down

Choroby Śledziony i Żołądka

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

CHOROBY SYSTEMU ŚLEDZIONY I ŻOŁĄDKA – LECZENIE ZIOŁAMI I AKUPUNKTURĄ

KURS ONLINE

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (zaawansowanego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

PROGRAM KURSU:
Według medycyny chińskiej Śledziona i Żołądek to „nabyta podstawa życia”. Ich głównymi funkcjami fizjologicznymi są zarządzanie transportem oraz przekształcaniem esencji odżywczej i płynów ciała, kontrolowanie przepływu Krwi oraz wspomaganie mięśni i czterech kończyn. Jama ustna i wargi są istotnym odzwierciedleniem funkcji Śledziony. Żołądek i Śledziona tworzą relacje Zewnętrzne i Wewnętrzne.

Ważnymi oznakami chorób Śledziony i Żołądka są: słaby apetyt, ból żołądka, wymioty, odbijanie, czkawka, rozpieranie i ból w jamie brzusznej, biegunka, luźne stolce, ogólne obrzęk, zaburzenia krzepnięcia krwi, wychudzenie lub nadwaga.

Na kursie omówione zostaną następujące choroby związane w medycynie chińskiej ze Śledzioną i Żołądkiem takie jak: zapalenie przełyku, nowotwór przełyku, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, opadnięcie żołądka, nowotwór żołądka, czkawka, dyspepsja czynnościowa, choroba wrzodowa, zaparcia czynnościowe, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, biegunka, nietolerancja laktozy, cukrzyca, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, wychudzenie i nadwaga, plamica podskórna i inne.

Choroby będą omawiane w sekwencji ich przyczyn, patologii, zespołów, diagnozy, leczenia preparatami ziołowymi i akupunkturą itp., co pozwoli zbudować solidny fundament dla praktyki.

Cena: 1200 zł

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY ŚLEDZIONY I ŻOŁĄDKA

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Peilin Sun jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Peilin Sun jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje