down

Akupunktura Tunga – wprowadzenie

Dr Hui Zhang
(Chiny i Dania)

WPROWADZENIE DO
AKUPUNKTURY MISTRZA TUNGA

>>> link do wykładu-webinaru

Zapraszamy do udziału w godzinnym darmowym webinarze poświęconym wprowadzeniu do upublicznionej ok. 50 lat temu unikalnej tradycji akupunktury rodu Tungów.
Webinar przeznaczony jest dla akupunkturzystów oraz studentów TMC znających podstawy akupunktury.

Akupunktura Mistrza Tunga (MTA) była początkowo ściśle strzeżoną tradycją ustną, przekazywaną wyłącznie w rodzinie Tungów. Mistrz Tung złamał tę tradycję i przyjął swojego pierwszego ucznia spoza rodziny w 1962 roku w Tajpej. W 1973 roku, w oparciu o swoje doświadczenie i w celach dydaktycznych opublikował pierwszy podręcznik: Dong Shi Zhen Jiu Zheng Jing Qi Xue Xue (董氏针灸正经奇穴学), co można przetłumaczyć jako „Niezwykłe punkty akupunktury Tunga na zwykłych kanałach”. Od tego czasu system punktów akupunkturowych Mistrza Tunga zyskał ogromny rozmach i popularność na świecie. Jest to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych i cenionych szkół akupunktury, charakteryzująca się prostotą, łatwością użycia i dużą skutecznością kliniczną.

MTA warto się uczyć, bo:
1) jest to inny sposób zrozumienia punktów z pierwszej klasycznej księgi akupunktury Huang Di Ming Tang Jing (Klasyk Jasnej Sali Żółtego Cesarza) opublikowanej w latach ok. 138 pne.-106 ne.. Punkty rozmieszczone są według stref, a nie według meridianów;
2) akupunktura ta ma bezpośredni wpływ na docelowy narząd, tkankę i patogeny, np. punkt jajnikowy, brama wątrobowa, mózg, San Chong czyli Trzy poziomy guza spowodowanego zastojem Qi, flegmą i zastojem krwi;
3) daje silne efekty, ponieważ jednocześnie wybierane są 2 lub 3 punkty akupunkturowe w tym samym obszarze, np.: Si Ma – Trzy Konie na różne choroby płuc, Xia San Huang – Trzej Dolni Cesarze na różne zaburzenia pracy nerek;
4) wystarczy kilka punktów – zwykle są punkty w dwóch obszarach i łączone w oparciu o teorię pięciu elementów sheng-ke;
5) inteligentna lokalizacja pomiędzy kanałami, co oznacza, że ​​jeden punkt może regulować dwa kanały;

Dlatego punkty MTA są szczególnie skuteczne w leczeniu bólu, przewlekłych schorzeń narządów z połączeniem niedoboru i nadmiaru, np. astmy, zespołu Bi, schorzeń ginekologicznych itp.

Program webinaru:
1) Wprowadzenie do MTA: historia, charakterystyka, badania
2) Główne 3 punkty MTA wraz z ich lokalizacją, wskazaniami do zastosowania oraz demonstracja nakłuwania:
– Ling Gu – Magiczne Kości, Da Bai – Wielki Biały
– Xia San Huang – Dolnych Trzech Cesarzy
– Si Ma – Trzy Konie

Miejsce kursu: platforma webinarowa Clickmeeting
>>> link do wykładu-webinaru

Termin: wtorek, 9 kwietnia 2024, godz. 19:00-20:00

Cena: bezpłatne

Wykład odbywa się w języku angielskim i tłumaczony jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Dr med. Hui Zhang, Ph.D ukończył studia z zakresu medycyny chińskiej na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu (CDUTCM) w 2011 roku specjalizując się w onkologii. W latach 2013-2017 była wykładowcą i prowadził badania naukowe jako klinicysta na CDUTCM robiąc specjalizację z psychologii TCM i uzyskując w 2017 r. stopień doktora medycyny chińskiej.
Następnie przeniósł się do Danii, gdzie regularnie dzieli się swoją wiedzą na temat medycyny chińskiej w Danii, Niemczech i różnych innych krajach europejskich. Dr Zhang aktywnie leczy pacjentów w swojej prywatnej klinice zlokalizowanej w Horsens w Danii, utrzymując jednocześnie bliskie kontakty zawodowe z badaczami w Chinach, USA i UE. Zapraszany jest też na międzynarodowe kongresy TCM jako ceniony wykładowca i klinicysta.
Dr Hui Zhang stosuje różne metody akupunktury w zależności od stanu danej osoby, w tym akupunkturę TCM, standardową akupunkturę czaszki WHO, AAP (punkt akupresury ramienia), akupunkturę mistrza Tunga (MTA), akupunkturę wojskową Pingheng, igły tłuczkowe (akupunktura taoistyczna), moxiterapię termoczułą, Tui Na (chiński Masaż Medyczny), Guasha, Bańki, elektro-akupunkturę, ziołolecznictwo chińskie, psychologię medycyny chińskiej itp. W praktyce wykorzystuje także metody oparte na dowodach naukowych (EBM).
Jego działalność badawcza i publikacyjna jest szczególnie dynamiczna i efektywna. Opublikował liczne prace naukowe: 22 w języku angielskim, 6 po niemiecku oraz 27 po chińsku. Bierze udział w licznych chińskich projektach badawczych. Wydał dwie książki: Bamai Qigong. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2020, oraz Extraordinary Acupoints: Atlas of Applications. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2021.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

    Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

    Imię*

    Nazwisko*

    Adres email*

    Nr telefonu*

    Temat

    Dodatkowe informacje

    Zi