down

Uproszczona diagnoza w TMC

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

UPROSZCZONA DIAGNOZA W TMC

 

26-27 października 2019

 

Weekendowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Miejsce kursu:
Kraków, ul. Straszewskiego 28, Dom Technika NOT

 Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program kursu:
Seminarium ma na celu naukę wybranych uproszczonych zasad diagnostycznych:

 • Diagnoza w odniesieniu do pochodzenia choroby (etiologii)
 • Diagnoza w odniesieniu do patologii
 • Diagnoza według ośmiu zasad
 • Diagnoza narządów Zang-Fu
 • Diagnoza w odniesieniu do rejonu ciała
 • Diagnoza z twarzy, itp.

Ponadto przedstawione zostaną wybrane przykłady kliniczne (pacjenci), aby uczestnicy mieli okazję praktycznego przećwiczenia powyższych technik. Dodatkowo pacjenci poddani zostaną zabiegom akupunktury.

UWAGA: Pacjentami mogą być wcześniej zgłoszeni uczestnicy kursu lub osoby spoza kursu – konieczny jest wcześniejszy kontakt z organizatorami szkolenia.

Głównym celem kursu jest nauka takiego sformułowania diagnozy, aby spośród uzyskanych wielu różnych danych diagnostycznych oraz zróżnicowanych zaburzeń dotyczących zazwyczaj kilku narządów, umieć wybrać to, co jest kluczowe i określić to w jednym zdaniu. To definiuje priorytety leczenia i zwiększa skuteczność terapii.

 

Cena podstawowa: 840 zł
Zaliczka: 400 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: najpóźniej do 13 września 2019 r.

Cena zniżkowa: 750 zł – warunek: wpłata całej kwoty najpóźniej do dnia 29 czerwca 2019.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: SKRÓCONA DIAGNOZA

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

 

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.

Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 13 września 2019 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 13 września 2019 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 20 września 2019 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po  20 września 2019 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje