down

YANGSHENG

Prof. Elisabeth Rochat de La Vallée
(Paris Ricci Institute, oraz École Européenne d’Acupuncture, Francja)

YANGSHENG – STARZENIE SIĘ I DŁUGOWIECZNOŚĆ

Kurs odbył się 14-15 marca 2020

Yangsheng to chiński system profilaktyki zdrowotnej oraz kultywowania długiego życia w dobrym zdrowiu. To unikalne w medycynie światowej podejście dbania o zdrowie, szczęście i długowieczność jest powszechnie stosowane do dziś w Chinach z doskonałym skutkiem.
Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu, tym razem prowadzonym autorsko przez prof. Elisabeth Rochat de La Vallee, światowej sławy sinolożkę i specjalistkę klasycznej medycyny chińskiej, która jak mało kto poznała ten system dogłębnie, studiując w oryginale stare teksty taoistyczne oraz od wielu lat współpracując z chińskimi mistrzami tradycyjnej medycyny i taoizmu.

Dla kogo jest ten kurs?
Zapraszamy wszystkich, którzy znają podstawy medycyny chińskiej. Nie muszą być praktykami, ani znać TMC na bardziej zaawansowanym poziomie. Również praktykujący terapeuci TMC i osoby zaawansowane uzyskają wiele nowych istotnych informacji i mogą zostać zainspirowane do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu klasycznych tekstów medycyny chińskiej. Dzięki temu będą mogły podnieść swoją praktykę na wyższy poziom.

Program kursu:
Spośród tekstów i praktyk, które potwierdziły budowanie medycznego podejścia i teorii, Yangsheng (養生) czyli Pielęgnowanie Życia jest jednym z najważniejszych, głównie dotyczących wyobrażenia i zrozumienia Qi 氣.
Pielęgnowanie życia dotyczy różnych aspektów życia, w szczególności dostosowania do chwil i synchronizacji z porą dnia i roku na działanie, jedzenie, czynności i ruchy umysłu, a także ciała, emocji rządzących i seksualności. Przestrzeganie zasad pielęgnowania życia prowadzi do dobrego zdrowia i zapobiegania chorobom, oraz do długowieczności.
To także sztuka starzenia się bez utraty jakości witalności.
Starzenie się jest częścią życia; ale może być ono normalne lub przedwczesne; może to być łagodny spadek sił bez poważnych zakłóceń równowagi lub może jednak rozpocząć szereg zakłóceń, które wyzwalają lub pogarszają stan patologiczny.
Nerki – i ogień Mingmen – mają podstawowe znaczenie w procesie starzenia się; ale sposób, w jaki starzejemy się, jest zawsze fundamentalny.

Wykład odbywa się w języku angielskim i tłumaczony jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Cena: 850 zł
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: YANGSHENG

Elisabeth Rochat de la Vallée urodziła się w 1949 roku w Paryżu. Studiowała chińską literaturę klasyczną i filozofię oraz wyspecjalizowała się w klasycznej literaturze medycyny chińskiej. Współpracowała ze światowej sławy sinologami: ks. Claude Larre († 2001) i dr Jean Schatz († 1984) prowadząc wspólne badania na temat chińskiego myślenia i medycyny chińskiej. Współzałożycielka Paris Ricci Institute (1971), Europejskiej Szkoły Akupunktury (EEA – 1975), Ricci Association for the Chinese-French Grand Dictionary (1987). Były sekretarz generalny Instytutu Ricci i EOG, były redaktor naczelny chińsko-francuskiego słownika Grand Ricci (7 tomów, opublikowany w 2001 r.).
Dziekan i starszy wykładowca Europejskiej Szkoły Akupunktury.
Prowadzi wykłady na temat starożytnej chińskiej filozofii i klasycznych tekstów medycznych, we Francji, a także w kilku krajach europejskich i amerykańskich – w tym w Polsce. Zapraszana jest jako wybitny autorytet na międzynarodowe kongresy medycyny chińskiej. Autorka licznych książek, broszur, artykułów (tłumaczenia na angielski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, hebrajski, polski, szwedzki).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

Zostań naszym fanem na Facebooku: http://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje