down

Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów TMC

Podstawy medycyny zachodniej
dla terapeutów medycyny chińskiej

12-częściowy kurs dla terapeutów nie posiadających wykształcenia medycznego.
Łącznie 192 godziny edukacyjne (teoria i praktyka)
Webinar online

Rozpoczęcie: 19-20 września 2020

 

Kurs przeznaczony jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego, którzy uczą się lub praktykują tradycyjną medycynę chińską. Zgodnie z wytycznymi European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz innych towarzystw międzynarodowych TMC, terapeuci TCM i akupunkturzyści powinni odbyć kurs podstaw zachodniej medycyny akademickiej. Dobra opieka nad pacjentem coraz częściej jest interdyscyplinarna. Pacjenci są w kontroli i leczeniu u wielu specjalistów, z którymi terapeuci TCM muszą współpracować. Do tego niezbędne jest posiadania podstawowej wiedzy na temat medycyny zachodniej i umiejętności porozumienia się lekarzami medycyny zachodniej.

Kurs został opracowany przez lekarza w taki sposób, by przekazać najpotrzebniejsze informacje. Wykładowca, lek. med Paweł Ziora będzie skupiać się na chorobach i dolegliwościach, z którymi najczęściej zgłaszają się pacjenci. Wiedza będzie przekazywana w sposób usystematyzowany i przystępny.

PROGRAM KURSU:
Podstawy fizjologii komórki, budowa i fizjologia tkanek i narządów.
– Podstawy genetyki i embriologii.
– Podstawy mikrobiologii i immunologii.
– Budowa anatomiczna i histologiczna układów narządów.
– Fizjologia i patofizjologia układów narządów.
– Najczęstsze choroby poszczególnych układów oraz charakterystyczne dla nich objawy
– Zbieranie wywiadu dotyczącego aktualnego stanu pacjenta oraz przebytych chorób i zabiegów.
– Podstawy badania fizykalnego (teoria, praktyka, interpretacja).
– Metody diagnostyczne oraz interpretacja wyników badań laboratoryjnych i obrazowych.
– Stany nagłe.
UWAGA: Powyższe tematy nie pokrywają się z tematyką omawianą na poszczególnych częściach kursu – szczegółowy program każdej z części kursu dostępny jest – tutaj

Niezależnie od tego kursu należy odbyć także krótkie przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, które każdy terapeuta ma obowiązek znać. Szkolenia takie organizowane są w formie praktycznej (z użyciem specjalnych manekinów itp.) przez wiele różnych organizacji i firm oraz przy okazji robienia kursu na prawo jazdy. Czasami są też organizowane bezpłatnie.

W ramach kursu uczestnicy otrzymają na każdej części kursu niezbędne materiały szkoleniowe – do pobrania przed kursem z kodowanej platformy webinarowej.

Każde spotkanie będzie składało się z 3 części:
1. Sprawdzenia dotychczas przyswojonej wiedzy (od spotkania 2)
2. Części teoretycznej, wykładanej przez lekarza
3. Części praktycznej w formie wideo z omówieniem przez lekarza

W przypadku nieobecności na którejś z części kursu, konieczne będzie jej oglądnięcie w terminie późniejszym i zaliczenie.
Kurs zakończy się egzaminem online z całości materiału. Po jego zdaniu wydawany będzie certyfikat ukończenia kursu i zdania egzaminu wystawiony przez Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia.

TERMINY:
19-20 września 2020– część 1
10-11 października 2020– część 2
21-22 listopada 2020– część 3
12-13 grudnia 2020– część 4
16-17 stycznia 2021– część 5
13-14 luty 2021 – część 6
20-21 marca 2021 – część 7
17-18 kwietnia 2021 – część 8
5-6 czerwca 2021 – część 9
26-27 czerwca 2021 – część 10
23-24 października 2021 – część 11
27-28 listopada 2021 – część 12

MIEJSCE KURSU:
Internetowa platforma webinarowa ClickMeeting – dostęp kodowany: każdy uczestnik dostanie maila z linkiem najpóźniej dzień przed rozpoczęciem webinaru (prosimy o sprawdzenie czy przypadkiem mail nie wpadł do spamu).
Każdy uczestnik dostanie również mailem kilka dni po kursie dostęp do nagania kursu. Nagranie każdej części kursu dostępne będzie online przez miesiąc, od momentu udostępnienia nagrania (nagranie danej części udostępniane jest dopiero kilka dni po zakończeniu danej części kursu).

GODZINY WEBINARU:
Sobota: 9:00-13:00 i 14:30-18:00
Niedziela: 9:00-12:30 i 14:00-17:00
Przerwy przed i po południu po 15 minut oraz możliwe dodatkowe krótsze przerwy (np. 5 min.) zarządzone przez wykładowcę w miarę potrzeby.

CENA podstawowa: 500 zł za każdą sesję
Termin wpłat za każdą sesję – do 10 dni przed rozpoczęciem sesji

Cena zniżkowa: 5500 zł w przypadku opłacenia całego kursu z góry – termin wpłat do 14 sierpnia 2020

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PODSTAWY MEDYCYNY ZACHODNIEJ

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Zgłoszenia na kurs za pośrednictwem strony internetowej www.medycyna-chinska.com (Formularz zgłoszeniowy), telefonicznie lub mailem: kursy@medycyna-chinska.com
Rzeczywistym zapewnieniem sobie miejsca na kursie jest dokonanie wpłaty.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 4 września 2020 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 4 września 2020 kurs może zostać przesunięty na termin: 10-11 października 2020. O przesunięciu terminu wszyscy zainteresowani zostaną o tym poinformowani przez organizatora mailem, sms-em lub telefonicznie. Osoby, które wpłaciły wcześniej, a nie będą chciały kontynuować kursu rozpoczynającego się w terminie przesuniętym otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe. Informacja o ewentualnym przesunięciu terminu rozpoczęcia kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 11 września 2020 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 11 września 2020 oznacza, że kurs rozpocznie się w planowanym terminie).
3. Kurs organizowany jest wspólnie z Instytutem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej „Dao” i dostępny jest również dla uczestników kursów TMC z innych szkół medycyny chińskiej oraz osób uczących się na kursach naturopatii, hirudoterapii, refleksologii, ziołolecznictwa itp.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Dodatkowe informacje