down

Gua Sha

Donald B. Halfkenny Lic. Ac. (Ling Shu Institute, Niemcy)

 

GUA SHA
klasyczna chińska technika terapeutyczna


3-4 grudnia 2016, Kraków


Zapraszamy do udziału w dwudniowym seminarium poświęconym Gua-Sha, czyli klasycznej technice terapeutycznej medycyny chińskiej, prowadzonym przez Donalda B. Halfkennego, bardzo doświadczonego i znanego amerykańskiego akupunkturzystę.

technika Gua ShaGua Sha to technika terapeutyczna medycyny chińskiej polegająca na działaniu z zewnątrz na skórę. Wymaga pokrycia skóry wodą, oliwką lub kremem i następnie użycia narzędzia wykonanego z rogu, plastiku, metalu lub drewna celem masowania skóry w taki sposób, aby wywołać zaczerwienienie a nawet lokalne zsinienie czy wybroczyny.
Jest to szczególnie efektywna i wartościowa klasyczna technika lecznicza, która jest stosunkowo łatwa do nauki. Może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z prawie każdą techniką terapeutyczną zachodniej lub chińskiej medycyny.
W swojej najprostszej formie Gua Sha używana jest w Azji na codzień do leczenia powszechnych bólów. W bardziej wyszukanej formie jest szczególnie skuteczna w leczeniu syndromu Bi, zaburzeniach zewnętrznych, zastojach Qi i Krwi, różnorodnych problemach mięśniowych i profilaktyce specyficznych dolegliwości, takich jak np. przeziębienia.

Celem seminarium jest skuteczna identyfikacja symptomów i wskaźników oraz praktycznej nauki technik Gua Sha w celu stosowania tej metody w praktyce klinicznej. Uczestnicy ćwiczą na sobie pod kierunkiem wykładowcy. Bierne uczestnictwo nie jest akceptowane.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób znających podstawy medycyny chińskiej. Wskazana jest też znajomość przebiegu meridianów.

Seminarium odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2016 r. w Krakowie, w SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna VII piętro (wejście do administracji)

Godziny zajęć: sobota 10’00-13’00 i 14’30-19’00, niedziela 9’00-12’00 i 13’00-15’30 – łącznie 16 godzin szkolenia.

Szkolenie odbywa się w języku angielskim i tłumaczone jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Wykładowca nie wyraża zgody na filmowanie, fotografowanie i nagrywanie dźwięku podczas zajęć.

Cena seminarium: 780 zł
Zaliczka w kwocie 330 zł płatna nie później niż do  14 października 2016 r.
Cena zniżkowa
690 zł w przypadku opłacenia seminarium nie później niż do dnia 16 września 2016 r.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: GUA SHA

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są rachunki.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Donald B. Halfkenny, Lic. AcDonald B. Halfkenny jest znanym amerykańskim akupunkturzystą z 45.letnim stażem. Był asystentem takich znanych chińskich akupunkturzystów jak: dr James Tin Yau So, dr Kenneth Chang, dr Yvonne Chen. Praktykę akupunktury rozpoczął w Bostonie w 1970 roku, a od 1976 roku wykładał na różnych amerykańskich koledżach i klinikach medycyny chińskiej. W latach 1977-1980 pełnił funkcję vice-dyrektora w New England School of Acupuncture, a w latach 1975-1982 był przewodniczącym Acupunture Foundation of New England. W latach 1980-1984 pracował jako dyrektor kliniki w South End Community Health Center Acupuncture and Chinese Medical Unit Boston City Hospital.
Od 1986 roku mieszka, praktykuje i wykłada akupunkturę w Niemczech. Jest zapraszany na międzynarodowe kongresy TMC, gdzie prowadzi warsztaty i wykłady. Kieruje Ling Shu Institute w Sternberg i prowadzi praktykę akupunktury w Monachium. Od 2013 r. jest również cenionym wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Prowadzi także superwizje kliniczne w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.
Don Halfkenny specjalizuje się m.in. w technice Ping Shen, Gua Sha, technice Jednej Igły oraz wspieraniu klasyczną akupunkturą osób terminalnie chorych.
Jest członkiem Intercultural Cancer Council (USA) oraz Arbeitgemienschaft für Klassiche Akupunktur und Traditionelle Chinesishe Medicine (AGTCM) i European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA).

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 14 października 2016 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 14 października 2016 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły zaliczkę otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 21 października 2016 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 21 października 2016 oznacza, że kurs odbędzie się).

gua sha na plecach   Gua sha

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-30
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje