down

Akupunktura pięciu elementów

Prof. dr Jong Baik (Korea i Wielka Brytania)

WPROWADZENIE DO AKUPUNKTURY I MOKSYBUCJI PIĘCIU ELEMENTÓW WG KOREAŃSKIEGO STYLU SAAM

Kraków, 17-19 września 2021

Zapraszamy do udziału w trzydniowym praktycznym kursie poświęconym koreańskiej akupunkturze Pięciu Elementów wg tradycji Saam. Kurs przeznaczony jest dla wykwalifikowanych terapeutów oraz studentów TMC znających podstawy akupunktury. Przed zarezerwowaniem miejsca na kursie możesz skontaktować się z organizatorem, aby upewnić się, czy jest to terapia, którą możesz dodać do swojej praktyki i czy Twój poziom znajomości akupunktury jest wystarczający.
Uwaga: uczestnictwo w tym wydarzeniu nie kwalifikuje Cię do ćwiczenia i praktykowania akupunktury, jeśli jeszcze nie ukończyłeś szkolenia z podstaw akupunktury. Celem tego weekendu jest pogłębienie wiedzy na temat akupunktury i zastosowanie akupunktury i moksoterapii w stylu Pięciu Elementów.

Akupunktura Pięciu Elementów wg tradycji Saam to popularny koreański styl akupunktury, który został po raz pierwszy wprowadzony 400 lat temu, przez koreańskiego mnicha buddyjskiego. Podstawowa zasada łączenia różnych pięciu punktów shu („antycznych shu” wg klasycznej medycyny chińskiej) jest taka sama jak w chińskiej akupunkturze Pięciu Elementów, lecz akupunktura Saam dodaje również pojęcie tonifikacji i sedacji (wzmacniania i redukowania) na punktach meridianu Du Mai. Stosowanych jest również równocześnie, pięć różnych metod tonifikacji oraz redukcji i techniki te wzmacniają przepływ Qi by zapewnić szybsze ustąpienie objawów (np. bólu). Podczas wykonywania akupunktury Saam kluczowym jest, by dokładnie zidentyfikować narząd i meridian będące w nadmiarze lub niedoborze. Gdy diagnoza zostanie już dokonana, akupunkturzysta skupia się na wybranych 4-8 punktach zlokalizowanych poniżej stawu łokciowego i kolanowego – wszystkie te punkty są używane do specyficznego leczenia pierwotnej przyczyny problemu. To sprawia, że ​​akupunktura Saam jest szczególnie mocnym i wygodnym narzędziem do leczenia chorób przewlekłych, układowych i funkcjonalnych.

Podczas trzech dni kursu prof. Jong Baik podzieli się swoją wyjątkową wiedzą i doświadczeniem z praktyki klinicznej stylu Saam Akupunktury i Moksybucji Pięciu Elementów.

Wyjaśni on:
• Co to jest styl Saam Akupunktury Pięciu Elementów
• Czym różni się styl Saam od akupunktury TCM i jak się go stosuje w praktyce
• Pięć punktów Elementów: punkty studni (jing-well), źródła (ying), strumienia (shu), rzeki (jing-river) i morza (he)
• Pięć punktów Elementów na każdym z 12 meridianów i ważne punkty
• Metody usuwania zimna i ciepła
• Metody tonifikacji i sedacji
• Szeroki zakres sugerowanych zaleceń z oryginalnego manuskryptu Akupunktura Saam dla wyboru objawów i chorób
• Wprowadzenie do moksybucji
• Skutki stosowania bylicy pospolitej
• Różne rodzaje moksybucji
• Środki ostrożności i przeciwwskazania

Podczas kursu będzie wiele demonstracji techniki akupunktury Saam przez wykładowcę i dużo czasu na pytania i odpowiedzi, a także na nadzorowane praktyczne sesje treningowe.

Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania w praktyce klinicznej tak, by móc już w poniedziałek po kursie móc rozpocząć stosowanie tej techniki.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro.
Godziny zajęć: piątek: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, sobota 9:00-12:30 i 14:30-18:00, niedziela 9:00-12:00 13:00-16:00

CENA: 1290 zł. Cała kwota lub zaliczka w kwocie 590 zł płatne najpóźniej do dnia 30 lipca 2021 roku.
Cena zniżkowa: 1080 zł, w przypadku opłacenia całości warsztatu klinicznego w terminie do dnia 11 czerwca 2021.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPUNKTURA PIĘCIU ELEMENTÓW

Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie MEN-owskie udziału w kursie oraz zaświadczenie z naszego Instytutu.

Prof. dr Jong Baik prowadzi szkolenia KTH od 2000 roku, a od roku 2005 ma własną placówkę edukacyjną KHT w Wielkiej Brytanii (Jong Baik Education). Wykłada też KHT w Korei Południowej, USA, a od 2013 roku także w Polsce.
Gruntowne wykształcenie jako akupunkturzysta (TCM, 5 Elementów) zdobył w Chinach (studia doktoranckie na Liaoning University of TCM) i Korei oraz w Wielkiej Brytanii (Northern College of Acupuncture w Yorku, a następnie University of Wales). Studiował m.in. pod kierunkiem mistrzów TCM (prof. Ju Bao Zhao), KHT (twórca tego systemu dr Tae Woo Yoo) i aurikuloterapii. Jego wykształcenie sinologiczne obejmuje m.in. klasyczny kanon medycyny chińskiej: I Qing (Księga przemian), Huangdi Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza) oraz Nan Jing (Księga 81 trudnych przypadków). W 2016 roku uzyskał też tytuł doktora akupunktury nadany przez World Federation of Acupuncture and Moxibustion Societies. Jest również profesorem wizytującym Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture.
Jest akredytowanym w Europie wykładowcą KHT oraz aurikuloterapii (EChim i Ear Reflex Zone Therapy). Prowadził  wykłady na Coventry University oraz University of Wales, a także zajęcia dla terapeutów z BAcC, BMAS, ATCM i AACP oraz dla British Reflexologist Association i Association of Reflexologists.
Prowadzi szkolenia związane z medycyną wschodnioazjatycką, dokumentując jej skuteczność naukowymi wynikami badań termograficznych i czynnościowego rezonansu magnetycznego.
Od ponad 15 lat współpracuje z hospicjum św. Teresy w Darlington wspomagając zespół opieki paliatywnej jako akupunkturzysta.
Prof. Jong Baik specjalizuje się w następujących mikrosystemach akupunkturowych:
– Koreańskej Terapii Dłoni (KHT)
– Aurikuloterapii (E Chim & Ear Reflex Zone Therapy),
– Sujok (Korean Hand & Foot Acupuncture)
– oraz w akupunkturze oka, nosa, stawu skokowego i nadgarstka oraz głowy.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 30 lipca 2021 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali przedpłaty do dnia 30 lipca 2021 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com  najpóźniej do dnia 6 sierpnia 2021 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje