down

Świadomość, umysł i rzeczywistość

dr Hamid Montakab
(Chiway, Szwajcaria)

ŚWIADOMOŚĆ, UMYSŁ I RZECZYWISTOŚĆ
W KONTEKŚCIE MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

18 czerwca 2024 (wtorek, godz. 19:00-20:00)

Zapraszamy do udziału w krótkim bezpłatnym webinarze online prowadzonym autorsko przez wybitnego wykładowcę i akupunkturzystę dr Hamida Montakaba na temat kreowania naszej rzeczywistości przez świadomość – z punktu widzenia m.in. medycyny chińskiej.


Tematyka wykładu:
Starożytni Chińczycy opisali stworzenie, świat i ludzką psychikę w prostym systemie dialektycznym, który stosujemy na co dzień w naszych praktykach medycyny chińskiej. Zasady te są dziś potwierdzone przez naukę, a w szczególności przez fizykę kwantową. Relacja i interakcja pomiędzy energią i materią, czy umysłem (psyche) i ciałem (soma) nie są już tajemnicami.
Ale w jakim stopniu istoty ludzkie mają kontrolę nad swoim życiem i przeznaczeniem?
Co powstrzymuje nas od zdobycia panowania nad swoim życiem?


Darmowy webinar odbywa się w języku angielskim i tłumaczony są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.


MIEJSCE KURSU:
Platforma Click Meeting ( www.clickmeeting.com ) – osoby wcześniej zgłoszone (za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na końcu tego komunikatu) otrzymają mailem link do zalogowania się.

Zapraszamy do udziału w kolejnych kursach online dr Hamida Montakaba:
1. Pamięć w medycynie chińskiej: ograniczenia pamięci, deficyt uwagi, amnezja, wyparte
wspomnienia – akupunktura w terapii traumatycznych wspomnień
, 13 października 2024
2. Akupunktura w przypadku żałoby, smutku i straty, sobota 25 stycznia 2025
3. Punkty Duchów i ich praktyczne zastosowania, sobota 15 marca 2025.

Dr Hamid Montakab ukończył studia medyczne w Paryżu w 1975 roku i rozpoczął praktykę jako chirurg i ginekolog w Poitiers. Równolegle odbywał studia w zakresie akupunktury w Szkole AFA w Paryżu, po których spędził cztery miesiące na intensywnym stażu i nauce szkołach Men Wa i ISA w Hongkongu. Następnie studiował tradycyjne medycyny na Filipinach i w Indiach. W Indiach praktykował medycynę komplementarną łącząc TCM z medycyną alopatyczną i ajurwedą.
W latach 1980-85 praktykował w USA będąc członkiem Oregon Acupuncture Board oraz National Acupuncture Board (NCCA). Następnie w Europie ukończył studia w zakresie leczenia ziołami chińskimi, osteopatii i wewnętrznej osteopatii. Od 1985 roku praktykuje i wykłada w Szwajcarii, Francji i Niemczech. Kilkakrotnie wykładał też w Polsce.
Dr Hamid Montakab został wyznaczony przez Swiss National Science Foundationdo kierowania badaniami naukowymi nad akupunkturą i bezsennością. Prowadził również mniejszy projekt badawczy nad stosowaniem akupunktury w leczeniu atopowego zapalenia skóry w Szpitalu Uniwersyteckim w Genewie. Jest też współzałożycielem Swiss Professional Organisation for TCM (SBO-TCM) i był jej przewodniczącym w latach 1995-2000.
W 1986 w Szwajcarii założył Academy of Chinese Healing Arts. Ze swoim rozległym wykształceniem w zakresie medycyny zachodniej i orientalnej, oraz znajomością rozwoju praktyki medycyny chińskiej w Europie, Chinach i Ameryce przekazuje studentom swoje rozległe doświadczenie w tradycyjnej i klasycznej medycynie chińskiej.
Poza nauczaniem w założonej i kierowanej przez siebie Academy and Therapy Center for Acupuncture and Asian Medicine „Chiway” w Winterthur w Szwajcarii, jako wybitny wykładowca i praktyk medycyny chińskiej zapraszany jest do prowadzenia kursów w wielu krajach w Europie oraz jako światowej sławy specjalista – jako prelegent na najważniejszych kongresach medycyny chińskiej.
Jest autorem znanej książki Acupuncture for Insomnia (Akupunktura i bezsenność – sen i sny w medycynie chińskiej, 2011 (wydanej w języku angielskim i niemieckim).
Inne publikacje:
– Stresskrankheiten; współautor 2006 (Elsevier)
Akupunkture Point and Channel Energetics (2013 (Kiener / Amazon)
Chinese Medicine Revisited (2015-2018 Homaya / Amazon), tłum. polskie: Podstawy medycyny chińskiej w praktyce (Galaktyka)
Acupuncture for Treating the Hidden Roots of Disease (Amazon 2019)

Kontakt i dodatkowe informacje:

Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje