down

Stres i wypalenie u nastolatków oraz młodych dorosłych

Prof. dr Yifan Yang

(Holandia)

Stres i wypalenie u nastolatków oraz młodych dorosłych – obraz problemu i leczenie w TCM

18-19 marca 2023

KURS ANULOWANY

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu trzeciego stopnia prowadzonym autorsko przez chińską profesor dr Yifan Yang. Poruszany temat dotyka wielu nastolatków i młodych dorosłych. Metody medycyny chińskiej pozwalają skutecznie zdiagnozować i leczyć problemy związane z tymi aktywnymi okresami życia – współcześnie stres i wypalenie się u nastolatków i młodych dorosłych stają się coraz większym problemem społecznym.

Program kursu:
Stres u nastolatków nie jest nowym zjawiskiem. Wypalenie u nastolatków z czasem przyciągnęło coraz większą uwagę. W codziennej praktyce lekarz często otrzymuje pytania od zmartwionych rodziców o ich nastoletnie dzieci, o ich presję związaną z nauką, intensywne życie towarzyskie, nieregularny styl odżywiania, chorobę, zmęczenie i depresję. Dla nastolatków szybki rozwój psychiczny i fizyczny stwarza nowe wyzwania w ich młodym życiu, pokazuje, jak kruche jest życie, jak duży jest ich potencjał do uczenia się, a ostatecznie jak silni są, aby dorastać by stać się młodym dorosłym.
Wypalenie zawodowe wśród młodych dorosłych rośnie w ostatnich latach. Dzięki swoim ambicjom i pasji młodzi dorośli rozumieją swoje możliwości w szybko zmieniającym się społeczeństwie i codziennie borykają się ze stresem w pracy, wielu z nich przekracza fizyczne i psychiczne granice, by w końcu wypalić się.
Podczas tego wykładu prof. Yifan Yang, zgodnie z punktem widzenia TCM, omówi fizyczne i psychiczne cechy nastolatków i młodych dorosłych, przeanalizuje ich reakcje na stres i przyczyny wypalenia. Omówi związek i różnicę między stresem, wypaleniem, depresją a zmęczeniem, które jest spowodowane fizycznym dyskomfortem. Wprowadzi kompleksowe zabiegi medycyny chińskiej (akupunktura, ziołolecznictwo oraz porady dotyczące diety i stylu życia). Chce w ten sposób pomóc pacjentom odzyskać zdrowie w tych szczególnych okresach życia.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Cena podstawowa: 980 zł, Termin wpłat najpóźniej do 10 lutego 2023.
Cena zniżkowa: 860 zł – warunek: wpłata całej kwoty najpóźniej do dnia 2 stycznia 2023.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Miejsce kursu:
Platforma internetowa ClickMeeting – kurs online.
Godziny zajęć:
sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-12:15 i 14:00-16:30

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: STRES I WYPALENIE U NASTOLATKÓW I MŁODYCH DOROSŁYCH

Profesor Yifan Yang studiowała Medycynę Chińską oraz medycynę zachodnią na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (PUTMC) w latach 1977-1982. Ukończyła studia ze specjalizacją w chińskiej medycynie ziołowej i  recepturach ziołowych.
Po ukończeniu PUTMC pracowała osiem lat jako lekarz i wykładowca na Wydziale Receptur Ziołowych również na PUTMC.
Gruntowne wykształcenie w dziedzinie chińskich receptur ziołowych zdobyła podczas 13 lat studiów i wspólnej pracy z profesorami Wang Mianzhi i Li Qigye, specjalistami w dziedzinie formuł ziołowych klasycznej medycyny chińskiej.
W czasie studiów i pracy na Pekińskim Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej poznała i w mistrzowski sposób opanowała wielką ilość formuł opisanych w klasycznej literaturze medycyny chińskiej przez najwybitniejszych lekarzy w historii Chin, ale przede wszystkim opanowała stojącą za nimi filozofię, klasyczny chiński medyczny sposób myślenia, strategię i metody terapii. Szczególnie wiele zawdzięcza wieloletnim studiom u najwybitniejszego nauczyciela ziołolecznictwa w Chinach prof. Wang Mianzhi, dyrektora Chińskiego Towarzystwa TCM i dyrektora Komitetu Ziołolecznictwa w Ministerstwie Zdrowia Chin.
Jest autorką znanych i cenionych książek: Chinese Herbal Medicines: Comparisons and Characteristics, 2010 (wyd. polskie: Chińskie zioła lecznicze; charakterystyki i porównania, 2020) oraz Chinese Herbal Formulas: Treatment Principles and Composition Strategies, 2010.
Prof. Yifan Yang od ponad dwudziestu lat kontynuuje i rozwija jego pracę edukacyjną w krajach Zachodniej Europy, a od kilku lat również w Polsce.

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 10 lutego 2023 cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 10 lutego 2023 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 17 lutego 2023 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 17 lutego 2023 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi