down

ZABURZENIA METABOLICZNE

Prof. dr Sun Peilin
(Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)

ZABURZENIA METABOLICZNE
– LECZENIE MEDYCYNĄ CHIŃSKĄ

Kurs odbył się 25-26 września 2021

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińskiego profesora dr Suna Peilina z Jing Ming College of Oriental Medicine w Brukseli. Podczas dwudniowego kursu omówione zostaną zaburzenia metaboliczne i ich profilaktyka oraz lecenie metodami medycyny chińskiej.

Program kursu:
Zaburzenie metaboliczne występuje, gdy nieprawidłowe reakcje chemiczne w organizmie zakłócają ten proces. Kiedy tak się dzieje, pacjenci mogą mieć za dużo lub za mało niektórych substancji, których potrzebują do zachowania zdrowia. Istnieją różne grupy zaburzeń. Niektóre mają wpływ na rozkład aminokwasów, węglowodanów lub lipidów. Inna grupa, choroby mitochondrialne, atakuje części komórek, które wytwarzają energię. Zaburzenie metaboliczne rozwija się, gdy niektóre narządy, takie jak wątroba lub trzustka, stają się chore lub nie działają normalnie. Istnieje wiele rozpoznanych zaburzeń metabolicznych, niektóre stosunkowo częste, ale wiele rzadkich. Na przykład podwyższony poziom cukru we krwi i wysoki poziom lipidów we krwi to dwa przykłady takich schorzeń.
Podczas kursu przedstawione będą sprawdzone przez wieki teorie TCM oraz omówiona wiedza na temat tego, jak możemy zrozumieć te choroby a także ich powikłania, w kontekście różnicowania syndromów. Oparte na tym procedury lecznicze ziołami i akupunkturą pozwalają zapewnić dobrą jakość życia pacjentów i ich normalnego życia w społeczeństwie.
W ten sposób holistyczny sposób zarządzania za pomocą TCM problemami wywołanymi zaburzeniami metabolicznymi pokaże różnicę w ich leczeniu współcześnie.
Omówione zostaną następujące choroby, w tym:
– cukrzyca
– nadciśnienie
– hipercholesterolemia
– otyłość
– choroby tarczycy
– retencja wody
– powolne trawienie i słabe wchłanianie

Cena: 870 zł
Na życzenie wystawiamy rachunki (dla osób prywatnych lub firm).

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: ZABURZENIA METABOLICZNE

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Prof. dr Sun Peilin jest profesorem TCM na Guangxi University of Traditional Chinese Medicine oraz Jiangxi College of Traditional Chinese Medicine – obie uczelnie w Chinach, oraz Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia. W Gandawie prowadzi własną klinikę oraz wykłada w renomowanych szkołach TCM w wielu krajach oraz zapraszany jest jako prelegent na międzynarodowe kongresy TMC. Od początku 2012 roku jest również głównym wykładowcą i doradcą programowym w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie.
Prof. dr Sun Peilin jest autorem znanych książek: autorskich prac: „The Treatment of Pain with Chinese Herbs and Acupuncture” (jest również wydanie w języku niemieckim) i „Sports Medicine in TCM”, oraz “Management of Post-Operative Pain with Acupuncture” (razem z: Giovanni Maciocia) i “Bi Syndromes” (razem z: L. Vangermeersh).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi