down

AKUPUNKTURA MISTRZA TUNGA

Dr Hui Zhang
(Chiny i Dania)

AKUPUNKTURA MISTRZA TUNGA
kurs podstawowy

Kraków, 21-22 września 2024

Zapraszamy do udziału w dwudniowym praktycznym kursie poświęconym upublicznionej ok. 50 lat temu unikalnej tradycji akupunktury rodu Tungów.
Kurs przeznaczony jest dla akupunkturzystów oraz studentów TMC znających podstawy akupunktury.

Zapraszamy również do oglądnięcia nagrania darmowego webinaru „Wprowadzenie do Akupunktury Mistrza Tunga”
>>> link do wykładu-webinaru

Program kursu:
Akupunktura Mistrza Tunga (MTA) była początkowo ściśle strzeżoną tradycją ustną, przekazywaną wyłącznie w rodzinie Tungów. Mistrz Tung złamał tę tradycję i przyjął swojego pierwszego ucznia spoza rodziny w 1962 roku w Tajpej. W 1973 roku, w oparciu o swoje doświadczenie i w celach dydaktycznych opublikował pierwszy podręcznik: Dong Shi Zhen Jiu Zheng Jing Qi Xue Xue (董氏针灸正经奇穴学), co można przetłumaczyć jako „Niezwykłe punkty akupunktury Tunga na zwykłych kanałach”. Od tego czasu system punktów akupunkturowych Mistrza Tunga zyskał ogromny rozmach i popularność na świecie. Jest to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych i cenionych szkół akupunktury, charakteryzująca się prostotą, łatwością użycia i dużą skutecznością kliniczną.

MTA warto się uczyć, bo:
1) jest to inny sposób zrozumienia punktów z pierwszej klasycznej księgi akupunktury Huang Di Ming Tang Jing (Klasyk Jasnej Sali Żółtego Cesarza) opublikowanej w latach ok. 138 pne.-106 ne.. Punkty rozmieszczone są według stref, a nie według meridianów;
2) akupunktura ta ma bezpośredni wpływ na docelowy narząd, tkankę i patogeny, np. punkt jajnikowy, brama wątrobowa, mózg, San Chong czyli Trzy poziomy guza spowodowanego zastojem Qi, flegmą i zastojem krwi;
3) daje silne efekty, ponieważ jednocześnie wybierane są 2 lub 3 punkty akupunkturowe w tym samym obszarze, np.: Si Ma – Trzy Konie na różne choroby płuc, Xia San Huang – Trzej Dolni Cesarze na różne zaburzenia pracy nerek;
4) wystarczy kilka punktów – zwykle są punkty w dwóch obszarach i łączone w oparciu o teorię pięciu elementów sheng-ke;
5) inteligentna lokalizacja pomiędzy kanałami, co oznacza, że ​​jeden punkt może regulować dwa kanały;

Dlatego punkty MTA są szczególnie skuteczne w leczeniu bólu, przewlekłych schorzeń narządów z połączeniem niedoboru i nadmiaru, np. astmy, zespołu Bi, schorzeń ginekologicznych itp.

Program kursu:
1) Wprowadzenie do MTA: historia, charakterystyka, badania
2) Mechanizm: szczegółowe wyjaśnienie dlaczego punkty MTA działają głównie w oparciu o poznane teorie, np. teoria pięciu elementów, narządy Zang-fu, 12 kanałów głównych. Aby pogłębić zrozumienie tego systemu akupunktury, zostaną przedstawione także inne uzupełniające wyjaśnienia: nadzwyczajne połączenia między narządami Zang i Fu, np.: płuca-pęcherz, osierdzie-żołądek, Yijing i Ba Gua itp.
3) Techniki igłowania: wkłuwanie bezbolesne, szczególnie na palcu, Qi w ruchu
4) Wybrane ok. 45 punktów, w tym lokalizacja punktów, wskazanie, kombinacja punktów
5) Zastosowanie i protokoły kliniczne: filozofia wyboru punktów np. jak wykorzystać relację Sheng-Ke do łączenia punktów, wybrać punkty śledziony w celu leczenia niewydolności nerek w oparciu o zasadę „uzupełnianie okresu poporodowego w celu uzupełnienia okresu prenatalnego”
6) Studium przypadków i dyskusja

Podczas kursu będzie wiele demonstracji techniki akupunktury stylu Mistrza Tunga przez wykładowcę i dużo czasu na pytania i odpowiedzi, a także na nadzorowane praktyczne sesje treningowe.
Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania w praktyce klinicznej tak, by móc już w poniedziałek po kursie rozpocząć stosowanie tej techniki.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-13:00 i 15:00-19:00, niedziela – 9:00-12:45 14:00-16:15.

Cena: 1700 zł – płatne najpóźniej do dnia 2 sierpnia 2024 roku.
Cena zniżkowa: 1450 zł, w przypadku opłacenia całości kursu w terminie do dnia 21 czerwca 2024 roku.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPUNKTURA MISTRZA TUNGA

Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).
Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnicy kursu otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie zaświadczenie udziału w kursie.

Dr med. Hui Zhang, Ph.D ukończył studia z zakresu medycyny chińskiej na Uniwersytecie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu (CDUTCM) w 2011 roku specjalizując się w onkologii. W latach 2013-2017 była wykładowcą i prowadził badania naukowe jako klinicysta na CDUTCM robiąc specjalizację z psychologii TCM i uzyskując w 2017 r. stopień doktora medycyny chińskiej.
Następnie przeniósł się do Danii, gdzie regularnie dzieli się swoją wiedzą na temat medycyny chińskiej w Danii, Niemczech i różnych innych krajach europejskich. Dr Zhang aktywnie leczy pacjentów w swojej prywatnej klinice zlokalizowanej w Horsens w Danii, utrzymując jednocześnie bliskie kontakty zawodowe z badaczami w Chinach, USA i UE. Zapraszany jest też na międzynarodowe kongresy TCM jako ceniony wykładowca i klinicysta.
Dr Hui Zhang stosuje różne metody akupunktury w zależności od stanu danej osoby, w tym akupunkturę TCM, standardową akupunkturę czaszki WHO, AAP (punkt akupresury ramienia), akupunkturę mistrza Tunga (MTA), akupunkturę wojskową Pingheng, igły tłuczkowe (akupunktura taoistyczna), moxiterapię termoczułą, Tui Na (chiński Masaż Medyczny), Guasha, Bańki, elektro-akupunkturę, ziołolecznictwo chińskie, psychologię medycyny chińskiej itp. W praktyce wykorzystuje także metody oparte na dowodach naukowych (EBM).
Jego działalność badawcza i publikacyjna jest szczególnie dynamiczna i efektywna. Opublikował liczne prace naukowe: 22 w języku angielskim, 6 po niemiecku oraz 27 po chińsku. Bierze udział w licznych chińskich projektach badawczych. Wydał dwie książki: Bamai Qigong. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2020, oraz Extraordinary Acupoints: Atlas of Applications. Aarhus: Heyttu Academic Publishing, 2021.

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 2 sierpnia 2024 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali wpłaty do dnia 2 sierpnia 2024 kurs zostanie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2024 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi