down

Bańki i moksa w praktyce codziennej_lipiec

Dr Magdalena Śliwińska-Konior
(Centrum Medycyny Chińskiej, Kraków)

BAŃKI I MOKSA W PRAKTYCE CODZIENNEJ

1-2 lipca 2023, Kraków

Zapraszamy do udziału w dwudniowym kursie skutecznych technik terapeutycznych przydatnym zarówno dla praktyków medycyny chińskiej, lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, jak również dla każdego, nawet nie znającego medycyny chińskiej.

PROGRAM KURSU:                                                      
Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób początkujących oraz dla osób, które nie miały do czynienia z medycyną chińską i chcą nauczyć się prostych metod możliwych do zastosowania w warunkach domowych z użyciem baniek i moksy.
Podczas kursu przewidziane są zajęcia praktyczne, w czasie których każdy z uczestników będzie samodzielnie wykonywał stawianie baniek ogniowych oraz terapię za pomocą moksy. Każdy z uczestników nauczy się stawiać bańki ogniowe.

bańki na plecach

BAŃKI: W czasie kursu omówione zostaną następujące zagadnienia dotyczące stawiania baniek:
– krótka historia stawiania baniek
– działanie baniek na organizm ludzki
– rodzaje baniek (bańki suche, bańki cięte, bańki ruchome)
– leczenie oraz wspomaganie leczenia bańkami w pospolitych dolegliwościach takich jak migreny, bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, neuralgie, zaburzenia trawienia itp.)

moksa cygarem

MOKSA: Moksybucja jest mniej znaną w Polsce metodą terapii niż bańki. Podczas kursu zostanie krótko omówiona historia moksybucji, rodzaje stosowanej moksy, sposoby oddziaływania moksą (np. moksą w cygarach, moksą bezpośrednią, zastosowanie pudełek na moksę itp) jej oddziaływanie na organizm oraz możliwości stosowania w powszechnych dolegliwościach takich jak: bóle kręgosłupa, postrzały, bolesne zablokowania, dysfunkcje układu trawiennego.

Omówione zostaną również środki ostrożności oraz przeciwwskazania do wykonywania wyżej wymienionych zabiegów z zastosowaniem baniek i moksybucji.

Miejsce: Kraków, Al. Krasińskiego 1, SDH „Jubilat”, VII piętro

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-19:00 (z 2-godzinną przerwą na obiad w godzinach 13:00-15:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą na obiad w godz. 12:00-13:00) 
– łącznie 16 godzin szkolenia.

Cena kursu: 800 zł. Termin wpłaty całej kwoty do 2 czerwca 2023 r.
Cena zniżkowa 680 zł – w przypadku dokonania pełnej wpłaty najpóźniej do dnia 28 kwietnia 2023 r.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: BAŃKI I MOKSA

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

dr Magdalena Konior

Magdalena Śliwińska-Konior jest doktorem nauk biologicznych. Od 2009 roku intensywnie studiuje tradycyjną medycynę chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa, Jani White, Donald B. Halfkenny).
W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi University of Chinese Medicine w Nanningu, natomiast w 2014 roku praktykę u prof. Suna Peilina w Belgii.
Od wielu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan.
Od 2012 roku prowadzi w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie prywatną praktykę akupunktury i masażu Tui Na. Od 2016 roku wykłada na kursach akupunktury w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Jest też skarbnikiem zarządu Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i członkiem rady naukowej Międzynarodowych Kongresów TMC w Krakowie. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Krakowie.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 2 czerwca 2023 cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 2 czerwca 2023 kurs może zostać odwołany. W przypadku odwołania kursu osoby, które dokonały wpłaty na kurs otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym o zmianie terminu lub anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 9 czerwca 2023 r. (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 9 czerwca 2023 oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
email: kursy@medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje