down

Zaburzenia psychosomatyczne – analiza i leczenie akupunkturą

Prof. dr Sun Peilin

 

ANALIZA I LECZENIE AKUPUNKTURĄ ZABURZEŃ PSYCHOSOMATYCZNYCH

 

7-8 czerwca 2014, Kraków

 

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina.

Miejsce kursu:
Kraków, SDH „Jubilat”, Kraków, Al. Krasińskiego 1-3, sala konferencyjna, VII piętro

Godziny zajęć:
Sobota 10’00-19’00 (z przerwą na obiad w godz. 13’00-15’00), niedziela 9’00-15’00 (bez przerwy obiadowej) – łącznie 15 godzin szkoleniowych.

Szczegółowy program seminarium:
Tradycyjna medycyna chińska przykłada dużą wagę do wpływu emocji na powstawanie i rozwój jakichkolwiek zaburzeń czy chorób. Chociaż tradycyjnie siedem emocji jest przypisanych do  pięciu narządów Zang,  jest również wiele innych emocji, które mogą wywołać i pogorszyć stan chorobowy. Dlatego ich szczegółowa i dogłębna analiza może w znacznym stopniu przyczynić się do zakończonego powodzeniem zabiegu akupunkturowego.
Dogłębna analiza oznacza fundamentalne zrozumienie przyczyn powstawania poszczególnych emocji, rodzaju sytuacji w jakich te emocje się tworzą, konsekwencji jakie te emocje wywołują oraz jakie możemy zastosować procedury i sposoby radzenia sobie z tymi emocjami.
W tradycyjnej medycynie chińskiej  występują rozmaite schorzenia i zaburzenia wywołane czynnikami psychicznymi i emocjonalnymi, na przykład:
– bóle głowy
– bezsenność
– ataki paniki
– niepokój
– pobudzenie psycho-ruchowe
– brak poczucia pewności siebie
– hiperwentylacja
– zaburzenia afektywne dwubiegunowe
– zespół bólowy
– anoreksja i bulimia
– nieotrzymanie moczu
– nadczynność tarczycy
– nowotwory
– depresja (schizofrenia)
– autyzm, etc.
i wiele więcej schorzeń o podłożu psychicznym i emocjonalnym, które spotykamy w praktyce klinicznej.

Cena podstawowa: 750 zł – wpłaty do dnia 25 kwietnia 2014
Cena zniżkowa: 670 zł – warunek: wpłata nie później niż do 28 marca 2014
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).
Uczestnicy seminarium otrzymają materiały szkoleniowe.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZABURZENIA PSYCHOSOMATYCZNE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

 

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Brukseli prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również wykładowcą w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
     Jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

 

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 25 kwietnia 2014 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 25 kwietnia 2014 kurs może zostać odwołany. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.kalmus.com.pl  oraz www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 5 maja 2014 roku (brak informacji o anulowaniu kursu w terminie po 5 maja oznacza, że kurs odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com