down

CHOROBY SYSTEMU PŁUC

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

CHOROBY SYSTEMU PŁUC

LECZENIE ZIOŁAMI I AKUPUNKTURĄ

 

Kraków, 9-10 luty 2019

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

PROGRAM KURSU:

Choroby układu oddechowego, zwłaszcza chroniczne, można skutecznie leczyć stosując metody TCM.  Według medycyny chińskiej zdrowy system Płuc jest niezwykle ważny, ponieważ Płuca wspomagają nie tylko układ oddechowy, ale także utrzymują dynamiczną równowagę pomiędzy Płucami i innymi narządami wewnętrznymi.

Podczas kursu zostaną szeroko omówione podstawowe zagadnienia dotyczące układu Płuc, według następującego programu:
·        Koncepcja Płuc w medycynie chińskiej
·        Etiologia i patologia zaburzeń Płuc
·        Powszechne zespoły chorobowe Płuc
·        Ogólne zasady leczenia
·        Dobór punktów akupunkturowych
·        Zapobieganie zaburzeniom Płuc

Zostanie też omówione leczenie następujących chorób zaliczanych w medycynie chińskiej do obszaru zaburzeń Płuc:
Typowe przeziębienie
Katar sienny
Zapalenie zatok przynosowych
Kaszel
Astma
Zapalenie oskrzeli i zapalenia płuc
Przewlekła obturacyjna choroba płuc
Nadmierne pocenie
Bezdech senny
Hiperwentylacja.

Uczestnicy kursu proszeni są o zgłaszanie organizatorowi pacjentów do publicznego zdiagnozowania, omówienia i terapii podczas kursu (e-mailem: kursy@medycyn-chinska.com lub mkalmus@medycyna-chinska.com ) pacjenci muszą wyrazić pisemną zgodę na publiczne badanie i ewentualny zabieg akupunktury.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

GODZINY ZAJĘĆ:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godzin szkoleniowych

Cena podstawowa: 840 zł
Zaliczka: 400 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: do dnia 21 grudnia 2018

Cena zniżkowa: 750 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 22 listopada 2018

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY PŁUC

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia MEN-owskie udziału w seminarium.

Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.

Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 21 grudnia 2018 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 21 grudnia 2018 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 28 grudnia 2018 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 28 grudnia 2018 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń

 

 Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje