down

Zdrowie kobiety

dr Agnieszka Krzemińska

ZDROWIE KOBIETY
Jak pielęgnować witalność i dobre samopoczucie
we wszystkich okresach życia

24-26 lutego 2023
Istnieje też możliwość uzyskania dostępu do kursu w terminie wcześniejszym

Zapraszamy do udziału w 3-dniowym kursie poświęconym zdrowiu kobiet, przeznaczonym dla wszystkich, niekoniecznie znających medycynę chińską.
Trzydniowe seminarium (łącznie 24 godziny wykładowe) prowadzone będzie autorsko przez dr Agnieszkę Krzemińską, doświadczoną terapeutkę medycyny chińskiej, specjalizującą się w dietetyce chińskiej i farmakologii chińskiej.

Kurs będzie udostępniony w dniu 24 lutego 2023 w formie nagranych już filmów – do oglądnięcia (nie ma możliwości ze względu na stan zdrowia Wykładowczyni prowadzenia przez nią całodniowych sesji online). Jednakże w czwartek 23 lutego w godzinach 18:00-21:00 (czyli dzień przed udostępnieniem kursu) odbędzie się spotkanie online na żywo z wykładowczynią, podczas którego omówi ona sposób korzystania z nagrań i omówi strukturę i program kursu.
Odbędą się natomiast dwie dodatkowe sesje konsultacyjne online na żywo z Wykładowczynią przeznaczone na zadawanie pytań: 16 i 30 marca 2023 roku – w czwartki w godz. 18:00-21:00.

PROGRAM KURSU:
1. filozoficzne podstawy medycyny chińskiej – jak żyć w zgodzie z naturą
2. dzieciństwo – wzmacnianie środkowego ogrzewacza i korzenia życia
3. dojrzewanie – nadejście „czerwonego smoka” 
4. przeciwdziałanie dolegliwościom menstruacji
5. wspieranie i regulowanie płodności – dla pań i… dla panów
6. wzmacnianie kobiety podczas ciąży – odżywianie w kolejnych miesiącach ciąży
7. powrót do pełni sił po porodzie
8. wspieranie laktacji
9. elementy masażu dla dzieci – podstawowe dolegliwości dziecięce (gorączka, kaszel, biegunka, kolka)
10. sekrety pielęgnowania urody po piątym cyklu życiowym (czyli po 35-tym roku życia) – żywienie i proste zabiegi dla podtrzymania witalności skóry i włosów, giętkości ciała, itp.
11. naturalne metody w łagodzeniu dolegliwości wieku okołomenopauzalnego (bezsenność, uderzenia gorąca, labilność emocjonalna, spontaniczne poty, itp.)
12. jak utrzymać pełnię sił na jesieni życia.

Podczas zajęć zostaną podane liczne przepisy kulinarne i receptury ziołowe wspierające zdrowie kobiety na poszczególnych etapach życia. 

CENA: 880 – termin wpłat do 3 lutego 2023.
Na życzenie wystawiane są rachunki (indywidualne i na firmę).
W ramach opłaty za kurs uczestnicy otrzymają podstawowe materiały dydaktyczne do pobrania w formacie PDF.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZDROWIE KOBIETY

dr Agnieszka Krzemińska

Dr Agnieszka Krzemińska, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa ogólnego (Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 2003), oraz ukończyła Podyplomowe Studium Komunikacji Społecznej (Politechnika Wrocławska, 1996).
         Jest absolwentką czteroletniego kursu tradycyjnej medycyny chińskiej (Marek Kalmus Consulting / Instytut Avicenna, Kraków 2001-2005). Ponadto ukończyła liczne szkolenia zaawansowane z zakresu TMC:
– trzyletni kurs specjalistyczny diagnostyki różnicowej w tradycyjnej medycynie chińskiej (Instytut Avicenna / Instytut  Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, Kraków 2008-2011)
– Studium Dietetyki i Żywienia Człowieka (Uniwersytet Przyrodniczy, 2011)
        Uczestniczyła w kilkudziesięciu seminariów monograficznych, poświęconych akupunkturze i ziołolecznictwu według tradycyjnej medycyny chińskiej – zarówno w Polsce, jaki za granicą. Odbyła też liczne staże kliniczne i szkolenia zawodowe w kilku renomowanych chińskich uniwersytetach TMC.
         Dr Agnieszka Krzemińska od wielu lat zajmuje się dietetyką i fitoterapią oraz medycyną i filozofią Wschodu. W różnych formach przyczynia się do propagowania wiedzy o naturalnych metodach utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom:
– prowadzi liczne kursy z dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce, wykłada też za granicą,
– jest doświadczoną konsultantką w zakresie dietetyki i ziołolecznictwa w oparciu o zasady tradycyjnej medycyny chińskiej
– tłumaczy literaturę fachową i seminaria specjalistyczne z zakresu medycyny chińskiej,
– pracuje jako wolontariusz we Free Clinic przy klasztorze Benchen w Katmandu,
– jest autorką interdyscyplinarnych publikacji z pogranicza antropologii medycyny, psychologii emocji i semantyki kognitywnej (na temat zbieżności między językowym obrazem ciała i emocji we frazeologii i metaforyce języków indoeuropejskich a koncepcją człowieka według tradycyjnej medycyny chińskiej).
– jest wykładowcą na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Chińskiej w Krakowie.

UWAGA:

1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 3 lutego 2023 r. cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika seminarium).

2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 3 lutego 2023 r. kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.

Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 10 stycznia 2023 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 10 stycznia 2023 oznacza, że kurs odbędzie się).

Zapraszamy do Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie można m.in. uzyskać porady dietetyczne wg zasad medycyny chińskiej – rejestracja: tel. 884-988-887.
Więcej informacji o Centrum Medycyny Chińskiej: www.medycynachinska.org

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje