down

Podstawy akupunktury – 2024

dr Magdalena Śliwińska-Konior

PODSTAWY AKUPUNKTURY
W PRAKTYCE KLINICZNEJ TMC

rozpoczęcie kursu: 22-23 czerwca 2024 r.

Trzyczęściowy weekendowy kurs „Podstawy akupunktury w praktyce klinicznej TMC”, stanowi drugą część, spośród czterech składających się na roczny kurs PODSTAWY AKUPUNKTURY (łącznie 11x po 2 dni, 176 godz.). Pozostałe części rocznego kursu to kursy: (2) „Podstawy akupunktury w praktyce klinicznej” (3×2 dni) oraz (3) „Praktyka akupunktury – warsztat kliniczny” (4×2 dni) oraz (4) „Prowadzenie praktyki i relacje z pacjentem, BHP, przepisy, ubezpieczenie, historia medycyny chińskiej, badania naukowe w TCM i medycyna integracyjna” – tematy te w formie kilku kursów online plus konsultacje online z wykładowcą (2 dni). Po zakończeniu rocznego kursu i zdaniu egzaminu płatnego oddzielnie w kwocie 280 zł uzyskuje się dyplom ukończenia rocznego kursu „Podstawy akupunktury”.

UWAGA: Najpierw konieczne jest ukończenie kursu „Anatomia topograficzna akupunktury” .

TERMINY KURSU (Uwaga, zmiana terminów!):
22-23 czerwca 2024 – cześć 1

7-8 września 2024 – część 2
12-13 października 2024 – część 3

PROGRAM:
Kurs jest całością, więc konieczny jest udział we wszystkich trzech częściach kursu. Wskazana jest znajomość przebiegu meridianów i lokalizacji punktów akupunkturowych
Oprócz wykładów odbywać się będą również zajęcia w podgrupach 2-4 osobowych, w których na sobie uczestnicy kursu będą ćwiczyć nakłuwanie wybranych omawianych punktów i ich kombinacji, stosowanie moksy i baniek. Omówione zostaną:
1. Kategorie punktów
2. Różnicowanie objawów w oparciu o teorię kanałów
3. Techniki akupunkturowe
4. Moksybucja
5. Stawianie baniek
6. Postępowanie przy ewentualnych komplikacjach akupunktury
7. Metody doboru punktów (lokalne i dystalne, przednie i tylne, kombinacje
Yin-Yang, kombinacje poniżej i powyżej, zgodnie z kategorią punktów, zgodnie z zegarem narządów)
8. Przykłady kliniczne

W ramach kursu uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.
Wstępne zgłoszenia: telefonicznie lub mailem: kursy@medycyna-chinska.com

MIEJSCE KURSU:
SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna VII piętro (wejście do administracji).

GODZINY ZAJĘĆ: sobota: 10:00 – 19:00, niedziela 9:00 – 16:00 , z  przerwą obiadową.

CENA PODSTAWOWA: 3300 zł za cały kurs 3-częściowy – wpłata nie później niż do dnia 17 maja 2024.
CENA ZNIŻKOWA: 2700 zł, w przypadku opłacenia całego kursu z góry nie później niż do dnia 5 kwietnia 2024.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy wg kolejności wpłat.
Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i na firmę)

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PODSTAWY AKUPUNKTURY

Magdalena Śliwińska-Konior jest doktorem nauk biologicznych. Od 2009 roku intensywnie studiuje tradycyjną medycynę chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa, Jani White, Donald B. Halfkenny).
W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi University of Chinese Medicine w Nanningu, natomiast w 2014 roku praktykę u prof. dr Suna Peilina w Belgii.
Od wielu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan.
Od 2012 roku prowadzi w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie prywatną praktykę akupunktury i masażu Tui Na. Od 2016 roku wykłada na kursach akupunktury w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Jest też członkiem rady naukowej Międzynarodowych Kongresów TMC w Krakowie. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 17 maja 2024 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników, którzy dokonali przedpłaty do dnia 17 maja 2024 r. termin rozpoczęcia kursu może zostać przeniesiony na kolejny miesiąc (wg podanego powyżej harmonogramu kolejnych sesji, czyli na 7-8 września 2024). Osoby, które dokonały wpłaty mogą też w takim przypadku zrezygnować z udziału w kursie i otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie w terminie do dnia 24 maja 2024.
Informacja o ewentualnym przeniesieniu terminu rozpoczęcia kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 24 maja 2024 r.

Zapraszamy na stronę internetową https://www.medycyna-chinska.com/gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat różnych organizowanych przez nas kursów medycyny chińskiej i dietetyki.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje