down

Dermatologia w TCM

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

CHOROBY SKÓRY – leczenie ziołami i akupunkturą

kurs w formie webinaru online

30 listopada – 1 grudnia 2024 – cześć 1, wprowadzająca
1-2 luty 2025 – część 2, zaawansowana

Ważny, dwuczęściowy kurs dermatologii TMC prowadzony online, przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (zaawansowanego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Skóra to najrozleglejszy narząd ludzki, który jest jednocześnie najbardziej widoczny i narażony na urazy. Choroby skórne, bardzo zróżnicowane pod względem objawów i nasilenia, występują bardzo często i wywołują dyskomfort – nieraz bardzo poważny. Mogą być stałe lub okresowe, mieć przebieg bezbólowy lub z bólem. Niektóre mają przyczyny sytuacyjne, podczas gdy inne mogą mieć przyczyny o podłożu genetycznym. Niektóre schorzenia skóry są lekkie, a inne mogą zagrażać życiu. Dermatologia jest od wieków uznaną specjalizacją w medycynie chińskiej. Popularność medycyny chińskiej na świecie wynika głównie ze skutecznego wyleczenia niektórych powszechnych chorób skóry kilkadziesiąt lat temu.

PROGRAM KURSU:
Ze względu na złożoność chorób skóry, kurs dermatologii medycyny chińskiej został podzielony na dwie części: kurs wprowadzający i kurs zaawansowany.

Kurs wprowadzający obejmuje następujące tematy:
Anatomię skóry
– Stan skóry
– Fizjologia skóry wg TMC
– Ogólna etiologia i patologia
– Różnicowanie kluczowych symptomów
– Diagnoza
– Metody lecznicze
– Terapia różnych chorób, takich jak: trądzik, łysienie plackowate, zapalenie skóry (wysypka), egzema, łupież różowy Giberta, świąd, łuszczyca, różyczka, toczeń rumieniowaty trzewny (liszaj), pokrzywka i cera sucha.

Zaawansowany kurs dermatologii TMC obejmuje następujące tematy: blizna przerostowa i bliznowiec, półpasiec, ospa wietrzna, brodawki, liszajec, infekcje grzybicze – grzybica skóry, infekcje pasożytnicze, rzeżączka, syfilis, kłykciny kończyste, hemoroidy, szczelina odbytu, ropień odbytu, wypadanie odbytu, rogowacenie mieszkowe, łagodna przewlekła pęcherzyca Haileya, pemfigoid pęcherzowy, bielactwo, plamy ciążowe,twardzina, czerwienica bolesna kończyn, naczyniaki, owrzodzenie kończyn dolnych, żylaki, choroba Buergera i inne.

Choroby te są dość skomplikowane i wymagają szczególnych metod leczenia. Podczas kursu choroby te zostaną omówione w sekwencji ich przyczyn, patologii, syndromów, diagnozowania, leczenia preparatami ziołowymi i akupunkturą itp. Ten dwuczęściowy kurs zawiera wiedzę na temat większości chorób skóry i ich leczenia za pomocą medycyny chińskiej, co pozwoli zbudować solidny fundament dla praktyki.

MIEJSCE KURSU:
Platforma webinarowa ClickMeeting

GODZINY ZAJĘĆ:
Sobota 10:00-18:00 (z przerwą na obiad w godz. 13:00-14:00), niedziela 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00) – łącznie 16 godzin szkoleniowych. W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Cena podstawowa: 2400 zł za obie części (udział w obu częściach) – płatne do 28 października 2024.
Cena zniżkowa za obie części: 2050 zł – wpłata za obie części do dnia 2 września 2024.
Cena za pojedynczą część: 1300 zł.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: DERMATOLOGIA

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia MEN-owskie udziału w seminarium.

Sun Peilin_L1070682@

Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 28 października 2024 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 28 października 2024 kurs może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 7 listopada 2024 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 7 listopada 2024 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Pierwszeństwo udziału w drugiej, zaawansowanej części kursu mają uczestnicy biorący udział w części pierwszej.
4. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń.

 Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje