down

Akupunktura czaszki – stopień 2 i 3

Prof. dr Tianjun Wang
(Acupuncture Clinic at University of East London)

AKUPUNKTURA CZASZKI
KURS ZAAWANSOWANY 2 i 3 STOPNIA

9-10 marca 2024

Zapraszamy do udziału w dwudniowym kursie Akupunktury czaszki (stopień 2 i 3) wg chińskiego stylu Jiao, prowadzonym autorsko przez profesora dr Tianjuna Wanga, wykładowcę i dyrektora w Acupuncture Clinic at University of East London (UEL). Prof. dr Tianjun Wang jest uczniem prof. Shufa Jiao – twórcy pierwszej szkoły akupunktury czaszki.

Program kursu:
Poziom 2:
• Przegląd i odświeżenie na temat lokalizacji i zastosowań obszarów SA (Scalp Acupuncture) poziomu 1
• Lokalizacja obszarów SA 2, demonstracja i praktyka (obszar żołądka, obszar jamy klatki piersiowej, obszar rozrodu, obszar wątroby i pęcherzyka żółciowego, obszar jelit, obszar zatrzymania szaleństwa, obszar centralny)
• Przegląd i ćwiczenia podstawowego igłowania SA
• Zaawansowane igłowanie SA, demonstracja i praktyka
• Zaawansowane leczenie SA: przykłady schorzeń narządów wewnętrznych i ginekologicznych.

Poziom 3:
• Lokalizacja obszarów SA 3, demonstracja i praktyka (obszar drugi mowy, obszar trzeci mowy, obszar zastosowań)
• Przegląd i praktyka podstawowego i zaawansowanego igłowania SA
• Połączenie SA z innymi technikami: elektro-akupunktura na SA itp
• Połączenie zabiegów SA, przykłady chorób skóry i innych schorzeń.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które brały udział w kursie podstawowym (1-szego stopnia).

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
sobota 10:00-19:00 (przerwa na obiad w godz. 13:00-15:00), niedziela 9:00-15:00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 16 godziny szkoleniowych.

Cena podstawowa: 2190 zł – termin wpłaty do dnia 26 stycznia 2024 r.
Można jeszcze dołączyć do kursu

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: AKUPUNKTURA CZASZKI STOPIEŃ 2 I 3

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Tianjun Wang ukończył w 1989 Nanjing University of Chinese Medicine (NJUCM), a w 2008 obronił tamże pracę doktorską dotyczącą leczenia depresji akupunkturą. W uniwersyteckim szpitalu tradycyjnej medycyny chińskiej w Nanjingu (JYTCMH) pracował przez 18 lat, pełniąc funkcję lekarza i dyrektora oraz klinicznego konsultanta na oddziale akupunktury, tuina i fizjoterapii oraz jako profesor nauczając studentów, magistrantów oraz zagranicznych studentów akupunktury na NJUCM.
W latach 2007-2014 był wykładowcą na University of East London oraz dyrektorem Acupuncture Clinic at East London University (UEL). Od 2009 r. jest członkiem Higher Education Academy (HEA), UK oraz visiting profesorem Liaoning University of TCM w Chinach. Od 2012 roku jest członkiem British Acupuncture Council, UK (BAcC) oraz zewnętrznym egzaminatorem Acupuncture Program, University of Lincoln, UK. Aktualnie jest dyrektorem London Academy of Chinese Acupuncture. Jest też wiceprezydentem Komitetuds. Akupunktury Czaszki w World Federation of Chinese Medicine Societies (WFCMS) i prezydentem Institute of Scalp Acupuncture UK. Prowadzi także własną TJ Acuuncture Clinic and Brain Care Centre w Londynie.
Jest autorem ponad 50 specjalistycznych publikacji z zakresu akupunktury i leczenia depresji oraz evidence based acupuncture. Opublikował książkę „Acupuncture for Brain: Treatment for Neurological and Psychologic Disorders” (Springer 2020). Prof. dr Tianjun Wang zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy TCM oraz wykłada TCM w Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce.

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 26 stycznia 2024 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 26 stycznia 2024 kurs może zostać odwołany. Kurs może też zostać odwołany w przypadku ograniczeń epidemiologicznych uniemożliwiających jego organizację na sali oraz przylotu wykładowcy z Wielkiej Brytanii. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 5 lutego 2024 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 5 lutego 2024 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi