, na tej stronie internetowej oraz FaceBooku na stronie Tradycyjna Medycyna Chińska (https://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska/) o tym, które kursy są zawieszone, przesunięte na inny termin lub odwołane, a które odbywać się będą przez Internet.

W przypadku kursów planowanych na kwiecień i kolejne miesiące: jeśli ktoś planuje wykupywanie biletów kolejowych, lotniczych itp. oraz rezerwowanie miejsc w hotelach, hostelach czy apartamentach zalecamy, by robić to z możliwością odwołania rezerwacji i zwrotu biletów. Ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna, nie możemy ponosić odpowiedzialności finansowej za utracone rezerwacje noclegów i biletów lotniczych.

Prosimy, o nie dzwonienie i wysyłanie maili do nas z pytaniami, czy dany kurs się odbędzie fizycznie w Krakowie, czy też nie, czy też na platformie internetowej – sami będziemy się z Wami kontaktować najszybciej jak to możliwe, gdy tylko będziemy wiedzieli, w jakiej formie będziemy mogli dany kurs zorganizować. Informacje te będą też dostępne na tej stronie, w komunikatach kursów, oraz na FB na stronie Tradycyjna Medycyna Chińska (https://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska/). Prosimy o sprawdzenie, czy nasze maile nie wpadają w Waszej skrzynce mailowe do foldera Spam – jeśli tak, to prosimy o zaznaczenie w Ustawieniach Waszej poczty adresu naszego instytutu (kursy@medycyna-chinska.com) jako adresu zaufanego. Prosimy też, o bieżące sprawdzanie poczty. Oprócz informacji o kursach, będziemy wysyłać Wam również aktualne informacje na temat profilaktyki i leczenia COVID-19 metodami TMC.

Prosimy o nie wpadanie w panikę z powodu epidemii, ale z drugiej strony o nie bagatelizowanie problemu. Stosujcie się do zaleceń władz i służb medycznych, ale równocześnie korzystajcie z wiedzy medycyny chińskiej, tym tej przetestowanej już w Chinach z doskonałym skutkiem, bowiem to dzięki obowiązkowemu zastosowaniu leczenia medycyną chińska epidemia w Chinach została opanowana i wyraźnie wygasa. Chińskie procedury leczenia i stosowne receptury macie do pobrania poniżej na tej stronie.

 

Najnowsze informacje na temat wzorców patologii wg TCM,

profilaktyki i protokołów leczenia ziołami chińskimi oraz akupunkturą

koronowirusa SARS nCoV-2 i epidemii COVID-19

 

Po kolejne informacje na temat stosowania medycyny chińskiej w leczeniu epidemii zapraszamy na specjalną dedykowana tej tematyce stronę: Medycyna chińska w profilaktyce i leczeniu epidemii COVID-19:
http://www.medycyna-chinska.com/medycyna-chinska-w-profilaktyce-i-leczeniu-epidemii-covid-19/

 

 

REKRUTACJA DO SZKOŁY MEDYCYNY CHIŃSKIEJ W KRAKOWIE

 

1. PIERWSZY STOPIEŃ  (2020-2021)
Podstawy Medycyny Chińskiej i diagnostyka  >>> pobierz program  (2019-2020)

Rozpoczęcie nauki może odbyć się w dwóch terminach:
– od kursu: Dietetyka profilaktyczna i lecznicza wg TMC (od 24-27  września 2020) >>> zgłoszenie
lub
– od kursu Podstawy medycyny chińskiej – od 16-17 stycznia 2021

2. DRUGI STOPIEŃ (2020-2021):
Podstawy akupunktury  >>>pobierz program

 

3. TRZECI STOPIEŃ (lata 2019-2021)
Akupunktura i ziołolecznictwo chińskie w różnych typach problemów i chorób – teoria i praktyka  >>> pobierz program

 

 

REKRUTACJA NA STUDIA MAGISTERSKIE I DOKTORANCKIE
– z państwowym dyplomem chińskim Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Nankinie

