down

kursy dietetyki tradycjnej medycyny chińskiej

DIETETYKA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Dietetyka w tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC) odgrywa wielką rolę – zarówno profilaktyczną, jak i terapeutyczną. Ponadto znajomość zasad dietetyki TMC umożliwia gotowanie w sposób smaczny, a zarazem czyni pożywienie w pełni wartościowym i odżywczym. Według TMC jedzenie ma wpływ nie tylko a nasze ciało fizyczne, ale również – co z punktu widzenia medycznego jest nawet ważniejsze – na stan energetyczny organizmu. Właściwe, harmonijne krążenie energii w kanałach energetycznych (meridianach) i narządach jest gwarancją zdrowia, dobrego samopoczucia i siły witalnej. Prawidłowego odżywiania nie powinno się bagatelizować.

W dawnych Chinach dobry kucharz miał zawsze rozległą wiedzę medyczną. I tak np. kucharz na dworze cesarskim był jedną z ważniejszych osób w państwie.

Organizujemy kursy dietetyki dla osób, które nic wiedzą na temat zarówno dietetyki, jak i medycyny chińskiej. Organizujemy także kursy chińskiej dietetyki dla zaawansowanych.

„Dietetyka profilaktyczna i lecznicza w medycynie chińskiej” to kurs autorsko prowadzony przez dr Agnieszkę Krzemińską

Aktualnie trwający kurs rozpoczął się 5-6 listopada 2011 i kończy się w czerwcu 2012 r.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w weekend (całość kursu: 7. dwudniowych sesji).

Rozpoczęcie kolejnego kursu „Dietetyka profilaktyczna i lecznicza medycyny chińskiej” prowadzonego przez dr Agnieszkę Krzemińską planujemy na 4-7 października 2012 r. >>> więcej
>>> zgłoszenia

Planujemy również organizację kursów dietetyki tematycznych, dla zaawansowanych:
– Odżywianie dzieci
– Odżywianie wegetarian
– Odżywianie osób starszych i rekonwalescentów
– Zdrowie i witalność bez zbędnych kilogramów.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301