down

CHOROBY Z WILGOCI I ŚLUZU

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

CHOROBY ZWIĄZANE Z WILGOCIĄ I ŚLUZEM

29-30 października 2022

„Wilgoć” i „Śluz” to ogólny termin odnoszący się do nagromadzenia nadmiarowej Wody w organizmie. Cechy z tym związane są interesujące, np. z jednej strony Wilgoć-Śluz to zazwyczaj patologiczny skutek dysfunkcji narządów Zang Fu, powstały na skutek różnych czynników, a z drugiej strony jest to czynnik patogenny powodujący dalszą dysfunkcję narządów Zang Fu, meridianów i niektórych tkanek.
Nie istnieje zbyt dużo punktów akupunkturowych ani ziół, bezpośrednio eliminujących Wilgoć i Śluz, ale zadaniem TMC wciąż pozostaje rozwiązanie tego problemu i działanie profilaktyczne.
Podczas seminarium przeprowadzona będzie analiza przyczyn, patogenezy, objawów klinicznych oraz opis metod terapeutycznych. Jednocześnie omówione zostanie leczenie różnego rodzaju zaburzeń wywołanych przez Wilgoć i Śluz za pomocą zarówno akupunktury, jak i ziół.

Omówione będą następujące choroby:

 • Zapalenie zatok
 • Zapalenie ucha środkowego
 • Zaburzenia równowagi
 • Kaszel
 • Astmę
 • Żółtaczkę
 • Mdłości i wymioty
 • Biegunkę
 • Nietolerancję pokarmową i alergię pokarmową
 • Nadwagę
 • Egzemę
 • Infekcje grzybicze dłoni i stóp
 • Syndrom Bi
 • Ból

Miejsce kursu:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro lub kurs online (informacji o trybie organizacji zostanie podana w terminie późniejszym)

Cena podstawowa: 990 zł – termin wpłaty do dnia 23 września 2022
Cena zniżkowa: 860 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 12 sierpnia 2022

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: WILGOĆ I ŚLUZ

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 23 września 2022 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 23 września 2022 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 30 września 2022 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 30 września 2022 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi