down

STAŻE KLINICZNE dla zaawansowanych (Chiny, Tajlandia)

Uczestnicy kursów tradycyjnej medycyny chińskiej zaawansowani w nauce i przygotowani do jej praktycznego zastosowania, mają okazję brać udział w zagranicznych stażach medycznych.

Zagraniczne staże początkowo organizowane były przez naszych wykładowców i doświadczonych praktyków TMC z Instytutu Avicenny: Clauda Diolosę w Chengdu w Chinach i Matthiasa Hunecke w Katmandu w Nepalu.
Od 2012 roku nasz Instytut organizuje własne wyjazdy na staże kliniczne do czołowych uniwersytetów TCM w Chinach:
1. Guanxi Traditional Chinese Medcicine University (GXTCMU) w 2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
2. Chengdu University of Traditional Chinese Medicine (CDUTCM) w 2012
3. Shanghai University of Traditional Chinese Medicine (SHUTCM) w 2016, 2018 i 2019.

W najbliższym czasie staże organizowane są w:
1. Guanxi Chinese Medicine University (GXTCMU), w Nanningu, prowincja Guanxi, Chiny Południowe (marzec lub druga połowa października 2024) organizujemy kolejny wyjazd na staż kliniczny do Nanningu   >>> zgłoszenie

2. Shanghai University of Traditional Chinese Medicine – można już wstępnie zgłaszać się na miesięczny staż kliniczny połączony z wykładami jesienią 2024 r. (termin jeszcze nie ustalony).

3. Mae Fah Luang University w Tajlandii (22 kwietnia – maj 2024) – więcej szczegółów  >>> zgłoszenie

Dzięki bezpośrednim kontaktom uzyskaliśmy bardzo dobre ceny dla zaawansowanych studentów TCM związanych z naszym Instytutem (niższe niż dla innych studentów z Zachodu) dla odbywania praktyk klinicznych w Chinach i Tajlandii na w/wych uniwersytetach. Praktyki kliniczne obejmujące leczenie akupunkturą i ziołami odbywać się będą w grupach 2-4 osobowych, ponadto 2-3 razy w tygodniu uczestnicy stażu będą mieli dodatkowe wykłady prowadzone przez wybitnych chińskich specjalistów. Konieczna jest znajomość języka angielskiego. Każda grupa 2-4 osobowa posiada swojego lokalnego tłumacza z języka chińskiego na język angielski (tłumaczami są studenci ostatniego roku lub doktoranci tego uniwersytetu znający dobrze język angielski i terminologię medycyny chińskiej).
Oprócz praktycznych zajęć klinicznych odbywają się komentarze do zajęć klinicznych i wykłady prowadzone przez wykładowców oraz w Nanningu i Szanghaju  – przez chińskich profesorów Uniwersytetów TMC. To samo dotyczy staży w Tajlandii, gdzie ponadto w ramach stażu możliwa jest tygodniowa nauka podstaw leczniczego masażu tajskiego.

Proponowany czas trwania wyjazdów stażowych:  25-45 dni (minimum 3 tygodnie stażu); możliwy jest też pobyt dłuższy.

Osoby zainteresowane stażami klinicznymi w Nanningu, Shanghaju lub w Tajlandii prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się (mailem lub telefonicznie – Marek Kalmus, kom. 502-090-301)