Trzy lata studiów w języku angielskim.
Nauka głównie na platformie e-learningowej oraz kilka krótkich wyjazdów weekendowych do Shulan College of Chinese Medicine w Machesterze i dwa wyjazdy miesięczne do Chin (pod koniec 1-szego roku i na koniec 3-go roku). Obrona pracy dyplomowej w języku angielskim na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Nankinie.
Konieczność zdania egzaminu z języka chińskiego na poziomie B2 nie później niż przed obrona pracy magisterskiej (egzamin można zdać w Polsce)
Dla studentów z Polski (i krajów dawnego bloku komunistycznego) zniżka czesnego o 25%.
więcej informacji: Marek Kalmus, kom. +48 502090301

 

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA:

 

UWAGA: Aby uzyskać więcej informacji na temat kursów (program, cena, miejsce, terminy wpłat, informacje o wykładowcy), prosimy kliknąć w kolorowy tytuł danego kursu:
ikona-poziom-1 zielony – kurs wprowadzający
ikona-poziom-2 niebieski – kurs podstawowy
ikona-poziom-3 pomarańczowy – kurs średnio-zaawansowany
ikona-poziom-4 czerwony – kurs specjalistyczny, zaawansowany.
Niektóre kursy przeznaczone są dla uczestników na kilku poziomach – odzwierciedlają to ikonki z cyframi w odpowiednich kolorach.

 

 

LECZENIE BÓLU AKUPUNKTURĄ I ZIOŁAMI CHIŃSKIMI   ikona-poziom-2 ikona-poziom-3 ikona-poziom-4
– prof. dr Sun Peilin (Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 część 2 – kurs odbędzie się prawdopodobnie 25-26 kwietnia (szczegóły wkrótce)
UWAGA: Z powodu epidemii kurs odbędzie się w formie webinaru – można jeszcze dołączyć

 

PRZYCZYNY CHORÓB WG TMC (2. część rocznego kursu Podstawy Medycyny Chińskiej) ikona-poziom-1
Adam Kowalski

kurs odbędzie się w formie webinaru

18-19 kwietnia 2020 – część 1 >>>zgłoszenie
9-10 maja 20120 – część 2

 

OTYŁOŚĆ I KONTROLA WAGI – TERAPIA METODAMI MEDYCYNY CHIŃSKIEJ   ikona-poziom-2 ikona-poziom-3 ikona-poziom-4
– prof. dr Sun Peilin (Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

kurs odbędzie się w formie webinaru

18-19 kwietnia 2020 >>>zgłoszenie

 

PODSTAWY AKUPUNKTURY W PRAKTYCE KLINICZNEJ (2. część rocznego kursu Podstawy Akupunktury) ikona-poziom-2
– dr n. med. Wiesław S. Nowak (Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie)

21-22 marca 2020 – część 1  >>>zgłoszenie
16-17 maja 2020 – część 2
13-14 czerwca 2020 – część 3

 

 

ZIOŁA I KLASYCZNE RECEPTURY ZIOŁOWE W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ  ikona-poziom-2 ikona-poziom-3 ikona-poziom-4
– dr Agnieszka Krzemińska

14-17 maja 2020 – część 4
3-6 września 2020 – część 5
5-8 listopada 2020 – część 6
14-17 stycznia 2021 – część 7

 

BAŃKI I MOKSA W PRAKTYCE CODZIENNEJ   ikona-poziom-1 ikona-poziom-2 ikona-poziom-3
– dr Magdalena Śliwińska-Konior (Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków)

Ponieważ kurs ze względu na epidemię został przeniesiony z końca marca 2020 na początek lipca, prosimy osoby, którym ten termin nie odpowiada o informowanie nas jak najszybciej, wtedy zwolnione miejsca będziemy mogli udostępnić osobom z listy rezerwowej.

4-5 lipca 2020

 

Staże kliniczne w Chinach w luty-marzec 2021 r.  (Nanning GXTCMU)
Faculty of International Education

1. Miesięczny staż w Guanxi University of Chinese Medicine: klinika uniwersytecka i wykłady profesorów GXTCMU
Staż przeznaczony jest dla lekarzy i terapeutów TMC znających praktycznie diagnostykę TCM, akupunkturę i/lub farmakologię chińską.
Konieczna znajomość języka angielskiego.
26 luty-26 marca 2021 (można też być krócej: np. 2 lub 3 tygodnie), Nanning (stolica prowincji Guanxi, Chiny Południowe). >>> zgłoszenie

Informacje na temat staży klinicznych w Chinach: Marek Kalmus, kom. 502090301