down

STAŻE KLINICZNE dla zaawansowanych (Chiny, Nepal)

Uczestnicy kursów tradycyjnej medycyny chińskiej zaawansowani w nauce i przygotowani do jej praktycznego zastosowania, mają okazję brać udział w zagranicznych stażach medycznych.

Zagraniczne staże początkowo organizowane były przez naszych wykładowców i doświadczonych praktyków TMC z Instytutu Avicenny: Claude Diolosę w Chengdu w Chinach i Matthiasa Hunecke w Katmandu w Nepalu.
Od 2012 roku nasz Instytut organizuje własne wyjazdy na staże kliniczne do do czołowych uniwersytetów TCM w Chinach:
1. Guanxi Traditional Chinese Medcicine University (GXTCMU) w 2012, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
2. Chengdu University of Traditional Chinese Medicine (CDUTCM) w 2013, oraz
3. Shanghai University of Traditional Chinese Medicine (SHUTCM) w 2016, 2018 i 2019.

Staże takie organizowane są w najbliższym czasie w:
1. Guanxi Chinese Medicine University (GXTCMU), w Nanningu, prowincja Guanxi, Chiny Południowe (marzec 2023) organizujemy kolejny wyjazd na staż kliniczny do Nanningu   >>> zgłoszenie

2. Shanghai University of Traditional Chinese Medicine – można już wstępnie zgłaszać się na miesięczny staż kliniczny połączony z wykładami w 2023 lub 2024 r. (termin jeszcze nie ustalony).

3. W ramach naszego projektu Akupunkturzyści dla Nepalu możliwe jest zorganizowanie w 2023 i/lub 2024 roku grupy wolontariuszy pracujących w Nepalu w okolicach Katmandu i w górskich wioskach. >>> zgłoszenie

Uczestnicy zagranicznych wyjazdów stażowych muszą znać język angielski.

Staże trwają minimum 3-4 tygodnie (na krócej nie warto jechać tak daleko).

Oprócz praktycznych zajęć klinicznych odbywają się komentarze do zajęć klinicznych i wykłady prowadzone przez w/wym. wykładowców oraz w Nanningu, Chengdu i Szanghaju  – przez chińskich profesorów Uniwersytetów TMC.

STAŻE KLINICZNE W CHINACH:
– CHENGDU UNIVERSITY OF TRADITIONAL CHINESE MEDICINE (CHENGDU)
– GUANXI UNIVERSITY OF CHINESE MEDICINE (NANNING)

Dzięki bezpośrednim kontaktom uzyskaliśmy bardzo dobre ceny dla zaawansowanych studentów TCM związanych z naszym Instytutem (niższe niż dla innych studentów z Zachodu) dla odbywania praktyk klinicznych w Chinach na w/wym uniwersytetach. Praktyki kliniczne obejmujące leczenie akupunkturą i ziołami odbywać się będą w grupach 2-4 osobowych, ponadto 2-3 razy w tygodniu uczestnicy stażu będą mieli dodatkowe wykłady prowadzone przez wybitnych chińskich specjalistów. Konieczna jest znajomość języka angielskiego. Każda grupa 2-4 osobowa posiada swojego lokalnego tłumacza z języka chińskiego na język angielski (tłumaczami są studenci ostatniego roku lub doktoranci tego uniwersytetu znający dobrze język angielski i terminologię medycyny chińskiej).

W terminie 20 października-17 listopada 2018 r. odbył się w Guanxi University of Chinese Medicine w Nanningu (stolica prowincji Guanxi) kolejny miesięczny staż kliniczny w którym brało udział 5 osób.
W marcu 2023 r. planujemy kolejny wyjazd na staż kliniczny do Nanningu dla osób znających akupunkturę i/lub farmakologię TCM (można też pojechać w tym terminie na krócej – np. na 2 lub 3 tygodnie) 
>>> zgłoszenie

Proponowany czas trwania wyjazdów stażowych:  25-45 dni (minimum 3 tygodnie stażu); możliwy jest też pobyt dłuższy.

Osoby zainteresowane stażami klinicznymi w Nanningu, Shanghaju lub Chengdu prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się (mailem lub telefonicznie – kom. 502-090-301)