down

Cukrzyca i jej skutki – nagranie

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

CUKRZYCA I JEJ SKUTKI
Profilaktyka i leczenie w TCM

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kursie na temat cukrzycy i jej skutków. To kolejne ważne szkolenie z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych, prowadzone autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Belgii.

W cukrzycy kontrola poziomu cukru we krwi nie jest jedynym celem.
Kontrolowanie poziomu cukru we krwi jest jednym z ważnych celów w leczeniu cukrzycy, a dobra kontrola poziomu cukru we krwi może pomóc zmniejszyć i opóźnić powikłania. Jednak wiele danych pokazuje, że czynniki ryzyka powikłań cukrzycy są bardzo złożone, a nie tylko poziom cukru we krwi. Takie przypadki są często spotykane w pracy klinicznej. Kontrola poziomu cukru we krwi może być bardzo zadowalająca, a nawet HbA1c jest ściśle poniżej normy. Jednak pacjenci nadal mogą cierpieć na przewlekłe powikłania, takie jak choroby sercowo-naczyniowe i mózgowo-naczyniowe, stopa cukrzycowa, impotencja i oziębłość. Objawy cukrzycy nadal więc występują. Ponadto jest wielu pacjentów z zadowalającą kontrolą poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi i lipidów we krwi, ale zawsze mają objawy takie jak zmęczenie, pocenie się, swędzenie skóry, obniżony nastrój, czują się chorzy przez cały dzień i trudno jest im utrzymać siłę fizyczną i psychiczną, aby cieszyć się pracą i życiem.
C
ukrzyca to zaburzenie metabolizmu różnych substancji odżywczych, w tym cukru, tłuszczu, białka, wody i elektrolitów. Oprócz wyraźnej hiperglikemii o wspólnych cechach często występują powikłania wywołane przez hiperlipidemię, nadciśnienie, hiperurykemię i nadmierną lepkość krwi. Jest to rodzaj zespołu z wieloma ciężkimi zaburzeniami metabolicznymi jednocześnie. Dlatego celem leczenia cukrzycy w TCM jest kompleksowe korygowanie zaburzeń metabolicznych, tak aby poziom cukru we krwi, lipidy we krwi, ciśnienie krwi i inne wskaźniki mogły osiągnąć standard kontrolny; by zmniejszyć i opóźnić występowanie powikłań i poprawić jakość ich życia. Oznacza to, że leczenie cukrzycy powinno być leczeniem kompleksowym, a nie tylko przez obniżanie poziomu cukru we krwi.

Szczegółowy program kursu:
TCM obniża poziomu cukru łagodnie i długotrwale.
W ostatnich latach nowe leki przeciwcukrzycowe, takie jak nowe środki pobudzające wydzielanie insuliny, substancje zwiększające wrażliwość na insulinę i analogi insuliny, są mile widziane przez lekarzy i pacjentów ze względu na ich niezwykłe działanie lecznicze, niewielkie skutki uboczne i wygodę stosowania – stały się głównym nurtem w terapii hipoglikemii. W porównaniu z łagodnym hipoglikemicznym działaniem tradycyjnej medycyny chińskiej, medycyna zachodnia ma natychmiastową przewagę pod względem działania hipoglikemicznego i intensywności. Dlatego wielu ludzi uważa, że ​​leczenie hipoglikemii opiera się na medycynie zachodniej, a tradycyjna medycyna chińska może być co najwyżej terapią wspomagającą.
Czy tradycyjna medycyna chińska może skutecznie leczyć cukrzycę w celu obniżenia poziomu cukru we krwi? Przez ponad dwa tysiące lat tradycyjna medycyna chińska zgromadziła bogate doświadczenie w leczeniu cukrzycy i stworzyła unikalną teorię o dokładnym działaniu leczniczym. Obiektywnie rzecz biorąc, możliwość obniżenia poziomu cukru we krwi jest jednym z ważnych wskaźników oceny skuteczności tradycyjnej medycyny chińskiej w leczeniu cukrzycy. Seria badań naukowych (Evidence-Based Medicine) wykazała, że ​​łagodny i długotrwały hipoglikemiczny efekt TCM jest bardzo oczywisty. Jeśli zastosuje się właściwą recepturę medycyny chińskiej, uzyskany zostanie również idealny efekt hipoglikemiczny. Łagodna i trwała poprawa metabolizmu glukozy jest bardziej odpowiednim wyborem dla znacznej liczby pacjentów z łagodną lub umiarkowaną cukrzycą.
Zawsze zwracaj uwagę na komplikacje kontrolne.
Zachodnia medycyna przyczyniła się do leczenia hipoglikemii. Jednak profilaktyka i leczenie przewlekłych powikłań cukrzycy są bardzo ograniczone i nie ma konkretnego leku o specyficznym działaniu. W wyraźnym kontraście do tego jest „cichy wkład” tradycyjnej medycyny chińskiej, głównie dlatego, że TCM łączy w sobie wielokierunkowe, wielokanałowe i wielopołączeniowe efekty warunkujące, które są bardzo spójne z farmakologicznym mechanizmem profilaktyki i leczenia powikłań cukrzycowych i łagodzenie objawów. Dlatego tak długo, jak leczenie opiera się na różnicowaniu syndromów TCM, jego efekt jest często znakomity.
Połączenie akupunktury i ziołolecznictwa.

Od dawna w medycynie chińskiej wiadomo, że etiologia i patogeneza cukrzycy opiera się na niedoborach yin i Suchości oraz Gorącu jako przyczynie, a sposób odżywiania qi i czerpania korzyści z yin jest uważany za podstawową metodę leczenia cukrzycy. Może poprawiać objawy u pacjentów, ale jej działanie hipoglikemizujące nie jest znaczące. W rzeczywistości najważniejszą rzeczą w leczeniu cukrzycy w TCM jest połączenie akupunktury i ziołolecznictwa jednocześnie oparte na leczeniu opartym na różnicowaniu syndromów wg TCM.
Cele leczenia TCM.
Poprzednio postępowanie TCM w cukrzycy było omawiane w szerokim kontekście choroby metabolicznej, pominięto szczegółowe badania i leczenie, zwłaszcza powikłania. Jednak ten kurs zawiera szczegółowe informacje o tym, jak radzić sobie z następującymi schorzeniami związanymi z cukrzycą:
– Choroby sercowo-naczyniowe i mózgowo-naczyniowe
– Hiperlipidemia
– Nadciśnienie
– Hiperurykemia
– Uszkodzone funkcje nerek
– Nadmierna lepkość
– Stopa cukrzycowa
– Impotencja i oziębłość
– Zmęczenie
– Pocenie się
– Świąd
– Wrzody skóry
– Obniżony nastrój itp.

Cena: 1200 zł

Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CUKRZYCA

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi