down

ZABURZENIA METABOLICZNE

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

ZABURZENIA METABOLICZNE
– LECZENIE MEDYCYNĄ CHIŃSKĄ

2-dniowy webinar online

25-26 września 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Brukseli. Podczas dwudniowego kursu omówione zostaną zaburzenia metaboliczne i ich profilaktyka oraz lecenie metodami medycyny chińskiej.

Miejsce kursu:
Platforma internetowa ClickMeeting – kurs online, lub kurs na sali wykładowej – w zależności od sytuacji epidemicznej. Informacja o trybie odbycia się kursu podana zostanie z półtoramiesięcznym wyprzedzeniem.

Godziny zajęć:
sobota – 10:00-18:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
niedziela – 9:00-16:00 (z przerwą obiadową w godz. 13:00-14:00)
łącznie 16 godzin szkoleniowych.
W trakcie zajęć robione są regularnie ok. 15 minutowe przerwy.

Program kursu:
Zaburzenie metaboliczne występuje, gdy nieprawidłowe reakcje chemiczne w organizmie zakłócają ten proces. Kiedy tak się dzieje, pacjenci mogą mieć za dużo lub za mało niektórych substancji, których potrzebują do zachowania zdrowia. Istnieją różne grupy zaburzeń. Niektóre mają wpływ na rozkład aminokwasów, węglowodanów lub lipidów. Inna grupa, choroby mitochondrialne, atakuje części komórek, które wytwarzają energię. Zaburzenie metaboliczne rozwija się, gdy niektóre narządy, takie jak wątroba lub trzustka, stają się chore lub nie działają normalnie. Istnieje wiele rozpoznanych zaburzeń metabolicznych, niektóre stosunkowo częste, ale wiele rzadkich. Na przykład podwyższony poziom cukru we krwi i wysoki poziom lipidów we krwi to dwa przykłady takich schorzeń.
Podczas kursu przedstawione będą sprawdzone przez wieki teorie TCM oraz omówiona wiedza na temat tego, jak możemy zrozumieć te choroby a także ich powikłania, w kontekście różnicowania syndromów. Oparte na tym procedury lecznicze ziołami i akupunkturą pozwalają zapewnić dobrą jakość życia pacjentów i ich normalnego życia w społeczeństwie.
W ten sposób holistyczny sposób zarządzania za pomocą TCM problemami wywołanymi zaburzeniami metabolicznymi pokaże różnicę w ich leczeniu współcześnie.
Omówione zostaną następujące choroby, w tym:
– cukrzyca
– nadciśnienie
– hipercholesterolemia
– otyłość
– choroby tarczycy
– retencja wody
– powolne trawienie i słabe wchłanianie

Cena podstawowa: 870 zł – wpłata najpóźniej do 3 dni od daty rozpoczęcia kursu, tj. do 22 września 2021 (jest to data zamknięcia listy uczestników)
Cena zniżkowa: 750 zł – wpłata nie później niż do dnia 28 czerwca 2021

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).

Uczestnicy seminarium otrzymują skrypty w języku polskim, a na zakończenie – zaświadczenie udziału w kursie wydane przez nasz Instytut.
Informujemy również, że w związku ze zmianą przepisów (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z marca 2019 roku), żadna szkoła czy placówka kształcenia ustawicznego prowadząca w Polsce szkolenia w zakresie medycyny chińskiej nie jest już uprawniona do wystawiania „Zaświadczeń ukończenia kursu” MEN (jeśli to dalej robią, to jest to niezgodne z obowiązującym prawem).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470

Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZABURZENIA METABOLICZNE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

Imię*

Nazwisko*

Adres email*

Nr telefonu*

Temat

Dodatkowe informacje

Zi