down

Pediatria w TMC

Prof. dr Sun Peilin

 

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

PEDIATRIA

w tradycyjnej medycynie chińskiej

 

18-19 maja 2019 oraz 28-29 września 2019

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym dwuczęściowym kursie tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Pelina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Belgii.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Miejsce kursu – części II:
Kraków, ul. Straszewskiego 28, Dom Technika NOT

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 32 godziny szkoleniowe (2 x po 16 godzin każda z części kursu).

Program kursu:
Pediatria jest jedną z najstarszych specjalizacji w medycynie chińskiej. W odniesieniu do diagnozowania i leczenia chorób dziecięcych można zaobserwować utrzymujący się rozwój. Różnorodne moduły TMC (ziołolecznictwo, akupunktura, masaż chiński i terapia dietą) służyły jako pomoc i sposoby rozwiązywania problemów zdrowotnych u dzieci przez ponad 2000 lat. W TMC istnieje jasno wyrażone stanowisko, że wszystkie dzieci są niedojrzałe zarówno na poziomie fizycznym, jak i funkcjonalnym; większość powszechnie spotykanych na gruncie pediatrii dolegliwości ma związek z ową niedojrzałością. Medycyna chińska zwraca również uwagę na to, że z powodu niedojrzałości organizmów dziecięcych, a co za tym idzie ich słabości, dzieci podatne są na choroby, które dotykają płuc, takie jak przeziębienia, kaszel, alergie i astma oraz dolegliwości układu pokarmowego, np. kolkę, wymioty, biegunkę, niestrawność i ból brzucha. Dlatego też, żeby skutecznie leczyć dzieci, konieczne jest zrozumienie towarzyszących czynników fizjologicznych i patologicznych oraz opanowanie pewnych unikalnych technik i umiejętności terapeutycznych.

W celu odpowiedzenia na oczekiwania wieloletnich praktyków TMC, którzy chcieliby wziąć udział w dobrym, całościowym seminarium pediatrycznym według TMC, wykłady będą prowadzone przez dwa weekendy, zawierając w sobie odniesienia do aspektów fizjologicznych i patologicznych, najważniejsze elementy diagnozy i terapii, wyznaczniki terapeutyczne oraz najpowszechniej spotykane dolegliwości pediatryczne. Jako metody terapii zostaną przedstawione zarówno akupunktura, jak i chińskie ziołolecznictwo.

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentów-dzieci do publicznego zdiagnozowania, omówienia i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyn-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com ) – rodzice dzieci muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

Cena podstawowa każdej z części kursu: 840 zł – wpłaty do 22 marca 2019 roku.
Zaliczka 400 zł – warunek: wpłata nie później niż do dnia 22 marca 2019

Cena zniżkowa za obie części kursu: 1430 zł – wpłata nie później niż do 15 lutego 2019

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PEDIATRIA TMC

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

 

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.

Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 22 marca 2019 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 22 marca 2019 kurs może zostać odwołany lub jego rozpoczęcie przesunięte na termin 18-19 września 2019. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 29 marca 2019 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 29 marca 2019 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

 

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje