down

Prowadzenie ciąży i opieka nad noworodkiem

Prof. dr Shulan Tang

(Wielka Brytania)

Prowadzenie ciąży i opieka nad noworodkiem
metodami medycyny chińskiej

KURS ONLINE

Zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzonym autorsko przez chińską profesor dr Shulan Tang z Shulan College of Chinese Medicine w Manchesterze. Podczas jednodniowego kursu online omówione zostaną teoria i praktyczne zastosowanie medycyny chińskiej w opiece nad kobietami w ciąży i noworodkami.

Program kursu:
Omówione zostanie podejście medycyny chińskiej dotyczące ciąży, połogu i opieki nad noworodkiem.
W ramach prowadzenia ciąży:
– Znaczenie wzmocnienia Qi Nerek i Śledziony w celu wzmocnienia płodu i ochrony przed poronieniem.
– Rozróżnienie gorącej lub zimnej oraz nadmiernej lub niedoborowej budowy ciała kobiety w celu ustalenia bardziej precyzyjnej zasady terapii i wsparcia ciąży.
– Metody leczenia i postępowania, w tym akupunktura, chińskie ziołolecznictwo oraz porady dotyczące diety i stylu życia.
– Leczenie krwawienia z macicy podczas ciąży i niepokoju płodu oraz porannych mdłości i bólu pleców, a także ułożenia dziecka w pozycji pośladkowej i opóźnionego porodu.
W ramach opieki nad noworodkiem:
– Omówione zostaną potrzeby noworodka oraz inne czynniki, takie jak postępowanie w przypadku żółtaczki, biegunka niemowlęca, zaparcia, wymioty, kaszel i przeziębienie, a także harmonogram snu.
– Akupresura i leki ziołowe zostaną zaproponowane w oparciu o ponad 30-letniemu doświadczenie kliniczne prof. Shulan praktykującej TCM w Wielkiej Brytanii i Europie.

Wykłady odbywają się w języku angielskim i tłumaczone są na język polski przez tłumacza dobrze znającego terminologię medycyny chińskiej i zachodniej.

Cena: 500 zł

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.
Uczestnicy kursu otrzymają materiały szkoleniowe w języku polskim w formacie PDF.

Numer konta bankowego:
Instytut Medycyny Chińskiej, 31-161 Kraków, ul. Szlak 14/12
Alior Bank, rachunek nr: 65 2490 0005 0000 4500 6348 0470
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PROWADZENIE CIĄŻY I NOWORODKA

Prof. Shulan Tang w 1984r. ukończyła Uniwersytet TCM w Nanjing i uzyskała stopień magistra w TCM, ratyfikowany przez Beijing University w 1987r. W 1991 roku przyjechała do Wielkiej Brytanii i od tego czasu praktykuje i naucza TCM w Wielkiej Brytanii i Europie. W 2002 roku otrzymała tytuł profesora na Uniwersytecie TCM w Nanjing.
Obecnie pełni funkcję funkcję Wiceprezesa Światowej Federacji TCM Komisji ds. Ginekologii (World Federation of TCM Gynaecology Committee). Jest również prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Absolwentów Medycyny Chińskiej Uniwersytetu w Nanjing.
Profesor Tang była również jednym z zagranicznych konsultantów 14 książek zatytułowanych jako „Nowe Zestawienie Angielsko-Chińskiej Biblioteki TCM” (A Newly Compiled Practical English-Chinese Library of Traditional Chinese Medicine). Była także redaktorem naczelnym podręcznika nt. ziołolecznictwa wg TCM – Chinese Herbal Patent handbook oraz zastępcą redaktora naczelnego publikacji nt. ginekologii w TCM – TCM Gynaecology book for the international textbook.
Profesor Tang prowadzi również prywatną praktykę TCM w Manchesterze i jest dyrektorem Wyższej Szkoły Medycyny Chińskiej (Shulan College of Chinese Medicine) w Manchesterze.

UWAGA:
W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni od chwili zakupu – cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na inny rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po dwóch tygodniach od daty zakupu i braku rezygnacji zostanie wysłany mailem link do nagrań kursu oraz link do pobrania skryptu w formacie pliku pdf.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com

  Wyślij zgłoszenie lub zapytanie

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nr telefonu*

  Temat

  Dodatkowe informacje

  Zi