down

Staż kliniczny TCM w Tajlandii

Staż kliniczny TCM w Tajlandii
na Mae Fah Luang University w Chiang Rai

.

Od wiosny 2024 roku rozpoczynamy współpracę z Mae Fah Luang University w Tajlandii. Ten międzynarodowy uniwersytet został założony 25 lat temu przez Królową Mae. Liczy 15 tysięcy studentów (w tym ok. 1500 zagranicznych) studiujących w języku angielskim na 15 wydziałach. Jednym z wydziałów jest Wydział Medycyny Integracyjnej, obejmujący medycynę chińską, medycynę tajską (w tym leczniczy masaż tajski) i fizjoterapię – wydział ten ma własny duży szpital znajdujący się też na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Uniwersytet znajduje się na północy Tajlandii, ok. 20 km od Chiang Rai, stolicy prowincji o tej samej nazwie. https://www.google.pl/maps/search/Mae+Fah+Luang+University+Chiang+rai+province/@20.0484411,99.8878538,2501m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
Cały kampus uniwersytecki jest pięknie położony na wzgórzach wśród starych drzew o obszarze wielu kilometrów kwadratowych. Oprócz budynków personelu, auli i sal wystawowych oraz muzeum, budynków dydaktycznych, biblioteki, dużej stołówki, szpitala, akademików i hotelu dla gości jest tam też kompleks sportowy wraz z basenem, Są tam restauracje, sklepy, a w niektóre dni tygodnia odbywa się targ, na który okoliczni rolnicy i przedsiębiorcy przywożą własne produkty. Ma też własną wewnętrzną publiczną komunikację elektrycznymi samochodami.

Program stażu

Proponujemy rozpoczęcie miesięcznego lub 3-tygodniowego stażu w poniedziałek rano 22 kwietnia 2024. W tym celu należy dolecieć do Chiang Ran dzień wcześniej (jest wiele lotów z Bangkoku codziennie). Na lotnisku w Chiang Rai uczestnicy stażu zostaną odebrani przez przedstawiciela uniwersytetu i przewiezieni ok. 20 km na teren kampusu do miejsca zakwaterowania.

Staże kliniczne w szpitalu medycyny integracyjnej odbywać się będą 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-12:00 i 13:00-16:00.
Ponadto 2-3 razy w tygodniu będą 1-2 godzinne wykłady na różne tematy z medycyny chińskiej.
Istnieje też możliwość odbycia tygodniowego kursu podstaw masażu tajskiego (łącznie 30 godzin).
Staże kliniczne i wykłady odbywają się w języku angielskim. Nie przewidujemy tłumaczenia na język polski.

Cena:
1400 Bhatów za 1 tydzień (ok. 160 zł) stażu klinicznego w szpitalu,
oddzielnie płatny kurs podstaw masażu tajskiego (30 godzin) – cena wkrótce
plus 600 zł/os. koszty organizacyjne stażu (faktura VAT)
Przelot samolotem do Bangkoku (wg aktualnych cen przewoźników i ewentualne promocje)
Przelot samolotem linii AirAsia z Bangkoku do Chiang Rai – ceny w granicach 80-100 USD
Noclegi i wyżywienie w kampusie: 800 Bhat/dzień/osobę. (pokój 2-osobowy z klimatyzacją i łazienką 600 bhatów/doba).
Wynajęcie auta na wycieczki 1500-1800 Bhat/dzień plus benzyna ekstra

Zgłoszenia na staż 22 kwietnia 2024 i dodatkowe informacje:
Marek Kalmus, kom. +502090301, email: kursy@medycyna-chinska.com

Zakwaterowanie i wyżywienie

Na terenie kampusu znajduje się wielka stołówka z ok. dwudziestoma barami, w których można zamawiać najróżniejsze dania kuchni tajskiej i chińskiej – w każdym barze kilka do kilkunastu dań. Cena dzienna za obiad i kolację wynosi 200 Bhatów (ok. 23-25 zł dziennie). Ponadto są też na terenie kampusu oddzielne normalne restauracje, gdzie za ceny niższe niż w Polsce można zamówić różne dania, również m.in. z kuchni włoskiej (pasta, pizza).

Zakwaterowanie na terenie kampusu w pokoju 2-osobowym z klimatyzacją i łazienką w hotelu uniwersyteckim lub akademiku – cena 600 Bhatów dziennie/osobę, wraz ze śniadaniem (ok. 70 zł/os.).

Dodatkowe atrakcje, wycieczki itp.

W niedzielę 5 maja jest święto narodowe – Dzień Koronacji. Odbywać się będą jakieś uroczystości.
W poniedziałek 6 maja jest jedno z najważniejszych buddyjskich świąt, Wesak – dzień narodzin, oświecenia odejścia w nirwanę Buddy; to również Dzień Narodowego Drzewa.

Prowincja Chiang Rai znana jest z wielu atrakcji turystycznych.
1. Biała Świątynia, Wat Rong Khun (info po polsku , i jeszcze tu) leży ok. 14 km na południowy zachód od miasta Chiang Rai.
2. Wodospad Khun Korn – największy w w prowincji Chiang Raj i jeden z największych w Tajlandi; możliwość kąpieli w jeziorku pod wodospadem (uwaga, zimna woda). Do wodospadu trzeba dojść pieszo ścieżką ok 1,4 km w górę przez las. (opis po polsku)
3. Niebieska Świątynia, Wat Rong Suea Ten (opis po polsku)
4. Kompleks świątyń Wat Huay Pla Kang (opis po polsku)
5 wycieczka na granicę z Myanmar (Birma) do Mae Sai i do kompleksu świątyń Wat Phra That Doi Wao na wzgórzu nad miastem graniczny, z widokiem na Mianmar.
6. Jaskinia w parku narodowym Tham Luang—Khun Nam Nang Non – ok. 40 minut jazdy od Chiang Rai, plus 400 m pieszo. Jaskinia słynna z 16-dniowej akcji ratunkowej po 12 młodych rowerzystów.