down

Akupunktura kosmetyczna – kurs 2 stopnia

Prof. dr Jong Baik
(Korea i Wielka Brytania)

AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA – kurs 2 stopnia

3-5 czerwca 2022, Kraków

Zapraszamy do udziału w praktycznym kursie akupunktury kosmetycznej drugiego stopnia. Podczas trzech dni kursu (3-5.06.2022) omówiona będzie m.in. kwestia botoksu i jego zagrożeń, główne grupy mięśni twarzy, akupunktura i akupresura kosmetyczna, koreański meridianowy masaż twarzy, wprowadzenie do diagnozy i leczenia twarzy oraz koreańska terapia dłoni w kontekście kosmetycznym.
Osoby, które nie były na kursie podstawowym (część 1) mogą brać udział w części 2 (drugi stopień), pod warunkiem, że wezmą udział w kursie podstawowym w dniach 4-6 listopada 2022.

PROGRAM KURSU DRUGIEGO STOPNIA:

Cześć 2 obejmuje wieloaspektowe terapeutyczne podejście z naciskiem na rewitalizację twarzy i typowe choroby
, w tym:

1. Wprowadzenie do botoksu i jego zagrożeń

2. Wprowadzenie do Jadeitowej i Kosmetycznej Akupunktury/Akupresury jako opcji leczenia

3. Główne grupy mięśni twarzy:

o Początki i przyczepy końcowe mięśni

o Powiązane kanały i punkty akupunktury twarzy

o Funkcje

o Objawy

o Objawy kosmetyczne

o Możliwości leczenia i sugerowane punkty akupunktury

4. Technika koreańskiego meridianowego masażu twarzy

5. Wprowadzenie do diagnozy i leczenia twarzy

6. Koreańska terapia dłoni

o Radzenie sobie ze zmarszczkami

o Zmarszczki wokół oczu

o Zmarszczki na czole, ustach i szyi

o Zwiotczenie twarzy

o Radzenie sobie z problemami cery

Jest to kurs praktyczny łączący cześć teoretyczną z pokazami i praktyką pod nadzorem wykładowcy, co umożliwi uczestnikom przejście od teorii do pełnego zastosowania uzyskanej wiedzy w praktyce klinicznej.

MIEJSCE KURSU:
Kraków, SDH Jubilat, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro.
Godziny zajęć: piątek: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, sobota 9:00-12:30 i 14:30-18:00, niedziela 9:00-12:00 13:00-16:00

CENA części 2 (kurs drugiego stopnia): 2400 zł – płatne najpóźniej do dnia 18 kwietnia 2022 roku. Istnieje możliwość wcześniejszej wpłaty zaliczki w kwocie 1000, jednak całość kursu powinna opłacona do dnia 18 kwietnia 2022 r.
Cena zniżkowa części 2 (kurs drugiego stopnia): 2100 zł, w przypadku opłacenia całości kursu w terminie do dnia 4 marca 2022.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora:
Instytut Medycyny Chińskiej
, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPUNKTURA TWARZY, CZ.2

Ilość miejsc ograniczona ze względu na praktyczny charakter zajęć, udział wg kolejności wpłat.
Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT (indywidualne i dla firm).

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie ukończenia kursu wystawione przez Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia.

Prof. dr Jong Baik prowadzi szkolenia KTH od 2000 roku, a od roku 2005 ma własną placówkę edukacyjną KHT w Wielkiej Brytanii (Jong Baik Education). Wykłada też KHT w Korei Południowej, USA, a od 2013 roku także w Polsce.
Gruntowne wykształcenie jako akupunkturzysta (TCM, 5 Elementów) zdobył w Chinach (studia doktoranckie na Liaoning University of TCM) i Korei oraz w Wielkiej Brytanii (Northern College of Acupuncture w Yorku, a następnie University of Wales). Studiował m.in. pod kierunkiem mistrzów TCM (prof. Ju Bao Zhao), KHT (twórca tego systemu dr Tae Woo Yoo) i aurikuloterapii. Jego wykształcenie sinologiczne obejmuje m.in. klasyczny kanon medycyny chińskiej: I Qing (Księga przemian), Huangdi Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej Żółtego Cesarza) oraz Nan Jing (Księga 81 trudnych przypadków). W 2016 roku uzyskał też tytuł doktora akupunktury nadany przez World Federation of Acupuncture and Moxibustion Societies. Jest również profesorem wizytującym Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture.
Jest akredytowanym w Europie wykładowcą KHT oraz aurikuloterapii (EChim i Ear Reflex Zone Therapy). Prowadził  wykłady na Coventry University oraz University of Wales, a także zajęcia dla terapeutów z BAcC, BMAS, ATCM i AACP oraz dla British Reflexologist Association i Association of Reflexologists.
Prowadzi szkolenia związane z medycyną wschodnioazjatycką, dokumentując jej skuteczność naukowymi wynikami badań termograficznych i czynnościowego rezonansu magnetycznego.
Od ponad 15 lat współpracuje z hospicjum św. Teresy w Darlington wspomagając zespół opieki paliatywnej jako akupunkturzysta.
Prof. Jong Baik specjalizuje się w następujących mikrosystemach akupunkturowych:
– Koreańskej Terapii Dłoni (KHT)
– Aurikuloterapii (E Chim & Ear Reflex Zone Therapy),
– Sujok (Korean Hand & Foot Acupuncture)
– oraz w akupunkturze oka, nosa, stawu skokowego i nadgarstka oraz głowy.

UWAGA:

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 18 kwietnia 2022 cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników którzy dokonali wpłaty do dnia 18 kwietnia 2022 kurs zostanie przeniesiony na termin późniejszy lub będzie anulowany, a osoby, które dokonały wpłaty otrzymają całą wpłaconą kwotę przelewem na konto, z którego dokonały wpłaty.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 25 kwietnia 2022 roku.

Kontakt i dodatkowe informacje:Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje