down

Wybrane problemy psychosomatyczne i psychiczne – terapia akupunkturą i esencjami kwiatowymi Bacha

dr Radha Thambirajah, (Wielka Brytania)

 

WYBRANE PROBLEMY PSYCHOSOMATYCZNE I PSYCHICZNE
TERAPIA AKUPUNKTURĄ
I ESENCJAMI KWIATOWYMI BACHA

 

Kraków, 15-16 września 2016

 

Zapraszamy do udziału w dwudniowym seminarium w dniach 15-16.09.2016 (czwartek i piątek). Dzień drugi seminarium dostępny jest również dla terapeutów, którzy nie stosują akupunktury.

Miejsce: Al. Krasińskiego 1, Kraków, SDH „Jubilat”, VII piętro, sala konferencyjna

Rozpoczęcie kursu w dniu 15 września o godz. 10’00

Godziny zajęć: czwartek: 10:00-13:00 i 15:00-19:00, piątek: 9’00-12:00 i 14:00-17:00

Łącznie kurs obejmuje 15 godzin szkoleniowych (wykłady i zajęcia praktyczne).

W gabinetach akupunktury często spotykamy się z problemami natury emocjonalnej i psychicznej. Czy chcecie być w stanie leczyć swoich pacjentów z szybkimi i skutecznymi rezultatami?
– Klaustrofobia, agorafobia, fobia dotycząca różnych insektów, ogólny strach i lękliwość;
– Lęk separacyjny;
– Depresja, która może być powiązana z różnymi narządami;
– Stres pourazowy;
– Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne;
– Nerwowość, pobudzenie;
– Problemy ze snem
i wiele innych…

Podczas seminarium będziemy uczyć się radzenia sobie z problemami u pacjentów, które skutecznie można leczyć za pomocą akupunktury, niektóre z nich wymagają tylko jednego zbiegu! Uczestnicy będą mogli przyprowadzić własnych pacjentów (po uzgodnieniu z organizatorem) lub przedstawienia przypadków klinicznych do omówienia i zaproponowania leczenia. Będziemy używać punktów równoważących stan energetyczny, który jest przyczyną danego stanu emocjonalnego; zostaną podane kombinacje punktów stosowane we wszystkich omawianych przypadkach.
Seminarium da uczestnikom wgląd i możliwość łatwego i skutecznego zastosowania akupunktury przy problemach emocjonalnych u pacjentów!

Szczególnym zagadnieniem omawianym podczas drugiego dnia seminarium będzie zastosowanie Esencji Kwiatowych Bacha dla równoważenia energii i leczenia problemów psychosomatycznych. Działają one świetnie w leczeniu uzależnień, strachu, lęków, fobii, depresji itd. Bardzo dobrze leczą choroby zarówno u dzieci, jak i dorosłych.
Remedia Kwiatowe Bacha nie mają wprawdzie bezpośredniego związku z akupunkturą. Zostały wynalezione przez walijskiego doktora nazywającego się Edward Bach w Anglii, w latach pięćdziesiątych XX w. Zauważył on, że u wielu z jego pacjentów dolegliwości typu chronicznego miały swoje odzwierciedlenie w stanie emocjonalnym – byli oni przygnębieni, smutni, pozbawieni nadziei lub chęci poprawy. Kiedy ich stan emocjonalny uległ polepszeniu, ich wola życia i chęć poprawy zdrowia również wzrosły! W jaki sposób można byłoby wpłynąć na ich stan emocjonalny?
Często czujemy się lepiej, kiedy siedzimy w przyjemnym ogrodzie, otoczeni przez piękne kwiaty. Niektóre kwiaty posiadają moc wpływania na określone negatywne emocje. Ale nie zawsze możemy mieć roślin tego typu obok nas. Dlatego też doktor zamknął owe esencje kwiatowe w buteleczkach i jego pacjenci mogli używać ich w domach. Mogli kontynuować leczenie w domach i robić to aż do uzyskania poprawy.

Uczestnicy seminarium będą mogli wykonać swoje remedia (mieszanki esencji) na własne problemy emocjonalne!

Cena seminarium: 850 zł – pełna kwota lub zaliczka 400 zł płatne do dnia 2 sierpnia 2016 roku.

Cena za udział tylko w drugim dniu seminarium (w miarę wolnych miejsc) – Esencje kwiatowe Bacha: 430 zł

Cena zniżkowa w przypadku udziału w dwóch seminariach, czyli dodatkowo w seminarium: „Choroby uszu, nosa i gardła – leczenie akupunkturą” (17-18.09.2016):  1650 zł – przy jednorazowej wpłacie całej kwoty do dnia 2 sierpnia 2016.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: CHOROBY PSYCHOSOMATYCZNE
(osoby opłacające tylko drugi dzień seminarium proszone są o podanie tytułu wpłaty w treści: ESENCJE BACHA)

Cena kursu nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.

Radha Thambirajah-2012_L1090976@ Dr Radha Thambirajah ukończyła studia medyczne Chinach w Shanghai Military Medical College w 1970, ze specjalizacją w akupunkturze. Jako pierwsza wprowadziła i upowszechniła TMC na Sri Lance i założyła tam Akademię Chińskiej Akupunktury.
Od 1984 r. mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuuje praktykę kliniczną i naucza. Wykłada też w wielu krajach w Europie, USA i Brazylii w renomowanych szkołach TCM, uniwersytetach i towarzystwach akupunktury. Od września 2011 roku rozpoczęła również stałą współpracę z naszym Instytutem Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie, a jej wykłady cieszą się wielkim uznaniem.
Jest autorką dwóch książek: Cosmetic Acupuncture and Dermatological Diseases oraz Energetics in Acupuncture. Prowadzi własną klinikę w Sutton Coldfield, West Midlands, Anglia.
Dr Radha Thambirajah uznawana jest za jedną z najbardziej doświadczonych i najwybitniejszych nauczycieli akupunktury w Europie. Zapraszana jest na liczne międzynarodowe kongresy i seminaria TMC.

UWAGA:
1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 2 sierpnia 2016 r. cała wpłacona kwota zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie wpłata nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji seminarium; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 2 sierpnia 2016 seminarium może zostać odwołane. W takim przypadku osoby, które wpłaciły wpisowe otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe i zostaną o tym poinformowane przez organizatora mailem lub telefonicznie.
Informacja o ewentualnym anulowaniu seminarium podana zostanie także na stronie internetowej www.medycyna-chinska.com najpóźniej do dnia 9 sierpnia 2016 r. (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 9 sierpnia 2016 oznacza, że seminarium odbędzie się).

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
dr Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com