down

Ginekologia w TCM

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

Ginekologia w medycynie chińskiej

kurs w formie webinaru online

25 -26 maja 2024

Zapraszamy do udziału w kolejnym kursie tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych, prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Pelina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Belgii.

Program kursu:
Ginekologia w medycynie chińskiej jest jedną z podstawowych specjalizacji klinicznych istotych z uwagi na efekty leczenia i metody terapeutyczne. Rozwijana i stosowana w ciągu 3000 lat, praktyka ginekologiczna w medycynie chińskiej jest starożytnym systemem leczniczym, który dowiódł o swojej skuteczności i bezpieczeństwie stosowania praktycznie bez żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Zgodnie z teorią i praktyką medycyny chińskiej, fizjologia kobiety jest ściśle związana z Krwią, dzięki której dochodzi do menstruacji, płodności, ciąży i porodu. Podstawą wielu zaburzeń u kobiet jest zaburzenie Nerek, natomiast główną przyczyną jest zastój Qi Wątroby. To jeden z przykładów ogólnych przyczyn. Celem leczenia ginekologicznego w medycynie chińskiej jest ponowne zrównoważenie ciała w celu regulacji Yin, Yang, Qi i Krwi oraz oczyszczenie wszystkich rodzajów zastoju. Terapia może składać się z akupunktury i chińskich formuł ziołowych dostosowanych do konkretnego schorzenia.

Podczas kursu zostaną szeroko omówione podstawowe zagadnienia z dziedziny ginekologii w medycynie chińskiej, według programu:
– Ogólne wprowadzenie
– Koncepcja ginekologii w medycynie chińskiej
– Etiologia i patologia zaburzeń ginekologicznych
– Ogólne zasady leczenia
– Dobór punktów akupunkturowych
– Zapobieganie zaburzeniom ginekologicznym

Zostanie także omówione leczenie następujących chorób zaliczanych do obszaru zaburzeń ginekologicznych:
– Menorrhagia – nadmierne krwawienie miesięczne
– Dysmenorrhea -bolesne miesiączkowanie
– Amenorrhea – brak miesiączki
– Zespół menopauzalny
– Mięśniaki macicy
– Ból piersi
– Upławy
– Hypogalactia – zmniejszona laktacja
– Bezpłodność
– Oziębłość seksualna
– Nowotwory ginekologiczne

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentek do publicznego zdiagnozowania, omówienia przypadku i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyna-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com) – pacjentki (wyłącznie mające problemy związane z problemami ginekologicznymi) muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

MIEJSCE KURSU:
Platforma webinarowa ClickMeeting

GODZINY ZAJĘĆ:
Sobota 10:00-18:00 (z przerwą na obiad w godz. 13:00-14:00), niedziela 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00) – łącznie 16 godzin szkoleniowych. W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Cena podstawowa kursu: 1200 zł – wpłaty do dnia 19 kwietnia 2024.
Cena zniżkowa: 1020 zł – wpłata nie później niż dnia 1 marca 2024.

Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: GINEKOLOGIA W TMC

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 UWAGA:
1.W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 19 kwietnia 2024 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 19 kwietnia 2024 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 26 kwietnia 2024 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 26 kwietnia 2024 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje