down

Choroby związane z systemem Fei – Płuc

Prof. dr Wang Weixiang

(Shenzhou Open University of TCM, Amsterdam)

 

Choroby związane z systemem Płuc (Fei)

 

 13-14 stycznia 2018
Kurs anulowany

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych.

Program kursu:
Zarówno tradycyjna wiedza medycyny chińskiej, jak i współczesne dowody kliniczne i wyniki badań wykazują, że akupunktura i chińskie ziołolecznictwo mogą skuteczne oddziaływać na stany zapalne, a jak wiadomo, stan zapalny jest podłożem wielu chorób układu oddechowego takich jak astma, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), zapalenie oskrzeli, alergiczny nieżyt nosa itp. Akupunktura i zioła mogą poprawić zdolności adaptacyjne organizmu do środowiska w celu zmniejszenia reakcji alergicznej. Z punktu widzenia akupunktury i chińskiej farmakologii – odmiennie niż w medycynie zachodniej – choroby takie jak astma są postrzegane jako dysharmonia płuc i nerek.

 Omówione zostaną następujące choroby związane z systemem Fei – Płuc:

  • Przeziębienie
  • Kaszel
  • Zapalenie oskrzeli
  • Astma
  • Katar sienny
  • Gruźlica płuc

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentów do publicznego zdiagnozowania, omówienia przypadku i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyna-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com ) – pacjenci (wyłącznie mający problemy z systemem Płuc) muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

 Cena podstawowa: 820 zł – wpłaty do 17 listopada 2017 roku.
Cena zniżkowa: 700 zł – warunek: wpłata nie później niż do dnia 6 października 2017
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

 Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY SYSTEMU PŁUC

 Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

W dniu 12 stycznia 2018 w piątek po południu w Centrum Medycyny Chińskiej (Kraków, ul. Warszawska 1) odbędzie się superwizja – konsultacje kliniczne z prof. dr Wangiem Weixiangiem – osoby praktykujące TMC i zainteresowane udziałem w superwizji (koszt 180 zł) oraz chcące zgłosić swoich pacjentów (koszt 250 zł) proszone są o kontakt z recepcją Centrum (tel. 884-988-887) lub bezpośrednio z organizatorem superwizji, Markiem Kalmusem: tel. kom. 502-090-301 lub e-mailem: m.kalmus@medycynachinska.org

Wang Weixiang@Prof. dr Wang Weixang studiował i doktoryzował się na Nanning University of Chinese Medicine w Chinach. W Holandii od 2003 roku pełni funkcje dziekana Shenzhou Univesity of Chinese Medicine w Amsterdamie, a w latach 2011-2017 był też prezesem Dutch Association of TCM, NVTCG Hong, natomiast w latach 2013-2017 był w zarządzie European Traditiona Chinese Medicine Association (ETCMA). Prof. dr Wang Weixiang jest też Starszym Doradcą European Academy of Traditional Medical.
Jest autorem i współautorem kilkunastu książek z zakresu medycyny chińskiej, dotyczących akupunktury i moksowania oraz terapii masażem Tuina i medycznego Qigong w Chinach.

 UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 17 listopada 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 17 listopada 2017 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu lub przeniesieniu go na inny termin podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 24 listopada 2017 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 24 listopada 2017 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje