down

Laseroterapia w Medycynie Chińskiej

Doc. dr Michael Weber
(European Laser Academy, Niemcy)

 

LASEROTERAPIA W TMC

 

Kraków, 30-31 maja 2020

 

Kurs „Laseroterapia w TCM” przeznaczony jest dla szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie. Zapraszamy również wszystkich terapeutów TCM znających co najmniej podstawy medycyny chińskiej, chcących poszerzyć swoje kwalifikacje.

 

We wszystkich dziedzinach tradycyjnej chińskiej medycyny (TCM)  holistyczne  spojrzenie na leczenie jest  podstawą  dla  skutecznej terapii. Wspaniałe  możliwości laseropunktury – w połączeniu z konsultacjami dietetycznymi, podawaniem mikroelementów, ziół i fitoterapii są wskazane dla wszystkich pacjentów.

Akupunktura laserowa jest czymś więcej niż zamianą metalowej igły na bezbolesne „igły” światła. Laseropunktura jest syntezą starożytnego skarbca wiedzy TCM i nowoczesnej fototerapii High-Tech. Kombinacja tych dwóch metod poprawia i wykładniczo zwiększa efekty zarówno akupunktury i fototerapii. Zastosowanie niskopoziomowej laseroterapii (LLLT) – terapia spójnym światłem niskiej energii – w TCM jest bardzo wyrafinowaną, nowoczesną formą terapii światłem. Od wielu lat badane jest nowe bio-energetyczne podejście do stymulacji mitochondriów S (za pomocą pierwiastków śladowych i lasera).

Podczas kursu omawiane będą następujące zagadnienia:
 1. Wstęp do laseroterapii:
  – Podstawowe zasady fizyczne
  – Biostymulacyjne działanie LLLT (np. Mechanizm syntezy ATP)
  – Znaczenie stymulacji mitochondrialnej
  – Dozymetria laserowa (prawo zasilania i energii)
  – Bezpieczeństwo laserowe
 2. Mikro-system:
  – Wprowadzenie do mikrosystemu ucha i akupunktury ciała pod kątem laseroterapii
  – Zjawiska rezonansu
 3. System makro:
  – Gojenie się ran (ostre/przewlekłe)
  – Zarządzanie bólem
 4. Zajęcia praktyczne:
  – Technika i metody
  – Praktyczne zarządzanie laseroterapii
  – Jak leczyć choroby gojenia ran w codziennej praktyce?
  – Pytania i odpowiedzi
 5. Wybrane tematy:
  – Układ mięśniowo-szkieletowy (np. w medycynie sportowej)
  – ADS/ADHS
 6. Praktyczne szkolenie:
  – Łokieć tenisisty: TCM, Laseropunktura, laserowe leczenie obszarowe
  – Zarządzanie bólem
  – Zespół cieśni nadgarstka
  – Złamania kości
 7. Demonstracje praktyczne:
  – Technika i metody
  – Praktyczne zarządzanie laseroterapii
  – Pytania i odpowiedzi

 

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro
Godziny zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-12:00 i 13:00-16:30

CENA podstawowa: 840 zł
Zaliczka: 400 zł. Termin wpłat całej kwoty: do dnia 3 kwietnia 2020 (termin przedłużony)

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: LASEROTERAPIA W TMC

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Uczestnicy kursu otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia MEN-owskie i zaświadczenia Instytutu Medycyny Chińskiej potwierdzające udział w kursie.
Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Dr Michael Weber, Laseroterapia w TCM

Dr Michael Weber

Dr Michael Weber urodził się w Berlinie, studiował chemię i medycynę  w Niemczech, Walii i Kanadzie. Jest ekspertem w zakresie terapii laserowej, TCM i czołowym europejskim specjalistą medycyny mitochondrialnej.

Jest również autorem książek: „CoEnzymQ10 – substancja kluczowa dla długiego życia”, „Q10 – Success Story of a Vitalsubstance”  (przetłumaczona na język chiński), „Laser Therapy and Laser Akupunktura”  (dostępne w języku niemieckim i angielskim). Jest też specjalistą w zakresie TCM oraz pediatrii na Uniwersytecie Witten-Herdecke, a także w Departamencie Zdrowia w Muenster (Niemcy). Od 1998 pracuje w prywatnej klinice w Recklinghausen, a od 2006 roku kieruje Centrum TCM, medycyny mitochondrialnej i  prewencyjnej w Senden k. Muenster.

Pracuje nad holistycznym programem zdrowotnym z poradami żywieniowymi i terapią, akupunkturą i tradycyjną medycyną chińską dla ludzi i zwierząt. Dr Weber jest szefem  Europejskiej Akademii laserowej TCM  i wykładowcą na: LLLT (Niskopoziomowe Leczenie laserowe) w AGTCM (Arbeitsgemeinschaft für  Klassische Akupunktur und Traditionelle  Chinesische  Medizin), ICMART (Międzynarodowa Rada Akupunktury Medycznej i Pokrewnych Technik), BMAS (British Medical Akupuncture Society), BAC (British Akupuncture Council).

Dr M. Weber jest cenionym wykładowcą na licznych międzynarodowych kongresach na całym świecie: m.in. TCM Kongres w Rothenburgu (Niemcy), ICCM Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej w Tel Awiwie (Izrael), Canadian Oriental Medical Symposium w Vancouver (Kanada), WALT (World Association for Light Therapy) w Waszyngtonie (USA), Kongres ASA w Szwajcarii czy Sympozjum WFAS w Antalyi (Turcja) oraz kongresach w Chinach. Wykłada też m.in. w Ismet School w Barcelonie (Hiszpania), Tajwan Pain Society i na chińskich uniwersytetach. Jest też oficjalnym nauczycielem w August Brodde Schule w Wuppertalu i ABZ-West w Offenbach/Frankfurt – szkołach TCM współpracujących w ramach  AGTCM. Od 2014 dr M. Weber jest też dyrektorem medycznym Kongresu TCM w Rothenburgu (organizowanym przez AGTCM), będącym największym Kongresem TMC poza Azją.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 3 kwietnia 2020 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 3 kwietnia 2020 kurs może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 10 kwietnia 2020 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
Polub nas na FaceBooku: https://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska/

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje