down

Palpacja brzucha i meridianów

 

PALPACJA BRZUCHA I MERIDIANÓW

 

Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

 

Kraków, 7-8 kwietnia 2018
Kurs anulowany

 

 

Zapraszamy do udziału w weekendowym kursie poświęconym palpacji brzucha i meridianów w diagnostyce i terapii. Dwudniowy kurs przeznaczony jest dla osób już znających podstawy medycyny chińskiej.

Palpacja jest jedną z najstarszych technik diagnozowania stanu narządów wewnętrznych używanych w medycynie chińskiej i japońskiej. Jako jedno z czterech narzędzi diagnostycznych palpacja stosowana była na brzuchu, meridianach, punktach akupunkturowych i na pulsie.

Techniki palpacji brzucha i meridianów pozwalają odczuć odzwierciedlenia różnych wzorców zaburzeń emocjonalnych i fizycznych. Uciskając i dotykając różnych stref refleksyjnych na brzuchu i meridianach możemy zidentyfikować znaki nierównowagi.

Technika ta wymaga wiele praktyki zanim stanie się swobodnie stosowana w codziennej praktyce, jednak jej znaczenie jest bardzo ważne i ma wpływ na sukces leczenia.

Podczas kursu poznamy rożne strefy refleksyjne na brzuchu wraz z ich odniesieniami do narządów, oraz będziemy czuli rożne objawy na meridianach w celu uzyskania bardziej klarownej diagnozy. Pomoże to nam uzyskać lepsze rezultaty podczas terapii pacjenta.

Kurs jest połączeniem teorii z praktyką.

 

Miejsce: Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro.

Godziny zajęć: sobota: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, niedziela 9:00-12:00 13:30-16:30

Pogram:

Wprowadzenie

– Historia palpacji w medycynie chińskiej i japońskiej

– Zasady palpacji

– Zastosowania palpacji

Diagnoza

– Hara – diagnostyka brzucha przy zastosowaniu palpacji

– Palpacyjna diagnostyka meridianów

– Zrozumienie aspektów emocjonalnych i psychicznych

– Praca z Qi na podstawie pustki i pełni w 12 meridianach głównych

Terapia

– Jak wybrać najistotniejsze elementy leczenia

– Terapia palpacyjna

– Terapia akupunkturą

 

Cena: 920 zł. Cała kwota lub zaliczka w kwocie 400 zł płatne najpóźniej do dnia 12 lutego 2018 roku.

Cena zniżkowa: 800 zł, w przypadku opłacenia całości warsztatu klinicznego w terminie do dnia 8 stycznia 2018.

Zapisy według kolejności wpłat.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć.

Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm)

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PALPACJA BRZUCHA I MERIDIANÓW

 

Aaron Zizov

 AARON ZIZOV, Dipl. Ac. & C.Hb. studiował akupunkturę, chińskie ziołolecznictwo oraz masaż Shiatsu w Medicin College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu. W 2008 roku odbył też profesjonalny staż kliniczny w Chinach w Zhe Jiang Provincial Hospital, oraz praktykował w Chinach w prywatnej klinice w zakresie ginekologii i akupunktury kosmetycznej. W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).

Od 2003 roku Aaron Zizov pracuje jako akupunkturzysta i masażysta Siatsu w Tel Avivie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. W latach 2009-2011 był dyrektorem Wydziału Medycyny Chińskiej w Klinice Włosów w Tel Avivie – największym w Izraelu centrum tego typu. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę, specjalizując się w ginekologii TMC, akupunkturze kosmetycznej, leczeniu bólu i problemów ortopedycznych.

Aaron Zizov zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy. Prowadzi kursy chińskiej astrologii medycznej, akupunktury, akupunktury kosmetycznej, oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki „The beauty secrets of Chinese Medicine”.

 

UWAGA:

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 12 lutego 2018 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).

2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali przedpłaty do dnia 12 lutego 2018 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty. Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com  najpóźniej do dnia 19 lutego 2018 roku.

 

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje