down

Alergie wg TMC

Prof. dr Sun Peilin

 

LECZENIE ZABURZEŃ ALERGICZNYCH

WG. MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

 

15-16 lutego 2014

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 15 godzin szkoleniowych.

Szczegółowy program seminarium:
Życie we współczesnym społeczeństwie jest niemożliwe bez uniknięcia kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi, jak również z zanieczyszczonym powietrzem, pożywieniem i wodą. Pierwszą reakcją człowieka by uchronić się przed tymi szkodliwymi substancjami, jest reakcja alergiczna.
Jednak nie każdy człowiek żyjący we współczesnym społeczeństwie cierpi z powodu tego samego problemu, mimo że doświadcza oddziaływań tego samego środowiska.
Medycyna zachodnia i wschodnia podchodzą do tego problemu w sposób zupełnie odmienny – np. pierwsza podaje leki antyalergiczne, nawet kortykosterydy, bez zwracania uwagi na skutki uboczne, podczas gdy tradycyjna medycyna chińska traktuje organizm jako całość, biorąc pod uwagę nierównowagę środowiska wewnętrznego jako główne zaburzenie.

Podczas seminarium omówione zostaną poszczególne tematy:
– Katar alergiczny
– Astma
– Alergie pokarmowe (omówione zostały szczegółowo na kursie w listopadzie 2013 r. – tu temat ten zostanie więc tylko poruszony ogólnie)
– Atopowe zapalenie skóry (egzema)
– Pokrzywka
– Alergie na ukąszenia owadów itp.

Podczas kursu będzie analizowana nie tylko etiologia i związane z nią patologie tych zaburzeń, ale również leczenie za pomocą akupunktury i ziół. Niektóre kluczowe punkty i zioła będą szczegółowo omówione oraz przedstawione zostaną okoliczności i przypadki, w jakich te metody lecznicze mogą być efektywnie stosowane. Podkreślone będzie także znaczenie diety i emocji związane z powstaniem i przebiegiem tych zaburzeń , co umożliwi pacjentom uzyskanie ogólnego poglądu, jak to zaburzenie powstaje i jak powinno być traktowane. Różnicowanie syndromów, oraz indywidualne podejście do pacjenta to kluczowa różnica między podejściem TMC,  a medycyny zachodniej.

Cena podstawowa: 750 zł – wpłaty do 31 stycznia 2014 roku.
Cena zniżkowa: 670 zł
– warunek: wpłata całej kwoty najpóźniej do dnia 3 stycznia 2014 roku.

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ALERGIE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Brukseli prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Jest autorem znanych książek: autorskiej pracy „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim), oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh), a ostatnio wydał książkę „Sports Medicine in TCM”.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 31 stycznia 2014 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 31 stycznia 2014 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.

Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl  oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 7 lutego 2014 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 4 lutego oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com