down

UDARY

Prof. Elisabeth Rochat de La Vallée
(Paris Ricci Institute, oraz École Européenne d’Acupuncture, Francja)

UDARY zhongfeng 中風 – etiologia i zapobieganie

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w krótkim webinarze, prowadzonym autorsko przez prof. Elisabeth Rochat de La Vallee, światowej sławy sinolożkę i specjalistkę klasycznej medycyny chińskiej. Podczas dwugodzinnego webinaru omówiona będzie chińska koncepcja udarów wyrażonego ideogramem zhongfeng 中風, ważnego do prawidłowego rozumienia terminologii medycyny chińskiej.
To trzeci z cyklu krótkich webinarów z Panią Profesor poświęconych różnym koncepcjom ważnym dla rozumienia medycyny chińskiej oraz wybranym tematom dotyczącym praktyki tradycyjnej medycyny chińskiej.

Program webinaru:
W medycynie chińskiej udar jest ogólnie nazywany zhongfeng 中風: atak wiatru. Nawet jeśli używane są również inne nazwy, ta zwraca uwagę na nagłość i szybkość ataku, cechy charakterystyczne dla złego wiatru. W przypadku udaru jest to wiatr wewnętrzny, który odpowiada za tę sytuację.
Przedstawione będą różne zaburzenia prowadzące do wyzwolenia tego wewnętrznego patologicznego wiatru. W zależności od pochodzenia i charakteru nierównowagi, niedoboru lub pełni krwi i qi, narządów, które stoją za tym, leczenie winno być zupełnie różne. Niektóre z nich zostaną przedstawione i wyjaśnione. Omówione będą także możliwości zapobiegania udarom, szczególnie u osób starszych.
Profesor Elisabeth Rochat de La Vallee jest uważana za jedną z najbardziej kompetentnych osób w Europie i ekspertką cenioną na całym świecie, która ze względu na swoje doświadczenie w analizie klasycznych tekstów chińskich (w tym dawnych testów medycznych) potrafi przekazać całe bogactwo języka chińskiego w kontekście medycyny chińskiej.

Wykład odbywa się w języku angielskim i tłumaczony jest na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.
Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres 3 tygodni oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

Cena: 180 zł
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: UDARY – WEBINAR

Elisabeth Rochat de la Vallée urodziła się w 1949 roku w Paryżu. Studiowała chińską literaturę klasyczną i filozofię oraz wyspecjalizowała się w klasycznej literaturze medycyny chińskiej. Współpracowała ze światowej sławy sinologami: ks. Claude Larre († 2001) i dr Jean Schatz († 1984) prowadząc wspólne badania na temat chińskiego myślenia i medycyny chińskiej. Współzałożycielka Paris Ricci Institute (1971), Europejskiej Szkoły Akupunktury (EEA – 1975), Ricci Association for the Chinese-French Grand Dictionary (1987). Były sekretarz generalny Instytutu Ricci i EOG, były redaktor naczelny chińsko-francuskiego słownika Grand Ricci (7 tomów, opublikowany w 2001 r.).
Dziekan i starszy wykładowca Europejskiej Szkoły Akupunktury.
Prowadzi wykłady na temat starożytnej chińskiej filozofii i klasycznych tekstów medycznych, we Francji, a także w kilku krajach europejskich i amerykańskich – w tym w Polsce. Zapraszana jest jako wybitny autorytet na międzynarodowe kongresy medycyny chińskiej. Autorka licznych książek, broszur, artykułów (tłumaczenia na angielski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, hebrajski, polski, szwedzki).

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com
informacje o kursach: www.medycyna-chinska.com

Zostań naszym fanem na Facebooku: http://www.facebook.com/TradycyjnaMedycynaChinska

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje