down

Numerologia

Prof. Elisabeth Rochat de La Vallee
(Paris Ricci Institute oraz Ecole Europeenne d’Acupuncture, Francja)

Numerologia w klasycznych tekstach chińskich i jej zastosowanie w medycynie chińskiej

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu drugiego stopnia prowadzonym autorsko przez prof. Elisabeth Rochat de La Vallée, światowej sławy sinolożkę i specjalistkę klasycznej medycyny chińskiej. Symboliczna wartość liczb w klasycznych tekstach chińskich i ich zastosowanie w medycynie ułatwia zrozumienie i naukę medycyny chińskiej. Znajomość chińskiej numerologii też przydatna w niektórych systemach diagnostyki TMC.

Program kursu:
Liczby odgrywają znaczącą rolę w klasycznych tekstach chińskich. Wskazują bardziej jakość niż ilość. Systematyczne odwoływanie się do numerologii pomaga pamiętać o strukturze dyskursu, jednocześnie określając procesy życiowe. Liczby pokazują rozwój, nie tracąc z oczu jedności, która jest naturą życia.
Dzięki poznaniu chińskiej symboliki liczb lepiej zrozumiemy znaczenie chińskich medycznych pojęć związanych z liczbami: Potrójny Ogrzewacz, Pięć Elementów, pięć zang, sześć fu, siedem emocji, osiem niezwykłych meridianów i dwanaście zwykłych meridianów, itd.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy kursu otrzymają skrypty w języku polskim – do ściągnięcia z platformy webinarowej.

Cena: 900 zł
Na życzenie wystawiamy faktury bez VAT (dla osób prywatnych lub firm).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: NUMEROLOGIA TMC

Elisabeth Rochat de la Vallée urodziła się w 1949 roku w Paryżu. Studiowała chińską literaturę klasyczną i filozofię oraz wyspecjalizowała się w klasycznej literaturze medycyny chińskiej. Współpraca ze światowej sławy sinologami: ks. Claude Larre († 2001) i dr Jean Schatz († 1984) prowadząc wspólne badania na temat chińskiego myślenia i medycyny chińskiej. Współzałożycielka Paris Ricci Institute (1971), Europejskiej Szkoły Akupunktury (EEA – 1975), Ricci Association for the Chinese-French Grand Dictionary (1987). Były sekretarz generalny Instytutu Ricci i EOG, były redaktor naczelny chińsko-francuskiego słownika Grand Ricci (7 tomów, opublikowany w 2001 r.).
Dziekan i starszy wykładowca Europejskiej Szkoły Akupunktury. Prowadzi wykłady na temat starożytnej chińskiej filozofii i klasycznych tekstów medycznych we Francji, a także w kilku krajach europejskich i amerykańskich – w tym w Polsce. Zapraszana jest jako wybitny autorytet na międzynarodowe kongresy medycyny chińskiej. Autorka licznych książek, broszur, artykułów (tłumaczenia na angielski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, hebrajski, polski, szwedzki).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi