down

Problemy z Wilgocią, Śluzem i Tan

Claude Diolosa
(Avicenna Institut, Asyż,

prof. wizytujący Chengdu University of TCM)

PROBLEMY Z WILGOCIĄ, ŚLUZEM I TAN – ZAPOBIEGANIE I LECZENIE AKUPUNKTURĄ I ZIOŁAMI

2-godzinny webinar online

Wykład odbył się 19 stycznia 2021, godz. 18.00-20.00

(nagranie jest dostępne – patrz poniżej)

Zapraszamy do udziału w kolejnym 2-godzinnym darmowym webinarze prowadzonym przez Clauda Diolosę, profesora wizytującego Chengdu University of TCM. Wykład poświęcony będzie profilaktyce i leczeniu chorób wywołanych przez Wilgoć zewnętrzną i wewnętrzną, Śluz i Tan dietą, akupunkturą i ziołami; omówione zostaną także zalecenia dietetyczne dotyczące leczenia COVID-19.

Program webinaru:
Claude Diolosa omówi Wilgoć zewnętrzną i wewnętrzną, Śluz i zgęszczony Śluz (Tan). Te trzy patogenne pozostałości pożywienia i oddziaływań klimatycznych są przyczyną wielu patologii, takich jak m.in. grzybica, ale także rak.
Wykorzystując diagnostykę różnicową i mapy myśli wg TCM, Claude Diolosa szczegółowo wyjaśni przyczynę i sposoby leczenia chorób wywołanych przez Wilgoć, Śluz i Tan chińską dietetyką, ziołami i akupunkturą.
Wykładowca przedstawi również wprowadzenie do dietetyki w leczeniu COVID-19.
Wiele osób cierpi z powodu wewnętrznej Wilgoci, która jest wynikiem m.in. nadmiaru węglowodanów rafinowanych, białego cukru, egzotycznych owoców i produktów mlecznych. Jeśli wszystkie te pokarmy zostaną połączone, pacjent będzie cierpieć na problemy trawienne, luźne stolce, biegunkę, chroniczne zmęczenie, zmęczenie psychiczne, utratę pamięci, dezorientację, zaburzenia poznawcze, a zwłaszcza grzybicę przewodu pokarmowego, które na dłuższą metę mogą być przyczyną poważnych chorób.
Leczenie jest proste: aby odzyskać równowagę fizjologiczną i psychiczną wystarczy odstawić rafinowane węglowodany i biały cukier. Również tzw. dieta niełączenia będzie w tej sytuacji bardzo pomocna. Oddzielne spożywanie białek i węglowodanów pomaga pozbyć się wewnętrznej Wilgoci, Śluzu, a nawet zastoju Krwi.
Wilgoć wewnętrzna może łączyć się z wilgocią zewnętrzną i powodować cięższe objawy, takie jak zaburzenia neurologiczne i reumatologiczne, jak np. parestezja, reumatyzm, stwardnienie rozsiane i „wilgotne” wysypki skórne. Objawy są liczne, można tu wymienić tylko te najbardziej oczywiste.
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej używamy roślin aromatycznych, które mogą transformować Wilgoć wewnętrzną i zewnętrzną oraz wzmacniać funkcję Śledziony. Jednym z najbardziej znanych jest Huo Xiang 廣藿香 (Herba Agastaches seu Pogostemonis), ale także Cang Zhu 苍术 (Rhizoma Atractylodis Lanceata). Dodajemy również zioła wiatropędne, takie jak Chen Pi 陈皮 (Pericarpium Citri Reticulatae), Ju Hong 橘红 (Citri Reticulatae Exocarpium Rubrum), Mu Xiang 木香 (Radix Aucklandiae). Można oczywiście używać zachodnich ziół, takich jak rozmaryn, oregano czy tymianek.
Uwaga, świeży chleb będzie doskonałym źródłem wewnętrznej Wilgoci, zwłaszcza w połączeniu z serem i dżemem lub jeszcze gorzej, z Nutellą. Chleb pełnoziarnisty na zakwasie jest znakomity, ale jeśli jest świeży i wilgotny, może powodować zastój w jelitach, wzdęcia i biegunkę. Polecane jest wiec opiekanie chleba i lekkie uprażenie zbóż pełnoziarnistych przed ich ugotowaniem – jest to prosty, ale skuteczny zabieg.
Najgroźniejszą patologią wywołaną wewnętrzną Wilgocią jest candida albican. Ta straszna grzybica przewodu pokarmowego może rozprzestrzeniać się po całym organizmie i być przyczyną niezliczonych chorób, m.in. zwyrodnieniowych, autoimmunologicznych, neurologicznych, a nawet nowotworowych. Cukier należy zastąpić miodem lub cukrem trzcinowym, ale przede wszystkim nie należy używać mrożonek i kuchenek mikrofalowych. Płatków pełnoziarnistych nie należy spożywać częściej niż raz dziennie (rano). Spotykamy pacjentów zatrutych wręcz zbożami pełnoziarnistymi, co przypomina czasy mody na makrobiotykę, kiedy brązowy ryż i ogólnie zboża uważano za dobre dla zdrowia.
Najlepszym momentem dnia na trawienie węglowodanów jest zawsze rano, a najgorszym późny wieczór. Ciasto zjedzone rano będzie mniej szkodliwe niż to, zjedzone wieczorem. Zgodnie z pięcioma żywiołami Drewno kontroluje Ziemię, co oznacza, że ruch fizyczny redukuje wewnętrzną Wilgoć. Nie ma nic bardziej efektywnego niż dobrze dobrana dieta i ćwiczenia fizyczne, które pozwolą pozbyć się wewnętrznej Wilgoci i zwiększyć świadomość.

Wykład odbywa się w języku angielskim i tłumaczony będzie na język polski przez tłumaczkę dobrze znającą terminologię medycyny chińskiej i zachodniej. Wykład będzie nagrywany.

Webinar jest bezpłatny.

NAGRANIE WYKŁADU >>> TUTAJ
SKRYPT/PREZENTACJA Z WYKŁADU>>> TUTAJ

Claude Diolosa ur. we Francji jest znanym w Europie specjalistą tradycyjnej medycyny chińskiej, oraz nauczycielem sztuk walki Dalekiego Wschodu. Przez wiele lat prowadził praktykę terapeuty medycyny chińskiej w Niemczech, a potem we Francji. Aktualnie mieszka i praktykuje we Włoszech w Asyżu. Jest twórcą międzynarodowego Avicenna Institut, w ramach którego prowadzi wykłady.
Wykłada tradycyjną medycynę chińską (TCM) w formie kilkuletnich kursów podyplomowych dla lekarzy i terapeutów w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji i Polsce. Był pionierem-wykładowcą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Polsce – począwszy od 1986 roku przez ok. 25 lat prowadził kursy TCM w Krakowie w naszym Instytucie, a w ostatnich latach we Wrocławiu. Jego głęboka wiedza i niezwykły talent w przekazywaniu tej trudnej, skomplikowanej sztuki, przyniósł mu szacunek i wielką popularność również w środowiskach innych niż medyczne.
Teksty nagrane w trakcie jego polskich wykładów z lat 1986 – 1992 były wielokrotnie powielane i rozprowadzane oficjalnie i nieoficjalnie w Polsce, chociaż nigdy nie uzyskały autoryzacji. Natomiast autoryzowana przez niego książka „Chiny, kuchnia… tajemnice medycyny” opracowana przez Marka Kalmusa miała 5 wydań w Polsce w latach 1991-1994.
Claude Diolosa medycynę chińską studiował w l’Université Européenne de Sinobiologie w Paryżu oraz w Chengdu University of Traditional Chinese Medicine (Syczuan, ChRL). Jego nauczycielami byli chińscy mistrzowie, ze znanych lekarskich rodów, w których rodzinny przekaz tradycyjnej medycyny chińskiej przekazywany jest od ponad dwudziestu pokoleń. Mówi biegle po chińsku.
Od wielu lat jest wizytującym profesorem Chengdu University of TCM, współpracującym z wieloma znanymi chińskimi naukowcami i lekarzami TCM. Jest też zapraszany jako ceniony wykładowca na największe kongresy medycyny chińskiej w Europie i na świecie.
Claude Diolosa jest jednocześnie wykładowcą, terapeutą, filozofem, poszukiwaczem prawd uniwersalnych, nauczycielem życia w harmonii między ciałem i duszą.
Jest uosobieniem pięknej postaci lekarza tak rzadko dziś już spotykanego, a tak bardzo potrzebnego w naszych czasach.

Kontakt i dodatkowe informacje:
Bożena Miczulska-Kalmus, kom. 503-150-462
Marek Kalmus, kom. 502-090-301
tel./fax 12 633-81-60
email: kursy@medycyna-chinska.com