down

Przyczyny chorób – część 2 – webinar 2020

Adam Kowalski

PRZYCZYNY CHORÓB WG MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Część 2 – Przyczyny zewnętrzne

Kurs odbył się 9-10 maja 2020

Wiedza na temat przyczyn chorób jest niezwykle ważna w medycynie chińskiej, ponieważ określa prawdziwe, nieraz bardzo odległe przyczyny chorób. Nawet jeśli ktoś nie zamierza zostać lekarzem i leczyć ludzi, to eliminowanie przyczyn chorób jest i tak bardzo głębokim leczeniem, jak również najtańszym, najprostszym i najskuteczniejszym. Widać tu także rolę profilaktyki zdrowotnej. Stosując tylko i wyłącznie metodę eliminowania przyczyn można być lekarzem dla siebie samego i swoich najbliższych, tak naprawdę nie będąc lekarzem.

Drugie zajęcia z cyklu dwóch spotkań poświęcone Przyczynom Chorób. W czasie tego wykładu omówione zostaną następujące zagadnienia:
– Przyczyny chorób spowodowane przez patogenne czynniki zewnętrzne (wiatr, wilgoć, gorąco, ogień, suchość i zimno)
– Konstytucja
– Rodzaj diety
– Przepracowanie oraz brak aktywności i ruchu
– Seksualność
– Pozostałe (jak brak snu, zakażenia, urazy, przyczyny jatrogenne)

Kurs „Przyczyny chorób” stanowi drugą część rocznego Kursu PODSTAWY MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (pozostałe dwie to: „Podstawy medycyny chińskiej i fizjologia Zang Fu” (część 1) oraz „Różnicowanie wzorców patologii”(część 3) – wszystkie prowadzone są przez Adama Kowalskiego.
Kolejność kształcenia się w ramach tego kursu wygląda następująco: najpierw należy ukończyć kurs „Podstawy medycyny chińskiej i fizjologia Zang Fu”, następnie „Przyczyny chorób”, a na końcu „Różnicowanie wzorców patologii”.
Po zakończeniu rocznego kursu „Podstawy medycyny chińskiej” odbywa się egzamin testowy online (termin zostanie podany w harmonogramie, płatny oddzielnie) i po zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia rocznego kursu „Podstawy medycyny chińskiej „– dyplom naszego Instytutu.

Uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania video na okres miesiąca oraz skrypt w języku polskim – do ściągnięcia z platformy internetowej.

CENA: 560 zł
CENA za cały kurs (2 części): 980 zł
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Opłaty za kurs prosimy wpłacać na Konto Organizatora Kursu:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PRZYCZYNY CHORÓB

Adam Kowalski, na stałe zamieszkujący w Krakowie, medycyną chińską zajmuje się już od ponad 20 lat. Wcześniej praktykował medycynę naturalną, ukończywszy 4-letni kurs Naturalnych Metod Terapii w Katowicach. Swoje wykształcenie z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej uzyskał na kursach Claude Diolosy w Krakowie: 4-letnim kursie Podstaw fizjologii i patologii oraz akupunktury i farmakologii chińskiej w latach 1997-2001. 3-letnim kursie Diagnostyka różnicowa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w latach 2008-2001, a także na kursach Ginekologia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (2006) oraz Mindmaping w TCM (2015) i Diagnoza z wywiadu, pulsu i języka w praktyce klinicznej (2016).
Przez ponad 10 lat prowadził praktykę TCM w Krakowie. Jest także aktywny jako tłumacz literatury medycyny chińskiej. Przełożył z języka angielskiego następujące książki: Zang Fu – Jeremy Ross oraz Obrazy i funkcje wybranych punktów akupunkturowych – Arnie Lade.
W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia prowadzi kursy z podstaw medycyny chińskiej, w tematach: Fizjologia i patologia Zang Fu, Wzorce patologii Zang Fu, a ostatnio też Cztery Metody Diagnozowania.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje