down

Choroby sercowo-naczyniowe

Prof. dr Li Jie (TCM Classics Research Institute, Holandia)

 

Starożytna wiedza dla współczesnego Serca

 

Klasyczna akupunktura i receptury ziołowe
w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych

 

15-18 lutego 2018, Kraków
kurs anulowany

 

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym czterodniowym kursie prowadzonym autorsko przez znanego chińskiego specjalistę prof. dr. Li Jie. Omówione zostaną choroby sercowo-naczyniowe i ich leczenie ziołami i akupunkturą według metod klasycznej medycyny chińskiej.

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich pragnących pogłębić zrozumienie tematu oraz dla osób szkolących się wg programu akupunkturzysta medycyny chińskiej lub zielarz-fitoterapeuta medycyny chińskiej i zaliczany jest również do trzeciego stopnia edukacji (ostatniego), w ramach naszej Szkoły Medycyny Chińskiej w Krakowie.

 

PROGRAM KURSU: 

Choroba sercowo-naczyniowa jest najczęściej spotykanym rodzajem chorób serca, stanowiąc przyczynę ataku serca. Dane z roku 2012 pokazują, że odpowiada ona za największą ilość zgonów w świecie. Choroba ta zagraża ludzkiemu zdrowiu. Leki (np. obniżające poziom cholesterolu, beta-blokery, nitrogliceryna, antagoniści wapnia itp.), zabiegi angioplastyki wieńcowej, wszczepienia stentu, pomostowania tętnic wieńcowych typu bypass, to główne metody stosowane w medycynie zachodniej. Jednak nadal dużym problemem jest zachowanie serca w stanie zdrowia, nawet przy stosowaniu zachodnich metod leczenia.
Czym jest choroba sercowo-naczyniowa według TCM? Jakie są różnice między Sercem (xin) i Osierdziem (xin zhu) według klasycznej medycyny chińskiej? Jakie są przyczyny i patologiczne mechanizmy choroby sercowo-naczyniowej w TCM? W jaki sposób za pomocą ziół i akupunktury leczy się tę chorobę? Co zrobić, aby utrzymać serce w zdrowiu i zapobiec chorobie sercowo-naczyniowej?
W trakcie kursu dr Li Jie podzieli się ze słuchaczami mądrością klasycznych tekstów, m. in. Jin Gui Yao Lue mistrza Zhang Zhong Jinga, Zhen Jiu Da Cheng (Wielkie Kompendium Akupunktury i Moksybucji), oraz dogłębnie omówi strategie oraz wybrane formuły ziołowe i akupunkturowe. Dr Li Jie podzieli się także swym 25-letnim doświadczeniem w leczeniu choroby sercowo-naczyniowej na Zachodzie, omawiając przypadki kliniczne.
Zaprezentowanych zostanie osiem metod leczenia choroby sercowo-naczyniowej ziołami i akupunkturą, autorstwa dr Li Jie:
– Tong zhen xin yang fa: Metoda wspierania yang Serca i ognia ming men
– Huo xue hua yu fa: Metoda aktywizowania krwi i niwelowania zastoju
– Hua tan qu shi fa: Metoda transformacji śluzu i wilgoci
– Bu qi yang xue fa: Metoda odżywiania qi i wzmacniania krwi
– Jiao tong xin shen fa: Metoda skomunikowania Nerek i Serca
– Shu gan jian pi fa: Metoda uspokajania Wątroby i wzmacniania Śledziony (regulująca  tętnice i wzmacniająca żyły)

 • Yang fei hu xin fa:  Metoda odżywiania płuca i chronienia serca
 • An shen ding zhi fa: Metoda utrzymania shen i osadzenia zhi

UWAGA: Uczestnicy kursu mogą zgłosić organizatorowi kilku pacjentów gotowych poddać się w czasie kursu diagnostyce i zabiegom akupunktury itp. – jako pacjenci kliniczni. Prosimy w tej sprawie o kontakt: Marek Kalmus, kom. 502090301 lub e-mailem.

MIEJSCE:
Kurs odbędzie się w dniach 15-18 lutego 2018 (czwartek-niedziela) w Krakowie, w Domu Technika NOT, ul. Straszewskiego 28

Godziny zajęć: czwartek 10’00-19’00, piątek i sobota 9’00-18’00 (z 2-godzinną przerwą na obiad w godzinach 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 – łącznie 32 godziny szkolenia.

Wykłady prowadzone są w języku angielskim i tłumaczone na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy kursu otrzymają skrypt w języku polskim.

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Cena kursu: 1400 zł. Zaliczka: 600 zł.
Termin wpłaty zaliczki lub całej kwoty 1400 zł: najpóźniej do dnia 22 grudnia 2017 r.
Cena zniżkowa: 1150 zł – w przypadku opłacenia całej kwoty 1150 zł do dnia 20 października 2017.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY SERCA

W dniu 14 lutego (środa) w Centrum Medycyny Chińskiej na u. Warszawskiej w Krakowie odbędzie się całodniowa superwizja kliniczna z prof. dr Li Jie. Można zgłaszać pacjentów oraz brać udział w superwizji jako obserwator-asystent. Udział w miarę wolnych miejsc. Więcej informacji na ten temat: http://medycynachinska.org/oferta/superwizje-kliniczne/. Zgłoszenia: Marek Kalmus, kom. 502 090 301 lub 884 988 887.

Li JIe 2012_L1060961@miniProf. dr Li Jie jest profesorem Shandong TCM University, jednak od 24 lat mieszka w Holandii, gdzie prowadzi własną praktykę. Wykłada w różnych krajach w Europie oraz zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe konferencje i kongresy TCM. Jest współzałożycielem Qing Bai Academy oraz TCM Classics Research Institute and TCM Master Training. Zajmuje się propagowaniem klasycznej medycyny chińskiej. Jest wybitnym specjalistą m.in. w zakresie leczenia chorób wewnętrznych i ginekologicznych, komplementarnego leczenia nowot-worów, chorób skóry oraz stresu i zespołu chronicznego zmęczenia. Od 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz prowadzi superwizje kliniczne w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia  22 grudnia 2017 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 22 grudnia 2017 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które dokonały wpłaty na kurs otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na tej stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 5 stycznia 2018 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 5 stycznia 2018 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-30
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje