down

Choroby pięciu zmysłów

Prof. dr Sun Peilin (Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

CHOROBY PIĘCIU ZMYSŁÓW – LECZENIE ZIOŁAMI
I AKUPUNKTURĄ

kurs w formie webinaru online

19-20 października 2024

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

PROGRAM KURSU:
Podczas kursu zostaną omówione powszechne choroby zaliczane w medycynie chińskiej do obszaru Chorób Pięciu Zmysłów, w tym:
Oko: jęczmień, obrzęk powieki, gradówka, zapalenie brzegu powieki, opadanie powieki,  drganie powieki, nadmierne mruganie, łzawienie, zapalenie kanalika łzowego, rzekomobłoniaste zapalenie spojówek, itp.
Nos: nieżyt nosa (ostry, przewlekły, zanikowy, alergiczny), zapalenie zatok nosa (ostre, przewlekłe), polip nosa; krwawienie z nosa.
Ucho: przetoka przeduszna (torbiel uszna), odmrożenie ucha, zapalenie ucha zewnętrznego, czyrak ucha, grzybica ucha, zapalenie ucha środkowego (ostre i przewlekłe), ostre wysiękowe zapalenie ucha, nagła głuchota, szum w uszach, choroba Meniere’a, itp.
Gardło: zapalenie migdałków (ostre, przewlekłe); zapalenie gardła (ostre, przewlekłe), zapalenie krtani (ostre, przewlekłe); parestezja gardła (Mei He Qi).

Choroby będą omawiane w sekwencji ich przyczyn, patologii, zespołów, diagnozy, leczenia preparatami ziołowymi i akupunkturą itp., co pozwoli zbudować solidną bazę dla praktyki.

MIEJSCE KURSU:
Platforma webinarowa ClickMeeting

GODZINY ZAJĘĆ:
Sobota 10:00-18:00 (z przerwą na obiad w godz. 13:00-14:00), niedziela 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00) – łącznie 16 godzin szkoleniowych. W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Cena podstawowa: 1200 zł – płatność w terminie do 6 września 2024.
Cena zniżkowa: 1020 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 29 lipca 2024.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY PIĘCIU ZMYSŁÓW

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.

Sun Peilin_L1070682@

Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 6 września 2024 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 6 września 2024 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 13 września 2024 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 13 września 2024 oznacza, że kurs odbędzie się).
3. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje