down

Lecznie chorób Wątroby metodami TMC

Prof. dr Sun Peilin

(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

 

LECZENIE WĄTROBY
za pomocą medycyny chińskiej

 

Kraków, 18-19 listopada 2017

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Żyjąc we współczesnym społeczeństwie, konfrontujemy się ze środowiskiem nowego rodzaju, np. prędkość życia jest raczej szybka i nieregularna, odżywiamy się często jedzeniem tłustym i wysokokalorycznym, picie alkoholu jest rodzajem rozrywki, stres stanowi nieodłączny składnik życia, nie dostosowujemy się do własnego biorytmu, itd. Wszystkie te czynniki mogą w gruncie rzeczy prowadzić do przewlekłych zaburzeń Wątroby, co będzie skutkować utratą zdrowia.

Patrząc na zaburzenia Wątroby z punktu widzenia TMC, możemy wyodrębnić dwa różne typy dolegliwości:

1) Choroby Wątroby spotykane w medycynie współczesnej, do których należą:

  • Zapalenie wątroby
  • Stłuszczenie wątroby
  • Wątroba alkoholika
  • Marskość wątroby
  • Rak wątroby, itd.

2) Choroby Wątroby według TMC, włączając:

  • Nadciśnienie
  • Nadczynność tarczycy
  • Choroba Leśniowskiego-Crohna
  • IBS (zespół jelita drażliwego)
  • Depresja
  • Schizofrenia
  • Autyzm
  • Atopowe zapalenie skóry, itd.

Faktycznie rzecz biorąc, Wątroba w TMC jest związana z o wiele większą ilością aspektów niż w medycynie współczesnej, jako że jej zadaniem jest zapewnienie swobodnego przepływu Qi oraz utrzymanie emocji w niezakłóconym stanie. Jakiekolwiek czynniki, które zaburzają te funkcje mogą wywoływać według TMC dolegliwości Wątroby.

Zaburzenia Wątroby według TMC odnoszą się albo do niedoboru albo nadmiaru, a w większości przypadków w praktyce klinicznej spotykać się będziemy ze stanami nadmiarowymi, takimi jak zastój Qi Wątroby, zastój Krwi Wątroby, wznoszenie się Ognia Wątroby, nadaktywność Yang Wątroby, itd.

W trakcie seminarium będziemy skupiać się na poznaniu przyczyn, patogenezy, rozróżnieniu syndromów oraz leczeniu za pomocą akupunktury i ziół chińskich wymienionych powyżej chorób, budując solidną bazę dla praktyki.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, ul. Straszewskiego 28, Dom Technika NOT, sala konferencyjna I piętro

Godziny zajęć: sobota 10:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela 9:00-15’00

Cena podstawowa: 820 zł
Zaliczka: 390 zł. Termin wpłat zaliczki lub całej kwoty: do dnia 22 września 2017
Cena zniżkowa: 700 zł – warunek: wpłata całej kwoty do dnia 3 sierpnia 2017

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY WĄTROBY

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenia udziału w seminarium: MEN-owskie i Instytutu.

Sun Peilin_L1070682@Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac:
„The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 22 września 2017 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji seminarium; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).

2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 22 września 2017 seminarium może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.

Informacja o ewentualnym anulowaniu seminarium podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 29 września 2017 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 29 września 2017 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje