down

Medycyna zachodnia dla początkujących

Medycyna zachodnia dla początkujących

 

Lek. Paweł Ziora

 

Kraków, 30 listopada – 1 grudnia 2019
Kurs odwołany.
Nowy termin zostanie podany na początku grudnia 2019

 

Dwudniowy kurs „Medycyna zachodnia dla początkujących”, który odbędzie się w Krakowie, przy Straszewskiego 28 organizowany jest wspólnie przez Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia oraz Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej.

 

Obowiązkiem moralnym każdej osoby prowadzącej pacjenta, jest działanie w najlepszym interesie drugiego człowieka, a w interesie tym zawarte jest poszukiwanie najtrafniejszej metody profilaktyczno-terapeutycznej. Z tego powodu, jako lekarz, zainteresowałem się medycyną chińską, której naukę rozpocząłem 2 lata temu. Początkowo sceptyczny, zacząłem otwierać się na możliwości, które oferuje TCM.

Widząc efekty osiągnięte przy pomocy akupunktury, które według mojej wiedzy z zachodniej medycyny nie powinny być możliwe, z pokorą, zaciekawieniem i determinacją poszerzam swoje horyzonty. I choć cel medycyny konwencjonalnej i TCM pozostaje niezmienny – dobro pacjenta – to dysonans między jednym i drugim jest przytłaczający. Miejsce czystej harmonii zastąpiła szermierka niezgody między dwoma niezależnymi paradygmatami. Mimo mojej krótkiej styczności z TCM zaczynam dostrzegać wiele podobieństw z medycyną zachodnią.

Dostrzegam też, że gdyby kroczyły one ramię w ramię, to wypełniłyby się brakujące elementy każdej z osobna. Ileż korzyści płynie z akceptacji, próby zrozumienia i szacunku między terapeutami! Kurs Podstawy Medycyny Zachodniej dla Terapeutów Medycyny Chińskiej jest moją cegiełką dołożoną do fundamentu Medycyny.

Dlatego, aby uzmysłowić i przybliżyć znaczenie podstaw wiedzy medycyny zachodniej, przygotowaliśmy dwudniowy kurs „Medycyna zachodnia dla początkujących”. Kurs ten ma na celu pokazać Państwu punkty wspólne obu systemów medycznych i ich różnice, oraz możliwości uzyskania wsparcia ze strony medycyny zachodniej w codziennej praktyce terapeuty. Pokaże również, że współpraca jest możliwa i będzie to z korzyścią dla pacjentów. To pierwszy krok do rozwoju medycyny integracyjnej (na temat której będzie miał 1,5-godzinne wprowadzenie dr Marek Kalmus).

Kiedy dzwonić po karetkę? Kiedy poważnie zastanowić się nad nakłuciem pacjenta oraz zrezygnować ze stawiania pijawek (jeżeli ktoś zajmuje się dodatkowo hirudoterapią)? Jak uchronić siebie przez chorobami zakaźnymi oraz jak postępować po ekspozycji na czynniki zakaźne? Jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową w razie konieczności? Jakie możliwości diagnostyczne i lecznicze oferuje medycyna zachodnia?

Wszystkie z tych zagadnień oraz wiele innych omówione zostanie w zaplanowany, spójny i przejrzysty sposób. Po kursie uczestnik będzie miał już ogólne pojęcie o strukturze i możliwościach medycyny zachodniej oraz nauczy się, jak rozmawiać z lekarzami, których język, choć niosący wiele cennych informacji, bywa niezrozumiały dla ucha osoby bez studiów medycznych.

Kurs ten jest równocześnie zachętą i przygotowaniem do rocznego, 12-częściowego kursu „Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów”, który rozpocznie się 8-9 lutego 2020 roku: Podczas rocznego kursu „Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów” w czasie 12 sesji omówione w przystępny sposób zostanie zachodnie spojrzenie na pacjenta, sposób przeprowadzania i interpretacji wyników badania fizykalnego oraz wybranych badań dodatkowych. Szczególny nacisk położony będzie na to, żeby po kursie każdy uczestnik mógł odpowiednio wcześnie zauważyć przesłanki o potencjalnym stanie zagrożenia życia i adekwatnie do nich zareagować; dla obopólnego dobra – pacjenta, ale też swojego.

W nadziei na wspólne tworzenie jednej Medycyny, zapraszamy na kurs!

MIEJSCE KURSU:Dom Technika NOT, ul. Straszewskiego 28, Kraków (przy Plantach)

Zajęcia odbywają się w godzinach: sobota: 10-19, niedziela 9-16, z przerwami obiadowymi w godz. 13:00-15:30 w sobotę i w godz. 12:15-13:30 w niedzielę.

CENA KURSU: 450 PLN – termin wpłaty nie później niż do 25 października 2019
Cena zniżkowa: 390 PLN przy wpłacie do 30 września 2019 roku

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: MEDYCYNA ZACHODNIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Rzeczywistym zapewnieniem sobie miejsca na kursie jest dokonanie wpłaty.
W cenie opłaty za kurs uczestnicy otrzymają skrypt w języku polskim.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Uczestnicy otrzymują zaświadczenia ukończenia kursu MEN.

lek. Paweł Zioralek. Paweł Ziora w roku 2017 ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach uzyskując tytuł lekarza. Obecnie wykłada na Katedrze Patomorfologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu oraz w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej „Dao”.
W czasie studiów aktywnie uczestniczył w działalności naukowej, prowadząc badania z zakresu chirurgii, endokrynologii i zabiegów bariatrycznych. Od wczesnych lat studiów opracowywał materiały i pomoce naukowe dla studentów. Pasjonat medycyny, który w swojej pracy chciałby zbudować pomost między zachodnim, a wschodnim spojrzeniem na człowieka.

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 25 października 2019 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).

2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 25 października 2019 kurs może zostać odwołany. O przesunięciu terminu wszyscy zainteresowani zostaną o tym poinformowani przez organizatora mailem, sms-em lub telefonicznie. Osoby, które kurs opłaciły, otrzymają zwrot całej kwoty przelewem na konto bankowe. Informacja o odwołaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 4 listopada 2019 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 4 listopada 2019 oznacza, że kurs rozpocznie się w planowanym terminie).

3. Kurs organizowany jest wspólnie z Instytutem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej „Dao” i dostępny jest również dla uczestników kursów TMC z innych szkół medycyny chińskiej na terenie całej Polski oraz osób uczących się na kursach naturopatii, hirudoterapii itp.

Więcej informacji:
Marek Kalmus  502 090 301
Bożena Kalmus  503 150 462
sekretariat: ul. Warszawska 1, Kraków
e-mail: kursy@medycyna-chinska.com

 

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje