down

Zespoły bólowe i urazy szyi, ramienia i stawu kolanowego

dr Karl Zippelius (Austria)

ZESPOŁY BÓLOWE I URAZY SZYI, RAMIENIA I STAWU KOLANOWEGO
Cykl trzech, 2-godzinnych webinarów online: wtorki 18:00-20:00

17 listopada 2020 – część 1
1 grudnia 2020 – część 2
15 grudnia 2020 – część 3

Zapraszamy do udziału w cyklu trzech dwugodzinnych webinarów na żywo poświęconych leczeniu zespołów bólowych szyi, ramienia i stawu kolanowego metodami medycyny chińskiej.
Webinary prowadzi dr Karl Zippelius, doświadczony lekarz ortopeda i zarazem specjalista medycyny chińskiej, który studiował te techniki u wybitnych profesorów TCM, traumatologii i ortopedii w Chengdu w Chinach.
To przydatna i praktyczna wiedza do stosowania w codziennej praktyce jest godna zainteresowania zarówno przez terapeutów medycyny chińskiej jak i fizjoterapeutów oraz lekarzy specjalistów rehabilitacji.

PROGRAM CYKLU WEBINARÓW – ZESPOŁY BÓLOWE I URAZY UKŁADU RUCHU W TCM:

3 seminaria internetowe, każde po 2 godziny, dostarczą wiedzę niezbędną do skutecznego leczenia pacjentów ortopedycznych i traumatologicznych chińskimi ziołami, akupunkturą i chińskim masażem Tui Na.

Webinar 1: Wprowadzenie i podstawowe tradycyjne zasady patofizjologii układu ruchowego w kontekście leczenia metodami tradycyjnej medycyny chińskiej.

Webinar 2: Kręgosłup szyjny i ramię – bóle szyi i ramion oraz urazy ramienia.

Webinar 3: Kręgi lędźwiowe i staw krzyżowo-biodrowy. Omówione zostanie leczenie lumbago i lumboischialgii, zespół stawu krzyżowo-biodrowego oraz zapalenie kości i stawów stawu biodrowego.

Zintegrowane leczenie łączy wewnętrzne i zewnętrzne stosowanie chińskich ziół ze specyficznymi technikami manipulacji i masażu dłoni, akupunkturą i ćwiczeniami fizycznymi.
Wszystkie proponowane strategie zaprezentowane podczas tych trzech krótkich seminariów internetowych – webinarów, można łatwo włączyć do codziennej pracy terapeutycznej.

MIEJSCE WEBINARU:
Platforma Click Meeting (www.clickmeeting.com ) – osoby mające opłacony udział w webinarze otrzymują dzień wcześniej mailem link wraz indywidualnym tokenem do zlogowania się.

Czas webinarów: 3 wtorki, godz. 18:00-20:00. W trakcie webinaru odbędzie się jedna (max. 5 minut) przerwa.
Webinary będą nagrywane, a uczestnicy dostaną do tego nagrania indywidualny dostęp ważny 3 tygodnie licząc od dnia udostępnienia.

CENA: 450 zł – łącznie za trzy webinary – płatne do dnia 13 listopada 2020 roku.
W przypadku dokonania wpłaty w terminie późniejszym (czyli po 13 listopada), prosimy o jak najszybsze przesłanie mailem dowodu wpłaty.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZESPOŁY BÓLOWE UKŁADU RUCHU W TCM

Ilość miejsc ograniczona. Udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).
Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy webinaru otrzymują mailem skrypty w języku polskim (lub do pobrania z platformy).

Dr Karl Zippelius specjalizuje się w medycynie sportowej i jest kierownikiem ambulatorium TCM w Austriackim Instytucie Medycyny Sportowej. Jest częścią zespołu medycznego „Sportmedic”, gdzie współpracuje z dr Brandnerem, aby zintegrować chirurgię i TCM w celu lepszego leczenia urazów więzadła krzyżowego u profesjonalnych sportowców. Prowadzi również prywatną praktykę we Florencji.
Dr Zippelius specjalizował się w chińskiej ortopedii i traumatologii w Ortopedycznym Szpitalu Wojskowym w prowincji Syczuan, Sichuan Tianxiang TCM Hospital Orthopaedic i Chengdu Sports University.
Dr Zippelius opublikował kilka artykułów w wydawnictwie Elsevier, Springer i Müller Steinicke.
Jest także entuzjastą muzyki klasycznej i ukończył naukę gry na skrzypcach w liceum muzycznym „Conservatorio di Musica Luigi Cherubini” we Florencji we Włoszech. Gra na skrzypcach w World Doctors Orchestra (WDO) od 2010 roku.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 13 listopada 2020 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji webinaru; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników, którzy dokonali wpłaty do dnia 13 listopada 2020 webinar zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu webinaru podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 16 listopada 2020 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:

Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje